Tom10
04.04.17,18:34
Ahojte, viete mi prosim niekto poradit, kolko by notar mohol pytat za vystavenie duplikatu osvedcenia z dedicskeho konania?
Doplnim informacie ktore neboli uplne kompletne, pardon.

Nevieme doma najst osvedcenie z dedicskeho konania z pred 12 rokov. Pisala som notarke, ktora to osobne mala v minulosti na starosti. Ked mi odpovie emailom, asi nam uvedie cislo pod ktorym sa to zaevidovalo a bude treba ist na miestny sud do archivu?
Mylne som sa domnievala, ze to bude mat notar vo svojom archive..Dakujem
Tweety
04.04.17,16:43
vicktor
05.04.17,07:54
takze lepsi termin bude duplikat nez fotokopia
Tom10
05.04.17,08:11
Vsak toto..ano:) dakujem.
branislavp
17.04.17,21:30
Tom10, ak to ešte nemáš vyriešené, skús navštíviť príslušný okresný súd - archív, alebo okresný súd -oddelenie informačné. V archíve OS by sa mal nachádzať celý spis dedičského konania aj s osvedčením o dedičstve. Ak nie, tak spis by si mohol hľadať aj na príslušnom okresnom súde-oddelenie dedičské, v prípade, že by to OS nemal zarchivované v jeho archíve.
MenoPriezvisko
18.04.17,15:51
podľa cenníka by malo byť za vyhotovenie rovnopisu 1,33€ za stranu alebo 1,99€ za stranu, nie som si teraz 100% istá, ktorá z týchto dvoch súm je správna. pokiaľ má notár v PC alebo niekde uložené rovnopisy osvedčení/uznesení, vydá ti ich notár, ak nie, spis sa bude nachádzať na príslušnom súde kde budeš musieť ísť s požiadavkou za súdnym tajomníkom, ktorý ma na starosti dedičské konania. keďže pred 12 rokmi vyznačoval ale právoplatnosť súd, nezabudni si ju vyznačiť rovno na súde, notár vyznačuje právoplatnosť len od r. 2016