libus72
17.07.06,10:04
Prosím o radu Pohoďákov,
no stalo sa mi že doklad ERP z 22.5.2006 bol zahrnutý do priznania DPH za máj - priznanie DPH bolo urobené do 25.6.2006. Nedávno som však zistila že doklad nebol zahrnutý do DP, daň teda nebola odpočítaná ako mala byť ale zaúčtovaný správne na DPH vstup.
Podľa zákona o DPH mám nárok na odpočítanie uvedenej DPH aj v nasl. zdaň. období - teda za jún. No a hlavný problém je v tom že doklad potrebujem presunúť z obdobia máj do obdobia jún, ale v doklade v kolonke Členenie DPH ma už nepustí, je tam písané DPH (5) a ručne sa to nedá už opraviť, čo s tým mám urobiť ako to zmením??? mám vymazať DPH za máj, opraviť členenie DPH a ešte raz ho vygenerovať???alebo sa to dá aj inak bez vymazania už urobeného priznania DPH??
ešte chcem podotknúť že to májové priznanie nemám uzavreté cez ponuku Záznam-uzavrieť...
Ďakujem krásne za radu, dúfam že mi niekto poradíííí, prosííím...
Palino
17.07.06,08:55
Jasné, vymaž DP za máj a oprav si členenie DPH na PD, zmeň dátum daňovej povinnosti na jún a znovu urob DP za máj. Nie je to problém. Potom budeš mať doklad zaúčtovaný v máji, ale do daní pôjde v júni.