kudal
10.04.17,10:19
Príplatok za prácu nadčas Nocnej zmene 21.4, pokiaľ nočná zmena výnimočne začína 18.4., 22.00 a končí 22.4, 06.00 hod. - štandard: Nocna zm. začína v nedelu 22.00 a konci v piatok o 6.00.

Standardne nemaju priplatky za pracu v nedelu, len za pracu v noci; ked zacinaju v nedelu o 22.00; koncia v piatok rano o 6.00 hod. Teraz mame vynimku, ze z Nedele na pondelok su doma, z Pondelka na utorok su doma a zacinaju az z Utorku na stredu - a koncia poslednou nocnou zmenou v piatok 22.00 /do sob. 6.00/; pokial standardne pracuju 6.nocnu zmenu v poradi, ktora konci v sobotu o 6.00, tak maju priplatok za pracu akoby v sobotu. Ak to nie je zrozumitelne, dajte mi pls vediet:)​
ivka70
10.04.17,08:31
Sviatok je len v pondelok, co ak oni zacinaju zmenu nedelou o 22,00 je ta ich prva zmena ,na ktoru nenastupia. Tu zmenu budu mat zaplatenu nahradou mzdy za sviatok.
Standardne by na druhu zmenu v tyzdni mali nastupit v pondelok o 22,00.
Ak na tuto zmenu nenastupia, ale nastupia az na tretiu zmenu v utorok vecer, tak zmena zacinajuca v piatok vecer je zmenou, za ktoru si na tu druhu zmenu beru nahradne volno (a ide len o piatu zmenu v tyzdni, nie siestu). Ak si za zmenu beru nahradne volno, nejde o nadcas, mzdove zvyhodnenie im nepatri.
kudal
10.04.17,09:38
dakujem velmi pekne:) ja som to tiez tak chapala, len som si chcela byt ista
sito
10.04.17,12:05
Je tu niekto taký, ktorý si musel zobrať náhradné voľno a tým zaplatil tovar? Tovar predsa vyrobil? Za čo?

"Zákon 311/2001, § 123, Mzdové zvýhodnenie za nočnú prácu

(1) Zamestnancovi patrí za nočnú prácu popri dosiahnutej mzde za každú hodinu nočnej práce mzdové zvýhodnenie najmenej 20 % minimálnej mzdy v eurách za hodinu podľa osobitného predpisu.

(2) S vedúcim zamestnancom možno v pracovnej zmluve dohodnúť mzdu už s prihliadnutím na prípadnú nočnú prácu. Mzdové zvýhodnenie v takom prípade vedúcemu zamestnancovi nepatrí."

--- Vedúci zamestnanci zvyčajne v noci nerobia, ale vždy si nájdu čas, aby skontrolovali, dodrbali, tých, ktorí majú zo zákona nárok na tých 20 %, že?