Kristina27
06.04.17,09:24
Do hlásenia na r. 0 spočítavam sumy z mesačných prehľadov z r. 0. Máme len 1 zamestnanca. Ale táto suma na r. 0 hlásenia mi nesedí s úhrnom zúčtovaných a vyplatených príjmov z RZD práve o sumu nedoplatku RZZP. Nedoplatok RZZP som v mesačnom prehľade odpočítala od zdaniteľných príjmov, no v RZD mi túto sumu dalo na r. 05b - poistné a príspevky do ZP. Je to v poriadku?
pepa24
20.04.17,07:05
Ahoj, práve včera som riešila rovnaký problém. Máme takmer 70 zamestnancov, takže som dlhšie hľadala ten rozdiel medzi Hlásením a súčtom Prehľadov v riadku 0. Chybu som našla v októbrovom prehľade, kedy som vyplácala preplatky aj jeden nedoplatok z RZZP. Počítač mi započítal v Prehľade do zdaniteľných príjmov výsledok preplatky-nedoplatky. a to je tá chyba.Preplatky sú v poriadku, ale nedoplatok sa tam nemal dostať. Takže sumu zdaniteľných príjmov v októbri musím navýšiť o nedoplatok z RZZP. Pre istotu som volala na náš daňový úrad, lebo je mi jasné že krížom krážom musia všetky sumy sedieť a pani mi povedala, že aby som urobila opravný výkaz Prehľadu za október a odovzdala ho spolu s Hlásením. Sankcie za to nie sú žiadne.
Našťastie nejde o chybu v odvedených daniach iba v papieroch. A ten riadok 05b je tiež v poriadku, aj v Hlásení má zamestnanec zdravotné odvody vyššie o sumu nedoplatku.
Kristina27
21.04.17,08:10
áno, je to tak, nedoplatok RZZP sa nemal dostať na r. 0 mesačného hlásenia, len preplatky
podala som aj ja opravný mesačný prehľad a Hlásenie je v poriadku, súčty sedia,
som rada, že sme prišli k rovnakému záveru :-)
praca123
22.04.17,12:55
U nas mal jeden zamestnanec nedoplatok na Rzzp. V RZD mu do uhrnu zdanitelnych prijmov vykazalo sumu znizenu o tento nedoplatok. Je to spravne. Lebo prehlady nam sedia na hlasenie.
Kristina27
25.04.17,10:19
je to tak, ako písala pepa24, na r. 0 mesačného prehľadu sa objavujú len preplatky RZZP a nedoplatok RZZP je súčasťou úhrnu povinného poistného RZD
praca123
25.04.17,13:55
Dakujem, ale aj tak ved je to suma vyplatenych zdanitelnych prijmov a nedoplatok nevyplacas. Ale ponizis a zvysis odvod.
Podla toho co pisete suma vyplatenych zd. prijmov nesedi na skutocnost za rok.
Dakujem za vysvetlenie.
Kristina27
26.04.17,08:03
Mne všetko sedí, suma hrubých miezd zaúčtovaná 2016, zdaniteľné príjmy zamestnancov, mám to overené od daňového poradcu, že to tak má byť a preto som podávala opravný mesačný prehľad, kde som zadávala hrubé mzdy bez nedoplatku RZZP a Hlásenie už išlo dobré...