suunnb
03.04.17,17:14
Mama ma už dlhšiu dobu, vážne zdravotné problémy. 20.4.2016 bola na posudkovej komisii, kde jej na rok priznali celý dôchodok. V septembri, po ďalšej hospitalizácií volala mama na soc. poisťovňu do BA, s tým, že nedostáva nijaký celý dôchodok. Tam jej odpovedali, že nemajú nijaké záznamy, žeby vôbec bola na 20.4.2016 na posudkovej komisii! Ako je to možné? Po dlhých naťahovačkach a vyhovaraniach, dali mojej mame termín na 11tý mesiac 2018! Chcem poprosiiť o radu ako ma mama ďalej postupovať, nakoľko jej celý dôchodok bol priznaný už 20.4.2016, ale vôbec ho nemá!? Pravdepodobne pochybila posúdková lekárka, ktorá sa neustále vykrúca a neprizná si chybu. Vôbec nevieme ako ďalej a mama je už psychicky na dne :/ Ďakujeme za pomoc
veronikasad
03.04.17,15:35
Bola na posudkovej komisii u obvodnej lekárky alebo v pobočke SP? Ak bola na pobočke SP, predkladala kópie v zdravotnej dokumentácie a spisovali s ňou žiadosť o o invalidný dôchodok?
suunnb
03.04.17,16:36
Na posudkovej komisii na pobocke SP a podpisovala ziadost o invalidny dochodok. Len nema kopiu
veronikasad
03.04.17,16:59
Aj predkladala kópie zdravotnej dokumentácie z posledných vyšetrení, vrátane správy i zdravotnom stave od obvodnej lekárky ?
suunnb
03.04.17,18:45
Ano, predkladala
veronikasad
03.04.17,20:56
V ktorej pobočke bol posudzovaný jej zdravotný stav? Koľko %-na invalidita jej bola priznaná?

V praxi to funguje tak, že po posudkovej komisii, ak je viac ako 40%, sa hneď spisuje žiadosť o ID. Že zabudli poslať doklady na ústredie, to sa mohlo stať, ale ako sa stratil posudok o zdravotnom stave, ktorý sa píše priamo do PC, sa mi zdá divné...