BlackOUT
04.04.17,18:48
Dobrý deň.

Dnes som mal na pracovisku malý slovný konflikt s nadriadeným, žiadne osobné hádky, iba výmena názorov kvôli nejakým prac. záležitostiam.
Nakoľko ma moje zamestnanie, nadriadený a najmä podmienky v ňom trápia už dlhšiu dobu, rozhodol som sa dať výpoveď.
Keďže som tam pracoval viac ako pol roka ale menej ako rok, napísal som návrh výpovede s mesačnou výpovednou lehotou k 31.5.2017.
Následne ale aj na základe emócií a ďalších faktorov, som pracovisko opustil, zbalil som si všetky osobné veci a šiel domov.Majiteľovi ako zamestnávateľovi som teda v krátkosti vysvetlil čo sa stalo, aj keď to asi nie celkom pochopil.Oznámil som mu že sa mu ozvem neskôr počas dňa, na čo však nijak nereagoval, ani mi nedvíhal telefón zatiaľ, napriek trom či štyrom telefonátom s časovým odstupom.
Neviem teraz, či mám ísť zajtra do práce, pretože dnešný deň mi môže počítať ako absenciu, neviem či mi môže dať výpoveď okamžitú a tým pádom neakceptuje ten môj návrh atď.
V podstate mi to je jedno, akurát potrebujem vedieť čím skôr, kvôli príslušným úradom, čo teda so mnou, aby som sa vedel zariadiť a nahlásiť sa na ÚPSVAR atď.
Nemá na webstránke uvedený ani mailový kontakt, iba telefón na neho mám, ktorý mi teda nedvíha.
misoft
04.04.17,17:16
Čítam, čítam..... urobil si chybu, obrovskú chybu.
Pravdepodobne si ukončil PP podľa §67, §69 sa asi uplatniť nedá.
Ale! To neznamená, že pokiaľ si podal výpoveď, že to pre teba končí. Pokiaľ ti ju zamestnávateľ nepotvrdí - stále si zamestnancom - aj keby bola dohodnutá výpovedná lehota, aj počas tej si zamestnancom so všetkými právami a povinnosťami.
To, že si odišiel z pracoviska - možno považovať za porušenie pracovnej disciplíny, neodôvodnenú absenciu. To, že voláš šéfom, na veci nič nemení - zamestnávateľ nie je povinný počúvať tvoje vysvetlenia prečo, na čo, za čo po telefóne.
Teraz má zamestnávateľ proti tebe argument. Tvoju žiadosť môže zamietnuť, môže naopak použiť §63, ods.3, ods.5. A počítaj s tým, že ak si mal nárok na nejak dovolenku - bude ti krátená z dôvodu absencie, resp. ti to nebude preplatené. A navyše - zamestnávateľ môže vydať pracovný posudok, ktorý ti asi voňať nebude.

(Personalisti tu ti to asi lepšie vysvetlia, ale ja to vidím takto)
ivka70
04.04.17,17:21
Ja by som zajtra do prace riadne isla.
Absenciu sice mozes dostat, ale len na par hodin, za to sa dovolenka este nekrati (az za cely den).
A zatat zuby a vydrzat bez konfliktov do konca vypovednej doby, normalne pracovat. Chce to chladnu hlavu a neriesit veci zbrklo, ten dnesok nebolo bohvie co (ber to tak, ze z boja sa neuteka).
Okamzite skoncit PP by ti zamestnavatel mohol len v pripade, ze mate absenciu definovanu sko zavazne porusenie prac.discipliny a si s tym sj oboznameny. Zvycajne az opakovana absencia byva dovodom na skoncenie PP.
Zatial by si za dnesok moholo dostat pisomne upozornenie kvoli odchodu z pracoviska.
stavebny dozor
04.04.17,17:44
Jednoznačne by som odporučil ísť na firmu a ukončiť pomer osobne.
BlackOUT
04.04.17,17:44
Už som s ním volal, nemal čas sa mi ozvať, nakoľko má teraz veľa starostí iných s firmou, takže mi povedal že ako chcem, ak chcem skončiť, že mi tú výpoveď podpíše, ak chcem prísť do práce, nech prídem, že on to zatiaľ nerieši.
Takže sme sa aj s majiteľom aj s vedúcim( s ktorým som mal konflikt ) dohodli že minimálne zajtra do práce prídem, porozprávame sa a uvidím no, čo bude ďalej.
Snáď sa to napokon nejak rozumne vyrieši, ale to že chcem skončiť je už pevné rozhodnutie, akurát ešte sa musí dohodnúť spôsob ukončenia PP a dátum, medzi mnou a zamestnávateľom.
Tak dúfam že to nakoniec ešte nejak rozumne dopadne, viem že som spravil chybu, ale čo už.
BlackOUT
04.04.17,17:46
BTW.: Čo znamená paragraf 63? ods.3, ods.5
misoft
04.04.17,17:51