bianka117
07.04.17,07:39
Prosím Vás o radu,

som spoluvlastníčkou pozemku "E" mimo zastavaného územia - vedený ako trvalé trávnaté porasty vo výmere 15000 m2.

Ja vlastním 30/210 z tejto výmery. Ďalší spoluvlastník vlastní 5/210 z tohto pozemku, + je tam dalších 5 spoluvlastníkov so svojim podielmi. Spoluvlastníčka 5/210 (volajme ju Anna) mi chce darovať svoj podiel. Zákon o nadobudani poľnohos. pozemku však ma určite obmedzenia. Môže mi "Anna! - spoluvlastníčka bez obmedzenia darovať svoj podiel 5/210 - mne ako spoluvlastníkovi (nie sme spoločenstvo spoluvlastníkov - ziadna pravnicka osoba), alebo mi ho môže darovať len ako blízkej osobe?

Sme v rodinnom pomere takom, že môj otec a manzel "Anny" boli bratranci. Čiže spoločný predok - môj pradedko.

Manzel Anny (otcov bratranec zomrel) - podiel zdedila jeho manželka Anna. Čiže po pravde ja a Anna príbuzné ako také nie sme. Je možné teda vôbec uzatvoriť darovaciu zmluvu ako blízka osoba_? Ak áno musí to byť v tej darovacej zmluve zakotvené, alebo stačí príloha k darovacej zmluve, ktorá pôjde na kataster. v prílohe bude čestné prehlásenie, že sme blízke osoby. Alebo aj to má byť uradne overené napr. na obecnom urade.

Ďakujem uprimne za odpovede
draik
07.04.17,14:27
Na prevod spoluvlastníckeho podielu sa zákon v plnej miere (zverejňovanie ponuky atď) nevzťahuje.
bianka117
10.04.17,04:11
dakujem pekne za odpoved