Frank2805
03.04.17,18:41
Dobrý den,

som študentom v BA na VŠ a nepoznám tu žiadnych lekárov pred týždňom a niečo mi dali na ružinovskej nemocnici dlahu na nohu a mal by som ísť na kontrolu, no kedže tu nepoznam ziadneho chirurga tak si asi mozem vybrat ? Stačí ak tam prídem a poviem že potrebujem kontrolu ?

Vopred ďakujem za odpoveď
Mila123
03.04.17,17:13
teda......asi nejaký lekársky nález máš? tak s tým sa vyber na chirurgiu....
Frank2805
03.04.17,17:22
aha takže to mi stačí ? ako teraz pozeram do toho papiera tak píše "kontrola cestou spád. ortop. ambulancie za 10 -14 dni" tak nvm ci ist na ortopediu alebo ako nvm o tom aby sa na ortopedii davala dole dlaha a tak ci ?
Soňa K
03.04.17,17:51
Vysokoškolák by si hádam mal poradiť s takouto vecou, napr. sa opýtať na ortop. ambulancii. Projekty do školy riešiš ako ?
Frank2805
03.04.17,18:01
ano viem ale v tom momente ked mi dali dlahu ma to nenapadlo pytal som sa hlavne na to ako si mam davat injekcie a na lieky
BXLmiami
04.04.17,05:38
Spádová znamená podľa bydliska kam patríš.
ivka70
04.04.17,05:47
Frank2805 (20:22) aha takže to mi stačí ? ako teraz pozeram do toho papiera tak píše "kontrola cestou spád. ortop. ambulancie za 10 -14 dni" tak nvm ci ist na ortopediu alebo ako nvm o tom aby sa na ortopedii davala dole dlaha a tak ci ?


Preco hladas chirurgiu, ked sa mas hlasit na ortopedii?
Ortopedicku ambulanciu si mozes vybrat, aj ked mas napisanu spadovu - teda tu, kam patris podla miesta bydliska, mozes si vybrat akukolvek ortopedicku ambulanciu, ktora ma zmluvu s tvojou zdravotnou poistovnou a ktorej lekar ta bude ochotny osetrit.
Preto je lepsie sa spytat dopredu. Co sa tyka ortopedickych ambulancii - su take obsadene ,ze sa tam zvycajne caka uz pred 6,00, aby sa clovek dostal na osetrenie.
Frank2805
04.04.17,06:52
o dakujem to mi velmi pomohlo, lenze ja byvam 570 km od BA a to nepripada do uvahy a dat si sam dlahu domov a na velku noc ist potom domov to asi nie je bezpecne ? :)
Frank2805
04.04.17,06:56
Dakujem pekne tak ja to zajtra skusim :) su tam 4 ortopedicke ambulancie vedla seba tak snad ma jedna zoberie na rychlo :)
korela
04.04.17,06:56
Preto navrhujem radšej chirurga. U nášho čakám max. 30 min od príchodu počas dňa. O mamu sa staral práve po zlomenine, ortopéd by na ňu nemal čas. Hodiny čakania.
Frank2805
04.04.17,07:43
tak chirurgia je par dveri vedla tak uvidim ako to bude vypadat a dik za pomoc
vicktor
04.04.17,07:54
Sam dat dole, to moze byt loteria. Moze to byt dobre zahojene takze OK, doktora netreba, a moze to byt zle zahojene a narobis si problemy. Asi spravia dalsi rontgen a bude treba pocvicit a predviest ci mal uraz "vliv na funkci".
Chod do cakarne a sestricke povedz co je vo veci, alebo tam zavolaj vopred.
ivka70
04.04.17,08:00
ono je otazka, co vlastne s tou nohou mas, nie vsetko, co je v dlahe, moze riesit chirurg a naopak.
Frank2805
04.04.17,08:06
tak som to aj planoval ze pridem skor do cakarne a spytam sa sestricky, len som sa chcel uistit tu na porade
:)
Frank2805
04.04.17,08:06
tak vyskocene jablcko :)
korela
04.04.17,08:42
ivka70, síce od veci, ale neviem, či niekto ešte môže bez väčších zásahov zreparovať zlé zasadrovanie zlomeniny zápästia (vyosili, posunuli), išlo o pravú ruku, podľa mňa ani ošetrujúci chirurg, ani ortopéd, jedine nová operácia, aj tú zrejme nemôže absolvovať každý. úraz v MHD, zasadrovala pohotovosť v práve v Ružinove, chirurg bol zúfalý, zbytočné rehabilitácie, trpel s pacientkou do jej smrti, nevedel pomôcť, celý rok.
oblúkom pre ich ortopédiou.
BXLmiami
04.04.17,08:56
Ja tie pravidlá nevymýšľam a spádová znamená spádová.Zobrať ťa môžu,ale nemusia.
ivka70
04.04.17,11:29
korela,.. inak ortopediu v Ruzinove mi ani nespominaj,zlomene zapastie identifikoval vraj najlepsi ortoped, co mohol mat sluzbu na pohotovosti (podla vyjadrenia sestry na pohotovosti), ako silno narazene, hoci aj laborantka na rontgene - digitalnom - videla zlomeninu, potom po kontrole po 10 dnoch na obycajnom rontgene zlomeninu videli a nahanali sa papiere na predoperacne vysetrenia, aby to vobec bolo operovatelne (tusim hranica 18 dni od zlomeniny, tiez na "hlavnej" ruke ..... ale operovali to na traumatologii na Kramaroch

lenze vyskocene jablcko chirurg neriesi, to je vyslovene ortopedicka zalezitost ....
Frank2805
04.04.17,11:42
tak dufajme ze zoberu :) dakujem za pomoc
Frank2805
05.04.17,17:59
Takze dopadlo to nakoniec tak ze v nemocnici ma odmietli osetrit a tak som isiel na ruzinovsku polikliniku a tam ma posielali od doktora k doktorovi, ortopedi ma nezobrali az nakoniec som posiel za chirurgom a ten mi dal dole dlahu a nic viac pozrel opuch povedal ze nic ani voda ani nekyval s kolenom nic nechapem a hotovo teraz mam na nohe obvaz ale vidim ze noha je opuchnuta tak snad to nebude voda v kolene
BXLmiami
06.04.17,02:16
Povedala by som,že tých 570 km je maličkosť proti celoživotnýmproblémom s kolenom.Ale najprv si ten termíndohodni dopredu.