skalanka
06.04.17,12:48
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či sa niekomu podarilo nájsť zoznam poskytovateľov zabezpečujúcich konverziu listinných dokumentov do originálu v elektronickej podobe? Službu, ale IBA v opačnom smere (z elektronických do listinných!) poskytuje na Slovensku 15 pobočiek Slovenskej pošty, overené aj telefonicky. Infolinka Slovensko.sk, ani informatizácia.sk takýto zoznam neposkytuje, v oboch prípadoch som to overovala telefonicky. Odporučili mi kontaktovať notárske a advokátske kancelárie. Je niekto, kto robí túto službu ideálne v okolí Trenčína? Našla som v Piešťanoch a BA.
Ďakujem za odpoveď
JWC s.r.o.
08.06.17,06:09
Moja odpoveď bude už asi pre vás zbytočná, ale. Podľa toho, čo popisujete, ide o zaručenú konverziu. Okrem iných subjektov zaručenú konverziu môžu vykonávať aj advokáti. Zoznam reálne neexistuje, nakoľko je to služba, ktorá je platenou službou. SAK ako taká obstarávala na zaručenú konverziu aplikačné vybavenie pre členov SAK. Stav je taký, že zaručenú konverziu robia len tí advokáti, ktorí sa rozhodnú, že to robiť budú. Jediné, čo mi v tomto momente napadá je odporučiť vám, aby ste si obvolali advokátske kancelárie, či túto službu poskytujú, alebo nie. Poskytovať to ale môžu, rovnako aj notári.