mimi245
03.04.17,09:38
Prišla mi pokuta z Rakúska 150 EUR za prekročenie rýchlosti o 37 km. Dnes prišiel už druhý list. Auto rakúskej ŠPZ, fotka človeka čo sa na mňa ani zďaleka nepodobá v striebornom aute ( mám tmavosivý ford) . V ten deň som v Rakúsku nebol, bol som pred dátumom kvázi priestupku pred polrokom. Auto mám len jedno so slovenskou ŠPZ. Písal som na email, ktorý bol v liste, neviem ďalej čo s tým. Určite je to podvod, no do databázy rakúskej polície sa dostať nechcem ani omylom. Bol som s tým papierom aj na polícii, tak ma vypoklonkovali, že oni s tým nič neurobia. Máte niekto riešenie?
misoft
03.04.17,08:39
Ešte je možnosť - potvrdenie od slovenskej polície - oddelenia evidencie vozidiel, že si majiteľom vozidla Ford tmavosivej farby + kópie technických preukazov, ktoré toto potvrdzujú - zaslať na rakúsku políciu s tým, že niekto použil falošné EČV. Taktiež zohnať overené potvrdenie, že v čase spáchania dopravného priestupku si sa nachádzal na území Slovenska a teda si nemohol uvedený skutok spáchať. Tiež uvažovať aj o podaní oznámenia zo zneužitia osobných údajov a to buď u našej polícii/prokuratúre, alebo (keďže sa skutok udial v Rakúsku) to podať rovno v Rakúsku.
Odpoveď na e-mail nič nevyrieši - je potrebné si zistiť presnú adresu, odkiaľ ti pokuta bola zaslaná a vyššie uvedené dokumenty zaslať poštou, doporučene s potvrdením prijatia listu. Bude to zároveň forma podania odporu voči pokute s poukázaním na zlú identifikáciu vozidla, alebo zámeny vozidla a s poznámkou, že podnikneš ďalšie právne kroky na svoju ochranu.
arizona
03.04.17,09:46
To ti ako dokaz poslali foto auta s rakuskou SPZ?
Žabinka
03.04.17,09:50
zaujímavé, ako prišli na tvoju adresu..
mimi245
03.04.17,09:59
Áno, pokuta za riadenie auta s rakúskou ŠPZ. Na fotke nie je vidno ŠPZ, tá je len napísaná v papieroch. Fotka je len vodiča a trochu vidno auto.
mimi245
03.04.17,10:02
V máji minulého roka som bol v Rakúsku v Insbrucku pracovne a na ubytovni som dával občiansky. Nikde inde v Rakúsku môj občiansky nevideli. No a zaujímavé, že na pečiatke úradu na je Insbruck a priestupok sa mal stať blízko talianskych hraníc, kde som nebol min. 15 rokov.
arizona
03.04.17,13:29
Asi by bolo najrozumnejsie im napisat odvolanie a vysvetlit,ze to nie je tvoje auto, ze si v danom case na tom mieste ani nebol a ze nejasna foto nejakeho auta,bez foto SPZ nie je jasny dokaz
misoft
03.04.17,13:38
Ešte by bolo dobré zistiť hlavičku e-mailu - je celkom možné, že niekto zneužil tvoje údaje a takto podfukom chce získať peniaze..... toto je fakt už na TO a spoluprácu s rakúskou políciou (ale s pomocou právnika!)
vicktor
03.04.17,13:43
Nechapem ako by policia podla rakuskej SPZ nasla teba na SK.
Ci to auto (a pokuta) nepatri recepcnemu ... kto je odosielatel? Je to naozaj uradna policajna zasielka?
Na aky ucet mas platit? Guglenim sa mozno da zistit cislo rakuskeho uctu pre pokuty.
mimi245
03.04.17,14:50
Už som si istý. Je to podvod. Pečiatka, ktorá má byť akože policajná patrí istej rakúskej stavebnej firme, ktorú som ľahko našiel na Googli . Všetko presne sedí - názov firmy aj adresa. Majitelia firmy by sa na také niečo určite nedali. Zamestnanci sa museli nejako k mojím údajom aj pečiatke dostať. V tom čase tam pracovalo, aj bolo ubytovaných veľa Srbov. No a aj oslovenie v prvom liste o pokute v slov. jazyku bolo gospodin, čo je tuším pán v srbštine.
Žabinka
03.04.17,15:00
nám prišla min.rok pokuta z nemecka.. bez podpisu, bez pečiatky, bez foto.. tiež to nevyzeralo dôveryhodne.. súčasťou listu s popisom priestupku, kde bola rýchlosť prekročená, bol aj formulár, ktorý bolo treba vyplniť a poslať naspäť v prípade, ak s pokutou nesúhlasím, bol tam priestor na moje vyjadrenie.. odosielateľ bol dáky policajný úrad mesta Köln.. to sa dalo ľahko overiť cez google, a našla som tam aj čísla účtov, dokonca aj meno pracovníka, ktorý to vybavoval.. takže pri troche námahy a hľadaní na internete sa dajú zistiť skutočnosti..
arizona
03.04.17,15:22
Mal by si to skopirovat a poslat na Policiu v danom meste.Mozno nebudes jediny oklamany.Policia sa tym urcite bude zaoberat
vicktor
04.04.17,05:33
Zabinka, pises "bez podpisu, bez peciatky ... nevyzeralo doveryhodne" aj "odosielatel bol policajny urad ... meno pracovnika" - tak bol to podvod ci opravnena pokuta?
Žabinka
04.04.17,06:31
nie, nebol to podvod.. našla som si cez internet že č.ú. patrí naozaj Sparkasse Köln, odosielateľ pokuty Stadt Köln Bußgeldstelle.. bez podpisu a pečiatky too bolo preto, lebo sú to automaticky vystavené pokuty počítačom.. a bolo to v slovenčine..:)