helmutko
10.04.17,09:38
Dobry den, dozvedel som sa, ze moj stary otec o ktorom som nevedel bol zid, ktory sa zo SVK prestahoval do Izraela, kde pred casom aj zomrel. (Info z rodneho listu mojho otca, otcovstvo bolo urcene sudom) Vie mi niekdo prosim poradit ako by sa dali zistit jeho majetky, pripadne postup pri napadnuti dedicskeho konania? Je tam nejaka lehota? Mal nevlastneho syna v Izraeli. Velmi dakujem za kazdu relevantnu odpoved.
romana147
10.04.17,07:45
Dedo je starý otec
čo je to "pokrvný dedo" ?
helmutko
10.04.17,07:51
zistil som u nas na matrike, ze v rodnom liste mojho otca sud rozhodol ze otcom mojho otca je nebohy
romana147
10.04.17,07:53
v koho rodnom liste ??????????????
PS
Prečo to nenapíšeš ako pre ľudí !
romana147
10.04.17,07:55
Ak mamy / otca, tak v prvom rade musíš zistiť "izraelské dedičské právo"
u nás v prvej skupine sú ako dediči :
deti
- resp. ich deti
- pozostalý "manžel"
Oliwa
10.04.17,07:57
Nóóó, možno zanechal len dlhy... alebo nejaký "obchod na korze"... Ty by si sa fakt išiel ťahať za pačesy s nejakými izraelskými právnikmi? Obráť sa na nejakú židovskú obec, tí Ťa určite niekam nasmerujú... Ale ak si vnuk... rodičov už nemáš?
helmutko
10.04.17,07:57
uz som to vsetko doplnil ... dakuje
romana147
10.04.17,07:58
z formulácie vyzerá, že otec nežije = mal by si sa prihlásiť ako potomok dediča v priamom rade
helmutko
10.04.17,08:00
Preto by som chcel najprv zisti co sa dedilo, ked sa dedilo. Na zidovsku obec som sa obratil, od nich mam informaciu kde zomrel.
helmutko
10.04.17,08:02
otec zije, ale konam za neho. Ano, ale zhruba potrebujem zistit postup a ci to ma zmysel, ci to nie je premlcane, ci boli majetky..
Oliwa
10.04.17,08:08
No tuná sa to odborníkmi na izraelské právo asi hemžiť nebude... veď keď vieš, kde zomrel a že otec má nevlastného brata, tak choď po tej stope... zisti si adresu, napíš list, pošli mail, kúp si letenku... Keby boli Židia z Izraela chceli, určite by si otca boli našli, tomu ver...
romana147
10.04.17,08:13
Nevlastný brat
Tam začať !
Buď
- nevedel, alebo
- "zabudol"

PS
Ak zabudol, bude to ťažké !
helmutko
10.04.17,08:24
teraz nerozumiem.. bud nevedel alebo zabudol, to je k comu prosim?
romana147
10.04.17,08:28
Právnik / súd ktorý vedie dedičské konanie nie vždy vie o všetkých dedičoch
Vtedy už známi dediči nahlásia tých (právnikovi/súdu) neznámych
PS
Predpokladám, že tá matrika je tu
teda aj dedo bol kedysi tu
potom sa asi odsťahoval
Ak neporozprával o svojej minulosti, nevlastný otcov brat nemusel vedieť o tom , že má brata
romana147
10.04.17,08:30
Systém "zabudol" sa používa, ak
- je dedičský podiel malý
- potrebné doklady sú komplikované
- známy dedič je lakomý
helmutko
10.04.17,08:33
matrika kde som si vytiahol otcov rodny list je tu. ja si myslim, kedze viem mesto kde umrel, treba ist na prislusny sud a tam by sa malo nachadzat dedicske konanie.
vicktor
10.04.17,11:53
Oliwa, v tomto pripade za PAJESY.
Jakubec
10.04.17,17:31
Takze na stranke: http://www.inheritance-law.co.il/ najdes nejake informacie. Z najdolezitejsich co som nasiel:

1. Posledna vola ma prednost pred dedenim zo zakona a neexistuje pre nu obmedzenie vo forme neopomenutelneho dedica.

Who comes first – an heir according to law, or according to a will?

One according to a will. The 1965 Inheritance Law explicitly states that a person can choose to make a will in which he bequeaths his/her property as he/she wishes, and this will override any provisions of the act, which will only apply in the absence of a will.

Is an instruction in a testator's will that a minor child will not get any part of the estate a valid instruction?



Yes!

2. Ak nie je posledna vola, tak dedia manzelia/manzelky, deti, rodicia a stari rodicia.

Where there is no will, who is regarded as an heir according to the law?

According to the Inheritance Law of 1965, relatives who are spouses, children, parents and grandparents of the deceased can inherit.


Kazdopadne, tvoja otazka je zlozita pre vacsinu uzivatelov fora porada.sk, nastuduj si vyssie uvedenu stranku a popripade sa obrat na pravnika so specializaciou na Izraelske dedicske pravo (najdes najskor v Izraeli)