IvetaH
03.04.17,09:33
Inšpektorát bol u nás a nemáme BTS a zdravotnú službu zazmluvnenú. Ide o kaderníctvo s 2 kaderníčkami. Celú agendu som vypracovala, to bolo OK, ale musíme mať zmluvne zabezpečené, lebo nemáme bezpečnostného technika. Čítam to krížom krážom dookola a aj ponuky a nechce sa mi veriť, že všetci zamestnávatelia mesačne platia paušálom niekomu za neviem ani čo. Teda viem za čo, mala som to hotové do dvoch dní. Preto sa tomu čudujem.
Nepodceňujem prácu bezpečnostného technika, poznám ju, ale takto paušálne nariadiť všetkým odvádzať mesačne niekde peniaze sa mi nezdá normálne ani morálne.
Predpokladám, že kreatívny slovenský podnikateľ to nejako vyriešil, prosím poraďte mi ako na to.
Ing. Ľubomír Janoška
03.04.17,08:31
BOZP je len jeden zo spôsobov, ako potrestať firmu za to, že niekoho zamestnala.
Braňo
03.04.17,09:20
nezmyselné poplatky firmám, ktoré v podstate nerobia nič, vrátane koncesionárskych nie sú o morálnosti.
jslancik
03.04.17,10:40
a odpady máš vyriešené? :D
IvetaH
03.04.17,11:09
A čo s tým robíte? Napadlo ma zaobstarať si pečiatku a robiť si sám, alebo uzavrieť zmluvu a hneď ju zrušiť a možno ďalších 5 rokov kontrola nepríde. Problém je, že mám pocit zneužitia alebo ako to nazvať, ale veľmi nepríjemný pocit.
Žabinka
03.04.17,11:12
nepodpichuj..:---
willma
03.04.17,11:18
pečiatka ti je na dve veci - myslíš, že inšpektori sú blbí a nebudú pýtať osvedčenie a rovnako hasiči? Bezpečák aj požiarny technik sú evidovaní na stránkach NIP a KR HaZZ
Ing. Ľubomír Janoška
03.04.17,11:51
Nezamestnávam. Raz som mal pár dohodárov na 1 deň a rok som sa z toho spamätával.
IvetaH
03.04.17,14:02
Ale veď až blbá nie som. Na nete som našla:
Zamestnávateľ, ktorým je fyzická osoba (napríklad živnostník), alebo štatutárny orgán zamestnávateľa, ktorý je právnickou osobou (napríklad konateľ s. r. o.), môže na svojich pracoviskách osobne vykonávať odborné úlohy bezpečnostného technika alebo autorizovaného bezpečnostného technika, ak je na ich plnenie odborne spôsobilý a

zamestnáva menej ako päť zamestnancov, ak jeho kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností je uvedený v prílohe č. 1 zákona o BOZP,
zamestnáva menej ako 19 zamestnancov, ak jeho kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností nie je uvedený v prílohe č. 1 zákona o BOZP.
Odborná spôsobilosť vyššie uvedených osôb je splnená vtedy, ak táto osoba získala odborné vzdelanie v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci stredoškolským/vysokoškolským štúdiom alebo absolvovala špecifickú odbornú prípravu z bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v rozsahu najmenej 16 hodín u osoby oprávnenej na výchovu a vzdelávanie.