LenkaLenkova
07.04.17,09:34
V ramci prevadzkovania mobilneho baru by som mala vsetky ingrediencie predpripravene a na mieste by som napoje len kompetizovala. Je to mozne bez pripojenia na vodu? V podstate okrem umytia ruk, co by som chela zabezpecit antibakterialnym gelom na ruky,pripadne pouzitim gumenych rukavic, vodu nepotrebujem. Chcela by som predavat flaskove pivo, nalievat vino a jednoduche koktaily ktorych priprava by bola metodou “build-in” a to znamena ze priamo v pohari. Ovocie by bolo predkrajane a skladovane v chladiacom boxe. Pohare su jednorazove.

Dakujem
arizona
07.04.17,07:41
nie
evuš
07.04.17,07:41
Nie, hygiena to nedovolí
LenkaLenkova
07.04.17,07:52
Ahoj Evus dakujem za reakciu...V podstate okrem umytia ruk, co by som chela zabezpecit antibakterialnym gelom na ruky,pripadne pouzitim gumenych rukavic, vodu nepotrebujem. Chcela by som predavat flaskove pivo, nalievat vino a jednoduche koktaily ktorych priprava by bola metodou “build-in” a to znamena ze priamo v pohari. Ovocie by bolo predkrajane a skladovane v chladiacom boxe. Pohare su jednorazove.
LenkaLenkova
07.04.17,07:54
V podstate okrem umytia ruk, co by som chela zabezpecit antibakterialnym gelom na ruky,pripadne pouzitim gumenych rukavic, vodu nepotrebujem. Chcela by som predavat flaskove pivo, nalievat vino a jednoduche koktaily ktorych priprava by bola metodou “build-in” a to znamena ze priamo v pohari. Ovocie by bolo predkrajane a skladovane v chladiacom boxe. Pohare su jednorazove.
evuš
07.04.17,08:06
..ale vodu budú potrebovať zákazníci, hygiena to nedovolí, nakoľko budeš bez vody a tým pádom bez wc....
LenkaLenkova
07.04.17,08:28
drinky su do ruky bez sedenia (take-away) (popripade snad ak by bolo sedenie by sa dalo poriesit Toi-Toi-kami, ale ja neplanujem sedenie takze mi netreba wc?)
willma
07.04.17,08:32
čomu v slovku "nie" nebolo rozumieť?
LenkaLenkova
07.04.17,08:38
Pani Wilma, snazim sa najst sposob ako Ano. Nie bez vysvetlenia pre mna nieje odpoved. Netreba hned negativizovat, ak nemate chut na diskusiu tak ste na nespravnom mieste. Prajem krasny den
Tweety
07.04.17,08:46
Najfundovanejšie odpovede dostaneš priamo na hygiene, tak sa poinformuj, keď ti tu laické odpovede nevyhovujú. Aj tak sa budeš musieť na nich obrátiť. Bez ich schválenia nemôžeš nič také prevádzkovať.
vicktor
07.04.17,08:57
Kde zijes?
K niekolkym zamietavym odpovediam pisem skusenost: v BA pri Medickej zahrade stava zopar nakladacikov/karavanov z ktorych predavaju grilovane kurence, klobasy, placky, pivo, vino, ... Na tecucu vodu nie su napojene, mozno predajca ma vnutri sudok s vodou, ale zakaznici nemaju ziadnu vodu. Leda ak by postacoval ventil priamo v Medickej zahrade.
A kolko je po meste sice nemobilnych obcerstveni, len cez okienko predavajucich pizzu, hot-dogy, kebaby - kde je voda pre zakaznikov?
LenkaLenkova
07.04.17,09:21
Dakujem Tweety, zijem v Londyne a chcem sa vratit na slovensko. Uz som zacala komunikaciou s Hygienou ale cakam na odpoved. Chcela som sa pripravit na rozne ine otazky preto som sa prihlasila sem a funguje to. Laice odpovede si velmi vazim pomahaju mi pripravit sa na odbornikov.
Tweety
07.04.17,09:24
ideš na to dobre, treba byť pripravený, u nás sú možno prísnejšie pravidlá ako v iných štátoch EÚ( našťastie) prajem ti, aby si všetko zvládla na jednotku
arizona
07.04.17,15:22
Aky negativizmus vidis? Su tu desiatky,ak nie viac prispevkov a debat,kde sa dozvies, ze bez VODY na beznu hygienu ti Hygiena prevadzku nepovoli...
LenkaLenkova
07.04.17,15:51
Dakujem pekne
sito
07.04.17,18:33
Ak na vyradenej lodi, dá sa to aj bez vody, na suchu. A keď pôjdeš na stranu, ako zabezpečíš hygienu? "gelom na ruky,pripadne pouzitim gumenych rukavic, vodu nepotrebujem." :eek:
LenkaLenkova
08.04.17,06:49
Ahoj Sito, nevies nahodou ako to funguje na takych jarmokoch, kde sa nalieva burciak zo stanku. Zaujimalo by ma ako to maju oni podchytene. Dakujem za info.
sosak
08.04.17,09:01
Ambulantný predaj má svoje pravidlá :http://www.ruvzmartin.sk/hv/ambulantny_predaj/podmienky_pre_ambulantny_%20predaj.pdf
Dá sa rozbehnúť takéto podnikanie, len musíš mať schválený stánok s trvalým stanovišťom , alebo pojazdný prenosný stánok hygienou. Riešenie s vodou je v priloženom linku.
sito
08.04.17,13:09
Z ruky do huby, úst. Známy mal vždy pri takej príležitosti bečku vody, nie na riedenie. Poriadateľom jarmoku je obec, mesto. Vydáva povolenie na predaj na jarmoku a aj podmienky predaja na jarmoku. Na obecnom, mestskom úrade sa dozvieš podrobnosti.
expeeert
08.04.17,17:06
Ako potom fungujú pojazdní predavači kávy, napr. v Bratislave?
veronikasad
09.04.17,06:27
Čo rozumieš pod mobilným barom? Budeš s ním chodiť napr. po jarmokoch, alebo to bude nejaká maringotka umiestnená prevažnú časť roka na jednom mieste? Budú v jej dosahu verejné sociálne zariadenia?
korela
09.04.17,06:56
Alebo aj vo vlakoch, na prírodných kúpaliskách, zmrzlinári (u nich konkr. riešenie WC)?
korela
09.04.17,06:59
Stánky na vianočných trhoch detto.
vicktor
10.04.17,05:58
Vo vlaku a na kupalisku voda predsa je.
Ale pri hot-dogovych a kebabovych kioskoch po meste veru nie.