konickova
05.04.17,20:12
V žiadosti o ročné zúčtovanie dane zo mzdy som si uplatnila DB na dieťa za celý rok 2016. Vo februári som dostala vyrovnanie dane bez daňového bunusu.
Po reklamácii som ho znovu nedostala vyplatený ani v nasledujúcom mesiaci marec, dokonca výplatu som mala zníženú o DB. Na účet mi bola zaslaná mzda
244,-€.
Ako mám postupovať, aby sa vec čo najrýchlejšie dala do poriadku? Ďakujem
veronikasad
05.04.17,20:15
dostala si už kopiu RZD za rok 2016? Vo februári (výplate za mesiac január) si ešte nemohla dostať doplatenie dane z RZD.
veronikasad
05.04.17,20:16
Zatri osobné údaje a prilož výplatnú pásku za mesiac február
avalik
05.04.17,20:17
najrychlejsie zistis u zamestnavatela - on ti to musi zdovodnit, my nevieme ake doklady si predlozila zamestnavatelovi, do vypoctu tvojej mzdy tiez nevidime
konickova
06.04.17,05:14
RZD bolo to vo výplate za február. RZD tlačivo som za rok 2016 ešte nedostala. Na DB som predložila rodný list dieťaťa. Nič nechýbalo. Ale zaujímavé je to, že sa to stalo už druhý krát, vtedy im trvalo 3 mesiace než to dali do poriadku. Teraz som mzdárku upovedomila už pri odovzdávaní žiadosti na RZD. Ospravedlnila sa mi, že je nová, že nás nepozná, ale vyplnené tlačivo s uplatnením DB dostala. Som zvedavá čo mi povie dnes, keď mi DB nevyplatila a ešte odpočítala z výplaty (hoci som jej pri odovzdávaní dochádzky pripomenula problém) aj tak to neodkontrolovala.
Mne z účtu odchádzajú platby, ktoré teraz nemám pokryté dostala ma do veľmi ošemetnej situácie.
Čo s tým, aby mi to bolo vyplatené čo najrýchlejšie.
veronikasad
06.04.17,05:47
Prilož pásku, bez toho nikto z poraďákov nevie posúdiť či bolo RZD vykonané. Nebola si v roku 2016 náhodou dlhšie na PN ? Dosiahol tvoj príjem 6-násobok minimálnej mzdy ?

Jedným z riešením je že si ešte sama podáš daňové priznanie typu A, prílohou ktorého bude kopia RZD, ak ti zamestnávatel DB "zabudol" vyplatiť. DB ti vyplatí DU do 40 kal.dní od podania DP. Počkaj ešte, či nebude vyplatený vo výplate za mesiac marec,