Martinbiro
17.07.06,08:33
Zdravim
Mam jednu otazocku zamestnal som zamestnanca invalida ( najvac 70% inval.) minimalna mzda je 6900 a podla vsetkeho my vychadza, ze dan za neho pri takejto mzde netreba platit, ked zaratam odpocitatelnu cast na danovnika vychadza ze netreba platit.
Vie niekto poradit ci to je naozaj spravne ?
vdaka
Zoltán Kovács
17.07.06,06:35
Zdravim
Mam jednu otazocku zamestnal som zamestnanca invalida ( najvac 70% inval.) minimalna mzda je 6900 a podla vsetkeho my vychadza, ze dan za neho pri takejto mzde netreba platit, ked zaratam odpocitatelnu cast na danovnika vychadza ze netreba platit.
Vie niekto poradit ci to je naozaj spravne ?
vdaka

Áno je to správne. Ale napriek tomu, že nevychádza daň nesmie sa zabudnúť na štvrťročné prehlady o zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti, aj keď bude nulova. Inak hrozí pokuta za každý nepodaný výkaz 2.000,- Sk. A keď ešte nie si registrovaný na DÚ ako plátiteľ dane zo závislej činnosti to tiež musíš vykonať.
Martinbiro
17.07.06,07:12
ja osobne mam zivnost davnejsie a dokonca som mal aj pracovnikov na dohodu ,ale to bolo ine prehlady som musel robit takze o tom viem, ale cize v takomto pripade budem za kazdy mesiac na vykaze uvadzat 0.

Dakujem za pommoc