Forest
17.07.06,09:54
Ako mám postupovať pri "refakturácii" dialničnej nálepky, z ktorej som si neodrátala DPH, nakoľko nemám podkladovú časť nálepky, z dôvodu straty. Spoločnosť Slovnaft nám ju vo faktúre predala bez DPH. Mám fakturovať dialničnú známku ďalej odberateľovi s DPH alebo bez, ako oslobodené od DPH?
Zoltán Kovács
17.07.06,07:57
Ako mám postupovať pri "refakturácii" dialničnej nálepky, z ktorej som si neodrátala DPH, nakoľko nemám podkladovú časť nálepky, z dôvodu straty. Spoločnosť Slovnaft nám ju vo faktúre predala bez DPH. Mám fakturovať dialničnú známku ďalej odberateľovi s DPH alebo bez, ako oslobodené od DPH?

Jednoznačne bez dph.
Milan Benka
17.07.06,08:22
Ja by som to refakturoval + DPH, čiže by som postupoval ako pri refakturácii poštovného. Ako základ dane pri refakturácii by som použil cenu nálepky s DPH.

Nevidím dôvod pre fakturáciu bez DPH.
Jana Acsová
17.07.06,13:53
Možno by ste mali uviesť, prečo "refakturujete" dialničnú známku. Bez súvislostí nie je možná odpoveď.

Strata podkladovej časti nálepky podľa môjho názoru nie je dôvodom na fakturáciu bez DPH.
Aby bolo možné posúdiť dodávku, je potrebné uviesť bližší dôvod fakturácie a možno doplniť aj ďalšie skutočnosti, ak bude potrebné.