Petra1234
05.04.17,13:46
Dobrý deň prajem,
mám záujem o externe štúdium na Stavebnej fakulte v Žiline. Avšak neviem si vybrať odbor. Fakulta ponúka tieto št. odbory:
1, staviteľstvo (5.1.5 inžinierske konštrukcie a dopravné stavby),
2, technológia a manažment stavieb (5.2.8 stavebníctvo).

Vedel by mi niekto poradiť, ktorý odbor študovať? Mám v záujme v tomto smere podnikať, teda v rámci podnikania v odbore stavebníctvo, ktorý odbor je pre mňa viac využiteľný do budúcna? mám záujem o reálnu výstavbu objektov (stavba rod. domov, bytoviek a pod.).

Ďakujem za akékoľvek informácie.
Pekný deň
Oliwa
05.04.17,11:52
Veď ak chceš stavať rodinné domy a bytovky, neprihlásiš sa predsa na stavbu mostov a diaľnic, či...?
Petra1234
05.04.17,12:11
Pozemné stavby a pod. neponúkajú v externej forme štúdia...(
Petra1234
05.04.17,12:13
Pozemné stavby a pod. v externej forme štúdia neponúkajú...(
Petra1234
05.04.17,12:14
Takže aspoň tá technológia a manažment stavby by v tomto smere mohlo pomôcť?
vicktor
05.04.17,12:29
Musi to by v ZA? Mozno inde sa da studovat pozemne stavebnictvo externe.
Ak iba v ZA, tak skor to druhe. Dopravne stavby boli vzdy najtazsi odbor (tazka matika ohladne unosnosti mostov) a po druhe - budes kocovat po svete podla toho kde sa aky dialnicny usek ci most budu stavat.
Oliwa
05.04.17,12:32
Ale veď ty píšeš že externé štúdium... dopravné stavby...
wirgi
05.04.17,13:05
Pokiaľ ja viem , pozemné stavby sa externe študovať nedajú na STU Bratislava, ani TU Košice . Môžeš študovať aj manažment stavieb a keď chceš podnikať - stavať rod. domy, bytovky môžeš zamestnať niekoho, kto má odbornú spôsobilosť na výstavbu budov, to znamená, že musí mať pečiatku odbornej spôsobilosti vydanú SKSI na činnosť stavbyvedúci v odbore pozemných stavieb.
Petra1234
07.04.17,09:29
Ďakujem za info, Tento odbor otvárajú aj v KE, a mám pocit, že je viac smerovaný k všeobecnému stavebníctvu, v ZA skôr smeruje skôr k cestnému a želez. stavebníctvu, i keď má názov technológia a manažment stavieb. Týmto odborom vraj sa človek uplatní ako stavbyvedúci alebo stavebný dozor, proste funkcie v manažmente. A teda moja druhá otázka. Myslíte si, že teda ako podnikateľ v stavebníctve mi bude postačovať toto vzdelanie? Samozrejme ja tu tehlu ukladať fyzicky nebudem, avšak postačí znalosť týchto informácií získaných z tohto štúdia? Ďakujem
Petra1234
07.04.17,09:33
Ahoj Oliwa, otázočka.. takže odbor technológia a manažment stavby na fakulte v ZA je taktiež smerované k dopravnej stavbe a pod.? Lebo v KE je smerované uvedený odbor k všeobecnému stavebníctvu. Ďakujem za odpoveď a radu.