t02
09.04.17,15:34
pračka AWT2267, pri prepínaní hociktorého programu vždy len začne čerpadlo ťahať vodu, hoci tam nieje a pritom by mala napúšťavať vodu. Vymenil som aj programátor, ale robí to isté ako pri starom.Poraďte.
vlado 33
09.04.17,13:39
A čo tak zavolať servisáka, by to šlo? Skôr by si pral....
Hankey
09.04.17,14:39
Nove pracky vseobecne zacinaju kazdy cyklus vypustenim starej vody z bubna. Priciny, ze je zablokovana k dalsiemu cyklu mozu byt rozne.
1. Stisknute tlacitko Stop plakania
2. Ohnuta hadica vypustania vody
3. Porucha cerpadla
4. Zaseknuty hladinomer vody
misoft
09.04.17,14:45
S bodom 1. nesúhlasím! Pokiaľ by v bubne bola voda po predchádzajúcom praví - t.z. že neodstredilo - tá voda by po dvoch - troch dňoch smrdela až hrôza.
S bodom 2. tiež nesúhlasím - bolo by to pri končení pracieho procesu vidieť, že pračka nevypúšťa - a v tom prípade by pri začiatku prania hlásila chybu.

Skôr chyba programátora - teda volať servisáka.
misoft
09.04.17,15:01
Budeme polemizovať? Akurát dcéra doprala.... pozrel som sa - žiadna voda v bubne - pretože ten je skonštruovaný tak, aby výtok bol VŽDY v najnižšom bode.
Pokiaľ si nevidel rozobratú pračku - nepíš tu nepodložené alternatívy.
misoft
09.04.17,15:06
Nedáš si pokoja.... tak sa idem pozrieť na filter....
misoft
09.04.17,15:09
Mal si pravdu....:D.... bola tam - celých 12 kvapiek.....
misoft
09.04.17,15:22
Tak potom ja mám divnú pračku - ta začína napúšťaním vody.....pretože nemá dôvod niečo vypúšťať.

mimotemy - a s tým "peklom" - bacha - mám ťa v hľadáčiku!
sito
09.04.17,15:26
Hankey, takých tu už bolo a aj bude, drak, jeden, ale, ...
sito
09.04.17,15:30
On to má ako v hlave, pre istotu, naprogramované, aj keď nie je ...
taiko
09.04.17,16:19
@misoft, hadam by si ako moderator nevyhrazal inemu clenovi porady, ci ? ;):)
Kvaka
09.04.17,18:20
Moja pračka začína každý program (či už prací cyklus alebo iba pláchanie alebo navyše jedno žmýkanie), tým, že začne vrčať najprv čerpadlo, čím vypúšťa prípadné zvyšky vody, aj keď už možno nie sú. Preto ani ja nemôžem naliať do práčky pred spustením programu prania nijaký roztok, napríklad z ručného prania, išiel by von. Až po chvíľke začne vodu na pranie napúšťať. Vtedy popri napúšťaní vody môžem priliať, čo chcem. Takú práčku, ako Hankey píše, mám aj ja.
afrikánka
09.04.17,19:36
Hank, udivuješ ma...ty vieš prať? To si teda macher, môj muž ju nevie ani otvoriť.
alaya1
09.04.17,20:29
tak, kto ma pracku plnenu zhora, nic neotvori pocas prania. Mne vypusta tiez pred prvym "tahanim" vody. To uz robia vsetky pracky, aj moja predosla to robila.
misoft
09.04.17,20:36
>taiko (Dnes 18:19) @misoft, hadam by si ako moderator nevyhrazal inemu clenovi porady, ci ?
--------------------------------------------------------------------
Nie som moderátor, to za prvé! Za druhé - ako prvý sa vyhrážal on! Nie ja. Ujasni si to!
>Hankey (Dnes 18:21) jasne, ze nevyhrazal. Len neuzitocne udelil skor, ako isiel pozriet pracku
P.s. Ma tak "vytocil" s tym neuzitocnym,ze som sa mu hned pomstil a o 17:04 mu prisolil uzitocne v Politike s humorom
---------------------------------------------------------------------------------
Neudelil som ti neužitočné - ak udeľujem - tak to verejne oznámim. Ja som s tebou nesúhlasil - a to je ROZDIEL!!!!
Ak máš problémy s chápaním, ak máš aj in problémy - hľadaj pomoc inde. A myslím - že 10 minút stačí na to, aby som pozrel do pračky, ani rozoberať ju nie je potrebné (ak to nevieš). A filter sa dá otvoriť za minútu - v pohode. Možno u teba je potrebné pri tom robiť nejaké zvláštne "úkony"....
> Kvaka (Dnes 20:20) Moja pračka začína každý program (či už prací cyklus alebo iba pláchanie alebo navyše jedno žmýkanie), tým, že začne vrčať najprv čerpadlo, čím vypúšťa prípadné zvyšky vody, aj keď už možno nie sú. Preto ani ja nemôžem naliať do práčky pred spustením programu prania nijaký roztok, napríklad z ručného prania, išiel by von. Až po chvíľke začne vodu na pranie napúšťať. Vtedy popri napúšťaní vody môžem priliať, čo chcem. Takú práčku, ako Hankey píše, mám aj ja.
------------------------------------------------------------------------------
Nič v zlom, neviem, ako to robíš - ak sa u nás perie - tak pred praním sa dajú do pračky všetky tie sajrajty na pranie, zavrie sa, nastaví program a spustí.... a NIČ mi nevypľuje von.
Po zavretí pračky cca po 15 sekundách sa otvorí solenoid a napúšťa mi vodu. Za tých 15 sekúnd nie je počuť, aby niečo čerpadlo čerpalo. Takže buď mám ja blbú pračku, ale mám pračku, ktorá perie tak, ako má.
misoft
09.04.17,20:56
A ja ti budem stále tvrdiť, že ak niekomu chcem udeliť neužitočné - tak to oznámim - ja sa neskrývam za anonymitu - a vyhrážal si sa -
> Hankey (Dnes 17:13) a ty pojdes do pekla - i to je forma vyhrážky (i keď ja na "peklo" neverím - peklo je už tu na Porade a aj v štáte....)
vlado 33
10.04.17,06:27
Aha ... už som pochopil, si vybral aj čerpadlo? Fakt zavolaj toho servisáka a neodbavuj sa na mne.
taiko
10.04.17,08:27
@misoft:
1. nemas pravo mazat prispevky a zabanovat uzivatelov ?
2. ako nazyvas " bacha - mám ťa v hľadáčiku ! "
3. Ja vidim len to ze Hankey ponukol zadavatelovi radu, ktora je relevantna (mimochodom aj preto, lebo aj nasa pracka sa sprava ako popisuje). Ty si okrem neuzitocneho, stekotu a bohorovnosti poskytol co ?