Yvvetta
17.07.06,10:33
A opäť mám problém.
Zmluva ( služby ) je uzavretá dňa 01. 05. 2006. Začiatok vykonávania služby je tiež od 01. 05. 2006. V zmluve je dohodnuté, že prvykrát za vykonanie služby budeme my faktúrovať odberateľovi až po vykonaní prác za 05 aj za 06/2006 spolu a potom už každý mesiac samostatne.
Je to z pohľadu DPH správne ? Môžem za služby vykonané v 05/2006 faktúrovať až v 06/2006, tak ako je to dohodnuté v zmluve ?
Sme mesační platcovia.
Ďakujem za odpovede.
STRELEC
17.07.06,08:53
.... Môžem za služby vykonané v 05/2006 faktúrovať až v 06/2006, tak ako je to dohodnuté v zmluve ? ... Do 15 kalendárnych dní po uplynutí mesiaca, za ktorý sa fakturuje. Dňom dodania služby (dňom daňovej povinnosti) bude bude 31.05.
Nemáme už júl?:)
V zmluve by som (povedzme dodatkom) preformuloval úhradu za prvé zdaniteľné obdobie na júl, nakoľko ste mesační plátcovia.
Text kurzívou som napísal, nakoľko som nedôsledne prečítal otázku. Pardon.
Teda ešte raz: áno - je možné fakturovať za máj a jún spolu a následne mesačne, tak ako je dohodnuté v zmluve.
ucetni_fantozzi
17.07.06,08:57
Do 15 kalendárnych dní po uplynutí mesiaca, za ktorý sa fakturuje. Dňom dodania služby (dňom daňovej povinnosti) bude bude 31.05.
Nemáme už júl?:)
Vzmluve by som (povedzme dodatkom) preformuloval úhradu za prvé zdaniteľné obdobie na júl, nakoľko ste mesační plátcovia.

dovolim si nesuhlasit, nakolko pri opakovane dodavanej sluzbe zakon o DPH hovori, ze sluzba sa povazuje za dodanu poslednym dnom obdobia, na ktore sa platba vztahuje, pricom taketo obdobie nesmie presiahnut 12 mesiacov. tzn. ze ked pozadujem platbu za dva mesiace, tak danova povinnost vznika koncom druheho mesiaca... (§19 ods. 3 zakona o DPH)

inak tato tema je duplicitna...
Yvvetta
17.07.06,09:24
PRE : Fantozzi
Áno viem, že téma je duplicitne. Neskoro som to zistila.

Som rada, že ste mi ( Fantozzi aj Strelec) odpovedali, že je to možné faktúrovať za 05 a 06/2006.