majo978
07.04.17,13:24
Dobry den chcel by som sa vas spytat a zaroven postazovat .
Pred necelym mesiacom som podal trestne oznamenie za zanedbanie povinnej vyzivy na mojho maloleteho syna ...
"Maminka" nejavi o syna zaujem ,neposiela vyzivne ,nepracuje....
A nase organy niesu schopne sa ani vyjadrit v akom je vlastne stádiu trestne oznamenie .
Nejake ožrana ktory nafuka 2,9 za volantom toho riesia hned ide do cpz hned pokuta atd ...
Ale mater ktora neplati na syna peniaze to nic nikoho nezaujima na to maju cas vsak jasne otec poplati vsetko s tohto biedneho platu . A vraj veci tykajuce sa maloletych deti su na prvom mieste a prednostnejsie.
romana147
07.04.17,11:32
pred necelým mesiacom je málo
v rozhodnutí súdu o zverení bude text : " ... do xy mesiaca k rukám .."
Ak povinný 3 mesiace po sebe nepošle výživné
treba za exekútorom
ak exekútor (za neviem koľko) nevymôže, treba dať TO
a potom požiadať o náhradné výživné

PS
V akom je to stave sa pýtaš v prvom rade toho, komu si to podal
Javiť záujem nemôže prikázať ani súd
bubkoch
07.04.17,13:35
pred mesiacom je malo ??? a aky cas je podla teba adekvatny na riesenie TO ? zvast ked ide o trestny cin neplatenia vyzivneho ? pol roka ? mesiac je dost dlha doba na to aby policia urobila prve ukony pre podanie obzaloby
dalej, exekutor a TO su dve rozdielne a navzajom vobec nesuvisiace veci ... takze nepis hluposti ze "najskor exekutor potom TO"
za exekutorom moze ist aj okamzite po prvom nezaplatenom vyzivnom, vobec nemusi cakat 3 mesiace ...

3 mesiace su podmienka pre TO, ale TO ziadne vyzivne nevymôže. Vysledkom TO bude odsudenie pachatela, Exekutor moze kludne subezne vymahat peniaze.
profesional
08.04.17,10:37
Polícia má 30.dní na to, aby začala trestné stíhanie, alebo vec odmietla.