mel
17.07.06,09:57
Návšteva prezentácie, ktorá sa konala v Nemecku a teraz mám prijatú faktúru od nemeckého dodávateľa, ktorý je plátcom DPH. Uvažujem správne, keď z prijatej služby DPH odvediem a zároveň si uplatním DPH
v zdaňovacom období ?
Ďakujem
Tweety
17.07.06,07:58
Návšteva prezentácie, ktorá sa konala v Nemecku a teraz mám prijatú faktúru od nemeckého dodávateľa, ktorý je plátcom DPH. Uvažujem správne, keď z prijatej služby DPH odvediem a zároveň si uplatním DPH
v zdaňovacom období ?
Ďakujem
Áno, ide o samozdanenie.:cool:
babs
17.07.06,08:38
a nemalo by to byt náhodou tak, že nemecká firma mala vystaviť faktúru s DPH, keďže tá prezentácia sa konala v nemecku?? ja som mala zamestancov, ktorí boli na seminári v ČR, faktúra bola vystavená s DPH, služba bola predsa poskytnutá v ČR. ďakujem
mel
17.07.06,10:52
Opravujem sa, dozvedela som sa,že prezentácia sa ešte nekonala. Budem prijatú faktúru považovať za zálohovú. Asi preto je aj vystavená bez DPH.
Ďakujem
ALBO
17.07.06,11:24
Opravujem sa, dozvedela som sa,že prezentácia sa ešte nekonala. Budem prijatú faktúru považovať za zálohovú. Asi preto je aj vystavená bez DPH.
Ďakujem

Najprv si musíte ujasniť, čo mate na mysli pod prezentáciu a prezentácia čoho akoho to bola.Podľa toho butete alebo nebudete robiť samozdanenie. Ak ste pod § 15/4 a bolo to v nemecku tak nerobite samozdanenie.
Ak je to podľa § 15/7 tak by to samozdanenie mohlo byť.