krason
07.04.17,20:09
Dobry den prajem poradaci, chcem sa s vami poradit, kedze je to moje prve zamestnanie po VS. Pracujem v jednej institucii s 2000 ludmi. Som na oddeleni, ktore sa deli na tri odbory.. U nas na odbore su 4 ludia. Pracujem necely rok a mam zmluvu na dobu urcitu. platnost este pol roka. Prednedavnom si ma zavolali v ramci dobrych vztahov do kancelarie a oznamili mi, ze mi planuju dat vypoved z dovodu org. zmien , aby som si zacal hladat pracu. nic pisomne mi zatial nedali. a teraz je otazka ako mam vnimat tento postup? Na co si mam dat pozor? Mne sa to zda vsetko vykonstruovane. Zatial nemam ziadny oficialny papier. Vypoved zo strany zamestnavatela musi splnat nejake nalezitosti a ake mam pravo byt o nich informovana. Nema mi zamestnavatel ponuknut adekvatne miesto ?

Pozeram, ze na stranke institucie je pracovna ponuka na moje oddelenie, ale s odborom som si nie isty. Dalej som si vsimol, ze v ramci mojho odboru pribudol kvazi staro novy clovek ( presunutie z ineho odboru po navrate z rodicovskej po 6 rokoch) a povodni ludia sa spolcili a mna len vysachovali.

Dakujem za rady a budem rad za pravnu pomoc.
veronikasad
07.04.17,18:44
Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď len z dôvodov vymedzených v pár.63 Zákonníka práce.

Nepodpisuj dohodu o skončení pracovného pomeru bez uvedenia dôvodu
krason
07.04.17,18:56
no ano, ale ak mi da na zakl. paragrafu t.j. 63 ake musi uskutocnit kroky. Dakujem
veronikasad
07.04.17,18:57
Ktorého odst.par.63? Čítal si ZP?
krason
07.04.17,19:01
tak zamestnavatel pokracuje v cinnosti dalej. cize jedine z nadbytocnosti, co mi vsak nejde do hlavy
veronikasad
07.04.17,19:02
Počkaj na doručenie výpovede, jej neplatnosť môžeš napadnúť na súde. Výpoveď treba prevziať, potvrdzujes prevzatie výpovede, nie súhlas s ukončením prác.pomeru
jslancik
07.04.17,19:12
Co je na tvojej situácii "vykonstruovane"? A si "on" alebo "ona" ?
krason
07.04.17,19:20
On- Ja tyka sa to mna.
krason
07.04.17,19:21
a vykonstruovane je to tak, ze vcelej organizacii prebehne org zmena len koli jednemu miestu ? a pred mesiacom nabrali 4 novych ludi? Pritom za vykony som bol hodnoteny pozitivne.
taiko
07.04.17,22:15
.
1. organizacna zmena moze prebehnut len v Tvojom teame, nie nutne v celej organizacii.
2. Nemoze to byt tak, ze si bola informovana dopredu, lebo sa chceli zachovat korektne ? Pises sama, ze si si nie ista, ci pracovna ponuka je na Tvoj do Tvojho teamu.
3. Ak by vsetko aj bolo ako pises, chces robit v teame, kde Ta, ako pises, povodni ludia nechcu a chcu radsej byvaleho kolegu ?
4. Okrem toho, ked sa budes storcovat, tak Ti len, ked pride cas nepredlzia zmluvu. To mozu, ci nie ? Aj tak by asi "vyhrali", len Ty na tom budes "kyslejsie"
5. Co keby si sa pokusila prihlasit na pracovne miesto, ktore, ako pises ponukaju ?
veronikasad
08.04.17,17:50
Prečo by nemohol dostať, doba určitá mu končí o pol roka. Výpovedná doba uplynie oveľa skôr.
ivka70
08.04.17,17:51
Moze dostat aj vypoved, doba urcita skonci az o pol roka.
avalik
09.04.17,06:38
V podstate sa zamestnavatel zachoval korektne a planovanu organizacnu zmenu ti dostatocne vcas oznamil. Vypovedna doba v tvojom pripade bude 1 mesiac, pripadne ak sa zmeny natiahnu skoncis v termine uvedenom v PZ. Zamestnavatel s tebou viac nepocita. Neber to v zlom. Ber to ako skusenost. Nie je dobre ostavat tam kde ta nechcu. Vyuzi cas na hladanie novej prace.