printerscd
04.04.17,12:13
Zdravim.

Kupili sme novostavbu bytu cez realitku dali sme 20% zalohu a teraz rozmyslame ci brat uver na dofinancovanie priamo z banky s tym ze si budeme vybavovat vsetko sami alebo dat vybavit uver cez realitku ?
ivka70
04.04.17,10:17
Ak potrebujes zaplatit viac penazi, ako je nutne, obrat sa na realitku.
Inak je lacnejsie a jednoduchsie obehat si to sami.
printerscd
04.04.17,10:21
moze sa stat ze daju vacsi urok alebo neake skryte poplatky ?Nechcem vsetko nechat na manzelku kedze budem v tom case v zahranici
ivka70
04.04.17,10:24
Nie, ale realitka to neurobi pre maznelkine pekne oci a zaruku, ze realitka vybavi nieco viac ako vy, nemate.
arizona
04.04.17,18:40
Davat vysoku zalohu a este nemat schvalenu hypo,je dost velka odvaha.Vela ludi nedostalo hypo,aj ked si verili,ze ju urcite dostanu....
Ale,k tvojej otazke.Vela realitiek,hlavne tie serioznejsie a stabilnejsie ponukaju vybavenie /vlastne skor pomoc pri vybaveni hypoteky/ uz v ramci balicka sluzieb,ktore ste platili,ked ste od nich kupovali nehnutelnost.Takze si neuctuju nic navyse.Popytaj sa tvojho maklera,ci ponuka takuto moznost,ci je to v cene sluzieb,alebo kolko by to stalo...
My sme predavali nehnutelnost cez RK,novym majitelom tuto sluzbu maklerka ponukla zdarma.Majitelia prisli do banky iba podpisat...
JurajO
05.04.17,19:00
Funguje to tak, že realitka má spoluprácu s finančným poradcom (alebo priamo v RK nejaký fin. poradca pracuje). Fin. poradcovia sú platení z banky, pre ktorú vybavia úver. Takže, ak by realitka pýtala od vás peniaze za vybavenie úveru, je to nefér a rýchlo preč.
Fin. poradca, keď je dobrý a férový, vie vybaviť viac, ako človek sám. Má kontakty, banka mu dá lepšie podmienky, ako bežnému smrteľníkovi (niečo ako "množstevné zľavy") a vie poradiť. A samozrejme od klienta nepýta peniaze za vybavenie (viď vyššie).
Skôr, ako sa spoľahnúť na poradcu, ktorého vám dohodí RK, by som si sám nejakého našiel. Pri výbere byť prísny, nedať na rečičky, ale na referencie od priateľov a pod.
Ja takého mám, spolupracujem s ním už roky, šetrí mi čas a peniaze, no hlavne viem, že sa na neho môžem spoľahnúť.
alaya1
06.04.17,05:31
Urcite by som hypo neriesila cez realitku, ved odporucaju to, z coho maju oni vyssiu proviziu. Financny poradca detto. Urcite by som oslovila viac bank. Je mozne vyjednat lepsie nastavenie hypo.
JurajO
06.04.17,08:04
Nie všetci fin. poradcovia odporúčajú to, z čoho majú vyššiu províziu. Treba byť opatrný, ale nie je dobre všetkých hádzať do jedného vreca.
alaya1
06.04.17,09:19
sam tomu neveris :)
vicktor
06.04.17,09:30
Juraj, ak jedna banka odmenuje poradcu 0,5% a druha 0,75%, kolko dohadzovacov navedie zaujemcu do prvej banky?
JurajO
06.04.17,10:17
No, páni, nemienim sa tu s vami dohadovať, tak už len naposledy:
Je to tak, ako v politike, v hocijakom biznise aj v živote celkovo. Sú ľudia dobrí aj nedobrí. Súhlasím, že tých prvých je menej, ale nie sú všetci rovnakí. Je to o konkrétnom človeku.
Ja mám takého poradcu, ktorý nepozerá na krátkodobý zisk, ale chce mať dlhodobo spokojných klientov. Ja sa svoj biznis snažím robiť rovnako.
Ale kto má čas a chuť obiehať všetky banky a myslí si, že sa sním budú baviť tak, ako s firmou, ktorá im vodí desiatky klientov, nech sa páči ...
Jana Motyčková
06.04.17,11:08
Musí obhajovať Juraja, keď sme vybavovali hypotéku, zisťovali sme si vo viacerých bankách. Nakoniec najlepšiu nám vybavil hypotekárny poradca, v banke, ktorá "na priamo " nám dala horšie podmienky.
alaya1
06.04.17,11:51
nemam podobnu skusenost a s realitkami detto.
Jana Motyčková
06.04.17,12:14
mali sme špeciálnu požiadavku, jeden hyptekárny poradca povedal, že sa to nedá, my sme zistili v jednej banke, že to ide, druhý hypotekárny poradca nám našiel ešte ďalšiu banku a v tej našej nakoniec vybavil výrazne lepšie podmienky, ako sme si vybavili sami. Čiže každý poradca je iný, tak ako je to v každej profesii.