balima14
10.04.17,16:45
Dňa 27.3. som podala výpoveď v poisťovni, chcem sa zaregistrovať na úrade práce. Avšak registrovať ma tam odmietajú, pretože som stále vedená v nbs ako finančný agent a ani poisťovňa mi nedala, žiadne doklady o rozviazaní pracovného pomeru. Do koľkých dní musí zamestnávateľ vydať potvrdenia o skončení pracovného pomeru?
Katy a R
10.04.17,16:07
Ak si pracoval v poisťovni ako zamestnanec a dal si výpoveď - tvoj PP končí podľa ZP.
Ak si szčo - tak platí cit. zo zák 186/2009

(8) Oprávnenie viazaného finančného agenta, podriadeného finančného agenta a viazaného investičného agenta vykonávať finančné sprostredkovanie zaniká dňom zrušenia zápisu v registri alebo dňom skončenia platnosti zmluvy podľa § 8, 9 alebo § 12, ak tento deň predchádza dňu zrušenia zápisu v registri.
...
fin inštitúcie majú svoj harmonogram, ako posielajú žiadosti do NBS - určite nie každý deň. over si to u nich - prípadne si to vieš odsledovať na stránke NBS.
ak ale si riadne ukončil zmluvu s poisťovňou - tak platí ten dátum ukončenia - ale musíš to mať na papieri - a môžeš sa od nasl. dňa zaregistrovať do evidencie UoZ.