Iwett
05.04.17,08:14
Dobrý deň, nastúpil k nám zamestnanec na polovičný úväzok....Prišli mi hneď 2 exekúcie... Čistú mzdu má 110,-€. Ak som dobre rozumela prečítaným príspevkom, tak by som mu nemala stiahnuť z mzdy nič. Musí sa oznámiť každému exekútorovi, že zrážku nemôžem uskutočniť?
Môžem alebo nemôžem urobiť zrážku ak si to zamestnanec bude priať?
Keď bude mať budúci mesiac vyššiu mzdu /nastúpil v priebehu mesiaca/ tak od čistej mzdy odrátam 113,89€ /zamestnanec je slobodný bezdetný/ a zvyšok pošlem na účet exekútora?
ivka70
05.04.17,08:34
vypocet exekucnej zrazky zavisi od toho, ci ide o prednostnu ci neprednostnu exekuciu, a pod. - skus si pozriet aspon niektore internetove kalkulacky exekucii ....a zakon
Iwett
05.04.17,08:41
Ďakujem, hľadám už od rána, len v jednom príspevku som čítala, že sa môže na požiadanie zamestnanca, v druhom, že sa nesmie ani na požiadanie zamestnanca a je to prednostná pohľadávka... už som celá dopletená.
ivka70
05.04.17,08:45
Iwett
05.04.17,08:48
Ďakujem, to som tiež prečítala, ale nie je tam odpoveď na moju otázku, či sa môže alebo nesmie na žiadosť zamestnanca zraziť pod nepostihnuteľnú sumu
blondy
05.04.17,09:28
zamestnancovi musí ostať nepostihnuteľná suma , nezrážala by som ako zamestnávateľ. ale on si môže aj dobrovoľne zo svojho účtu platiť exekúciu
karka
06.04.17,06:40
Ja na základe žiadosti zamestnanca zrážam exekúciu, aj keď mu zrážka z dôvodu nízkej mzdy nevychádza. je to prvý mesiac. Napísala som riešenie aj exekútorovi, na jeho vyjadrenie čakám. Ale dám si pre istotu podpísať aj žiadosť o vykonávanie zrážok v prospech exekútora. Keďže viem, že okrem polovičného úväzku u nás, má ešte jeden PP, životné minimum mu ostáva.