mariaka
04.04.17,09:16
Prosím vás, potrebujem radu. 22.marca som ukončila predĺženú RD zo zdravotných dôvodov dieťaťa a od následujúceho dňa, t.j. 23. marca som nastúpila na PN kvôli problémom v terajšom tehotenstve. Prosím vás, chela by som sa spýtať, z čoho mi bude po PN vyrátaná materská keď na ňu nastúpim? Pracovný pomer mi trvá. Ďakujem za odpovede.
veronikasad
04.04.17,09:16
Oznamila si zamestnávateľovi písomne mesiac vopred ukončenie rodičovskej dovolenky? Odhlásila si sa v SP z dôchodkového poistenia plateného štátom ?
mariaka
04.04.17,09:32
áno, toto všetko mám vybavené....
veronikasad
04.04.17,09:36
Dúfam že aj zamestnávateľ si splnil oznamovacie povinnosti voči SP, inak by ti nárok na nemocenské nevznikol, lebo počas RD si mala nemocenske poistenie prerušené.
mariaka
04.04.17,09:40
volala som do SP a pýtala som sa či budem mať nárok na vyplácanie PN a pani mi povedala, že tam je to v poriadku a že mala by som mať nárok na vyplácanie. Prvých 10 dní PN platí zamestnávateľ a už v ten prvý deň som bola cez zamestnávateľa poistená. Len som chcela vedieť, že z čoho mi bude vyrátaná druhá materská, nastupujem na ňu 15.6. a dovtedy budem na PN.