katka.23605
06.04.17,15:29
Môj kocúr žije vonku takže si môže ísť kam chce. Ale väčšinou je iba na našom dvore alebo sa povaľuje po záhrade. Dnes ráno som si všimla že nemôže stúpať na jednu nôžku. Nechce ani jesť. Stále spí a zobudí sa vždy iba na chvíľu. Teras spí v svojom košíku v ktorom má deku. Ako mu mám pomôcť? Nechcem chodiť za veterinárom a ani nemôžem pretože je to ďaleko a bojím sa že ak pôjdem autom tak bude mojemu kocúrovi zle. Prosím poraďte čo mám urobiť :) Prosim :confused:
kukučka
06.04.17,14:26
Zrejme bol na vohľadoch a pobil sa, ak nemá iné zranenia, nechaj ho
v pokoji odpočívať. Ako sa hovorí, vylíže sa z toho. Stačí mu dať piť.
Žiadne choré zviera nežerie, až o pár dní, je to znak, že už mu je lepšie.
Mila123
06.04.17,14:28
alebo uhynie......
kukučka
06.04.17,14:33
Nestraš, keď sám prišiel domov, také zlé to nebude,
katka.23605
06.04.17,14:42
Tak ďakujem :)
A Mila123 u nás v našej obci je bežné keď sa kocúre pobijú.
Chcela som sa opýtať jednej susedy ale je na dovolenke a neviem kedy sa vráti :) Veľmi ďakujem... :) Ale bojím sa, čo ak nebude chcieť ani vodu?
afrikánka
06.04.17,14:48
Dnes ráno si si všimla....keď nechceš s ním ísť hneď k veterinárovi, tak počkaj zo dva dni. Je čas ruje a vtedy kocúri zvádzajú súboje. Krivkanie po súbojoch býva časté.
Mohol zle doskočiť, môže to byť aj z poranenia pri bitke. Vtedy stačí, aby nejaký kocúr zapichol pazúrikom a aj cez takéto malé poranenie vnikne nečistota, nákaza, ktorá spôsobí zálal, neskôr opuch...nazbiera vo vnútri hnis a vtedy to už je vážnejšie. V takom prípade je návšteva veterinára nutná, aby kocúrikovi mohol podať antibiotikum.
Mohol si labku aj zlomiť, naštiepiť kosť, narušiť šľachu. Opatrne kocúrikovi prehmataj labku, možno niečo zistíš.
Ak po dňoch sa kocúrik "nevylíže" zo zranenia a nezačne chodiť, prijímať potravu, tak pre istotu k vetovi.
Nateraz ho nechaj odpočívať, poskytni mu prístup k vode na pitie. Ak bude mať chuť, do jedla sa pustí sám.
Je kastrovaný?
Kvaka
06.04.17,15:26
Pozri sa na tú labku, či tam nemá niešo pichnuté, možno aj pazúrik ulomený. Ak iba toto bude, pomôže si sám, ak je to zlomené, aj to sa zhojí, ale ak nežerie, môže byť nielen ubitý, ale aj chorý, takže pozoruj ho a zober prípadne k veterinárovi. Piť ho nedonútiš, ak sám nechce. Môj kocúrik mal tiež zlomenú labku, ale na troch ešte naháňal mačky, žrať mu chutilo. Skús urobiť mäsový alebo kurací vývar, samozrejme neslaný, a ten mu daj, to vypije. Z vlastnej skúsenosti viem.
Mila123
06.04.17,15:45
ja mačky mám veľmi rada, v byte sme mali dvoj eunuchov a pribudla im jedna mačka,,,,,,ktorá je chorá, prišla k nám na chalupu, bola milá aj pazúriky sme jej dokázali ostrihať, ale keď prišla k našim domov, máš ju vidieť, o pazúrikoch nie je ani reči, a mláti tých dvoch ......
ale všimla som si, že nie je v poriadku, pretože stále by pila, vždy a neskutočne veľa.....tak som išla k veterinárovi, ten mi povedal, že to je asi normálne ale nedala som sa, poslal nás na odber krvi a prišlo sa na to, že má problém s obličkami, má nejakú nefropathiu.....ja sa starám o mačky s odborným dozorom a nečakám na zázrak.....
Mila123
06.04.17,15:50
teda naša Alžbetka nemôže žrať žiadne bielkoviny, či už rastlinného alebo živočíšneho pôvodu....t.j. mäsožravec nemôže mäso!!!!!!
afrikánka
06.04.17,15:54
A čím teda kŕmiš?
katka.23605
06.04.17,16:28
Kocúr nieje kastrovaný :( Ale vyzerá to že mu bude lepšie pretože pred chvíľou som mu dala trošku mäsa :) Vypil aj vodu :) Samozrejme všetkým ďakujem :) Veľmi ďakujem :)
Mila123
06.04.17,16:29
existuje pre "takých " krmivo zn. Renin a keďže ho bežne nekúpiš, kupujeme u veterinára, jedna malá kapsička je za 0,79 € a jedno vrecko 3 kg suché granule za 22,50 € .....
afrikánka
06.04.17,16:30
Ak nie je kastrovaný, tak si zvykaj.....takto bude častejšie.
Som rada, že kocúrikovi je lepšie
Kvaka
06.04.17,17:39
To je choroba mačiek najdúšikov, ak mali slanú stravu dovtedy. Naša jedna micka tak zomrela, voda ju zaliala. Teraz mám dve mačky a jedného kocúra von, 1 polročného kocúrika dnu (chodí aj von) a jedného skoro ročného kocúra von (chodí cez deň aj dnu). Štyria sú sterilizovaní a kocúrika to ešte čaká.
Valcake
06.04.17,17:43
..tak to som čítala 2x ..von,dnu..dnu von..hi.hi
Kvaka
06.04.17,17:58
aj som to prepisovala, aby nebolo tak, ako si čítala, ale ... však :) :) :)
Valcake
06.04.17,17:59
Máme na záhrade mačku aj krásneho kocúra. Ten je strašný beťár. Minulý rok bol taký dohryzený, mysleli sme si, že sa z toho nedostane...no našťastie všetko dobre dopadlo. Staráme sa o nich spolu so susedom.
Terezia13
06.04.17,18:01
na jar majú naši kockovia veľa práce, takže prídu často unavení a stáva sa tiež dosť často, že sa vrátia až keď je "všetka robota urobená", ak nie je viditeľne zranený, trošku si oddýchne, naberie síl a ak bude "príroda volať" pôjde znovu za povinnosťami, náš omladok 9 mesačný sa už vrátil po dvoch dňoch, oddýchol si, dobre sa napapal, vychlopkal plnú misu mlieka a plný sily pokračuje
Mila123
06.04.17,18:07
aj keď Alžbetka je najdúch, veter. nám povedal, že je to "choroba" z prešlachtenia, naša Alžbetka je perská činčila....nádherné, chlpaté strašidlo.....bez PP
Kvaka
06.04.17,18:11
Aj naši chodia na potulky, ale starý kocúr stráži svoje teritórium, vie sa aj pobiť, ak sa tu nejaký nový pokúša prísť. Akurát sa už "nenarobí". :) Ale dlho si traja pôvodní zvykali na dvoch nových kocúrikov, ale už je relatívny pokoj. Až na to, že mladí chodia k susedovmu jazierku, páčia sa im rybky, ten ročný sa tam aj brodil pri brehu, navyše učí malého bitkám a priebojnosti a má úspech.
Valcake
06.04.17,18:14
Fúha..Mila, klobúk dolu...daj niekedy fotku...musí byť krásna.
Mila123
06.04.17,18:16
príde dieťa domov, či už jedno alebo druhé , dáme foto ......určite
afrikánka
06.04.17,18:19
Keď je tu reč o jazierku .....minulý rok náš kocúr noc, čo noc nosil domov rybičky. Vždy dobehol celý zmáčaný a v papuľke rybku...zlatú závojnatku a ešte, čo sa mi nepodarilo vygúgliť, rozpoznať.
Veľmi ma to mrzelo...bola by som možno aj vyhľadala majiteľa, uhradila škodu....ale na druhej strane som tŕpla o jeho život, že ho nachytajú, alebo sa vypomstia.....tak som mlčala. Asi sa vzdali chovu rybičiek v jazierku....prestal nosiť. Ale naozaj ma to veľmi mrzí.
Valcake
06.04.17,18:20
Teším sa...na všetky mačacie fotky..
Kvaka
06.04.17,18:29
Náš nič nikdy nedoniesol, ale sused povedal, že mu jedna závojnatka zmizla, nechcel náhradu škody, lebo chodia tam aj iné mačky od druhého suseda, tie sú odkázané na to, čo si nájdu, tak sused si myslí, že to náš nebol. Ten polročný bol označený za mainskú mývaliu mačku veterinárom ešte v novembri, teraz je po 3 zápaloch pľúc už vyše 4 mesiacov vnútri, je veľký, ale srsť sa mu na chrbáte zmenila, takže asi kríženec. Ale povahou je mainka.
afrikánka
06.04.17,18:36
Keď ono to nie je o tom, či je mačka sýta, alebo nakŕmená....chce loviť, tak loví...aj keď nie na obživu, tak pre zábavu.
Včera večer si potajomky do košíka priniesol maličkú myšku, ja čože sa v tom koši krúti.....až myška vybehla a on sa spokojne uložil a zabúval.
Kde nám teraz myška pobehuje, netuším. Bola noc a ja som nechcela manžela buntošiť.
Valcake
06.04.17,18:41
Tiež musí byť krásna...fotkuuuu.
Náš kocúr nosí väčšinou kliešte a to veľa..zaujímavé, že mačka nikdy.