Dada
10.11.04,12:50
Cítite sa, alebo cítili ste sa niekedy v práci ako piate koleso na voze? V škole, či už na SŠ alebo VŠ nám vtĺkali do hláv, že účtovník je najdôležitejšou osobou vo firme (vo výnimočných prípadoch druhou najdôležitejšou osobou :-)) ), ale ako teraz zisťujem, tak to vôbec tak nie je. A to už mám skoro 10 rokov praxe za sebou.
Skúste napísať svoje skúsenosti. Vďaka.
sway
10.11.04,12:02
Cítite sa, alebo cítili ste sa niekedy v práci ako piate koleso na voze? V škole, či už na SŠ alebo VŠ nám vtĺkali do hláv, že účtovník je najdôležitejšou osobou vo firme (vo výnimočných prípadoch druhou najdôležitejšou osobou :-)) ), ale ako teraz zisťujem, tak to vôbec tak nie je. A to už mám skoro 10 rokov praxe za sebou.
Skúste napísať svoje skúsenosti. Vďaka.

Tak to sa pridávam! - máme povolanie nevďačné - ale čo už, ja keby som nemala túto prácu rada, tak by som to dávno vzdala, majitelia firiem si vôbec neuvedomujú, aké je dôležité mať dobrého (to si fandím) ekonóma - účtovníka, ale zasa na povzbudenie, sem tam sa mi stane, že sa mi po kontrole niektorý zákazník ozve a poďakuje.
Ale v podstate je to s nami asi ako všade inde, viď. učitelia, lekári... na Slovensku na jednej lodi!
Hlinkovx
10.11.04,22:31
Dadi..plne s tebou súhlasím...viaceré asi poznáme vetu: tých pár papierov....?! a načo školenie?! a vety podobného charakteru
..a to svedčí o všetkom..ale že človek musí pritom študovať kopec zákonov...na to tí naši šéfovia ešte neprišli..a asi ani neprídu... však oni tých "pár papierov" vôbec nepotrebujú.. to len my vymýšľame...
Ale hlavu hore.....možno.....
emily
11.11.04,10:30
K tomu mám ešte jeden citát: "Ja Vás vlastne ani nepotrebujem. Ste len nutné zlo, lebo to chce štát. Veď vy ani vlastne nerobíte nič samostatne, všetko Vám určuje zákon." Tiež jeden z názorov na ekonómov - učtovníkov.
Hlinkovx
11.11.04,10:34
a nič netvoríte.... to poznám...
Dada
11.11.04,10:51
Vyše 130 videní je na tejto téme a len traja sa vyjadrili? Nehovorte všetci, že ste obletovaní a máte skvelé podmienky k práci. :-))))))))))
rosemary
11.11.04,11:12
Ja si DADA myslím, že všetci majú ten istý problém, ak z nich 125 nie je tých...šéfov. A keby sa tu rozprúdila na túto tému ozajstná debata, tak nás Richard zruší pre nespisovnú slovenčinu.
anita
11.11.04,11:13
Emily, ten citát ma dojal... Počkaj chvíľku, kým sa spamätá a začnem cez slzy vidieť obrazovku....

No, už som v pohode. Aký magor to zo seba dostal?????!!!!!!!! Neviem či je tam dosť tých výkričníkov. Ja som totiž ten druh účtovníka, ktorý sa nikdy neuspokojí s daným výsledkom. Vždy hľadám, v medziach zákonov, nejaké cestičky na tzv. korigovanie zisku. Poznám aj také účtovné firmy, ktoré vyhodia výsledok, vystavia daňové priznanie a dovidenia. To nie je môj štýl. A aby som zato dostala takéto "uznanie"?!

Dada, poznám ten pocit, ktorý opisuješ. Ale je chyba aj v nás. Kým si nezačneme sami seba vážiť, nebudeme docenení nikdy. Aj mne trvalo chvíľku (pár rokov) kým som tú vetu obrátila - MY SME TU PRE NICH A NIE ONI PRE NÁS!!! A na základe týchto pravidiel staviam svoju živnosť. Ak mám klienta, dám mu pocítiť, koľko času som mu ušetrila a od koľkých pokút zachránila. Nie je to vystatovanie, lež holý fakt, ktorý im musíme vryť do ich gebuliek.
Už končím, lebo som sa veľmi rozohnila. Idem radšej zaúčtovať leasing, nech sa trošku schladím. Ahojte
rosemary
11.11.04,11:47
Vidíš DADA, už to začalo.
Ale nedá mi ešte nereagovať. Ja som iba zamestnanec. Ale tú strašnú bezmocnosť, akú niekedy pociťujem, to sa ani nedá opísať.Na chlapov /aby som niekoho neurazila, to je iba môj subjektívny názor/ inak nepoviem, ako nezodpovedný,nepraktický národ. Nie iba názor, ale aj skúsennosť. Ale...peniažky sa doma nevysedia a oslík otras sa je zatiaľ iba v reklame, ešte ho nepredávajú ani v TESCU
luebchenko
11.11.04,11:58
Anitka - hovorí sa optimalizácia zisku (sa mi to strašne páči, tak "hoch" to znejehttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif to hľadanie dier v zákone).

Emily - veď ho nechaj, nech si sám optimalizuje. Alebo mu sprav 2 daňové priznania - také obyčajné, kde všetko zaúčtuješ podľa predstáv štátu, a jedno také "optimalizované". A opýtaj sa ho, či ten rozdiel naozaj nepotrebuje. Možno ti z neho dá percentáhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
anita
11.11.04,12:06
Ľubka, to čo píšeš nie je vôbec zlý nápad. Ja som už totiž rozmýšlala nad tým (každý rok v marci), či cenu za vyhotovenie daňového priznania nestanoviť %-tom z "VYoptimalizovaného zisku" (to som zase dala tomu slovenčinovi). Napr. účtuješ 10000 ale ušetrila si mu napr. 50000 na daniach. Čo tak k tým 10000 vyčísliť aj to percento z tých ušetrených 50000? Povedzme 10% ... Hm?
rosemary
11.11.04,12:23
To je super výpočet, ale vieš čo by Ti povedal môj šéf: ha ha , zasmiali sa zbrojnoši a odcválali na šijacích strojoch
misa
11.11.04,12:34
Ja musím na obranu tých "hore" povedať, že môj šéf je asi jedným z mála, ktorý si moju prácu účtovníčky váži. Želám aj Vám tu všetkým, aby ste mali takého dobrého šéfa ako mám ja.
Ale čo sa týka tých ostatných, pre ktorých robím len daňové priznania - tak súhlasím s Vami, ja som tá zlá, ktorá im vypočítala hrozne vysokú daň... keďže si zmysleli v polovici marca že treba podať daňové priznanie...
janaGT
11.11.04,12:44
Ja sa pripájam k odpovedi Misi, môj šéf je takisto super. Nikdy som od neho nepočula, že musíte to urobiť alebo niečo podobné. On vie, že sa na mňa môže spoľahnúť, že mi nič nemusí pripomínať. Nakoľko vo firme robím okrem účtovníctva aj jeho asistentku, nikdy sme nemali žiadne problémy. Ak niečo nevie, radšej sa so mnou poradí, ako keby mal niečo "zbabrať". Keď niečo potrebuje, nikde nezabudne pripojiť "prosím Vás Janka". I keď by vlastne nemusel - veď som len zamestnankyňa. Ľutujem všetkých, ktorí sa v predchádzajúcich príspevkoch vyjadrili na svojich nadriadených negatívne.

A ešte sa vyjadrím k téme vykania a tykania, ktorú som taktiež čítala. My si so šéfom vykáme, spolupracujeme spolu asi 4 roky, je medzi nami 8 ročný vekový rozdiel. A vyhovuje mi to tak, ako to je.
Hlinkovx
11.11.04,20:42
No...
ja mám tiež super šéfa...je pre každú srandu...ale len do tej doby.. než si vypýtam výplatu /o zvýšení ani nehovorím/, alebo treba niečo zaplatiť, poprípade ma poslať na školenie, kúpiť nejaké publikácie....vtedy všetka sranda končí...a najlepšie na tom bolo..keď vyšiel nový zákon o DPH...tak mi povedal..že ho síce nečítal...ale nechápe, čo na ňom nie je jasné!!!!
a to nehovorím o zákone o ochrane osobných údajov, registratúre...také veci..načo by nám boli!!!..že mu ušetrím peniaze na pokutách..to ho netankuje
ilona
12.11.04,05:55
Keď ste začali debatu na takúto tému,tak Vás chcem poprosiť ,keby ste sa vyjadrili k odmeňovaniu za túto prácu.Podľa čoho si určíte výplatu v jednoduchom a podľa čoho v podvojnom,aspon tak približne./počet riadkov,počet dokladov,obrat a pod./sk/Ja robím aj na živnosť aj som zamestnanec a myslím,že to robím skoro zadarmo,ale aj tak podľa šefstva len sedím na ...
Dada
12.11.04,06:21
Keď ste začali debatu na takúto tému,tak Vás chcem poprosiť ,keby ste sa vyjadrili k odmeňovaniu za túto prácu.Podľa čoho si určíte výplatu v jednoduchom a podľa čoho v podvojnom,aspon tak približne./počet riadkov,počet dokladov,obrat a pod./sk/Ja robím aj na živnosť aj som zamestnanec a myslím,že to robím skoro zadarmo,ale aj tak podľa šefstva len sedím na ...
Skús pozrieť tému o odmeňovaní živnostníkov "Pošuškajte, koľko pýtať"
valeriam
12.11.04,06:53
Hlinkovx- keď som prečítala tvoj príspevok, tak som sa zarehotala:D doslova! že som skoro zobudila malého...Sladká nevedomosť šéfova...
A samozrejme že pokuty ho netankujú, začnú, až keď ich bude mať, to potom bude "rošádo"
Katty
12.11.04,07:34
detto

ono sa hovorí že až keď človek niečo stratí, zistí akú to malo pre neho skutočnú hodnotu a potom sa zobudí....
To platí aj pri účtovníkoch a zázraky sa ešte dejúú...
Skúste pohroziť vašmu šéfovi, že ak vás "nezaplatí" tak odídete a nech si skúsi nájsť náhradu za tých pár šupiek....určite nenájde a keď už budete držať klučku na dverách tak bude ochotný zaplatiť len aby ste ostali.... potom si treba povedať svoju cenu.
Veľa šťastia!
valeriam
12.11.04,07:42
Katty, nehnevaj sa, toto ma tiež rozosmialo, ale cez slzy. Mala som takého šéfa, čo každému zamestnancovi vykladal, že ak nie je spokojný, tak na jeho miesto čakajú na úrade práce desiatky ďalších. A keď sme hľadali účtovníčku na inzerát a kľučka išla z ruky do ruky, to bola voda na jeho mlyn! A že nie je účtovník ako účtovník?... :( Na to sa príde, až s pokutami.
Katty
12.11.04,08:06
valeriam

ja toto všetko mám za sebou a môžem povedať že sa nám tu hlásili všelijakí "účtovníci" a stačilo pár otázok k účtovníctvu a odborným témam a ukázalo sa čo je zač. Po dvoch mesiacoch sa nenašiel ani jeden schopný adept prevziať agendu a začať hneď fungovať v rozsahu a akom to tu beží. A prečo? Pretože tí čo spĺňali všetky požiadavky sa na inzerát ani neprihlásili, nebudú predsa robiť "zadarmo"
Hlinkovx
12.11.04,09:33
Možno v mestách, kde je nižšia nezamestananosť to ide... ale tu je to dosť biedne...robota žiadna, úrady práce plné...a keď niečo poviem..tak to skončí vetou...keď sa ti nepáči..tak môžeš skúsiť niekde inde.... za minimálnu mzdu...aj účto aj nemčinu aj pc..ako ja hovorím.. od upratovačky až po riaditeľku.../ roboty a povinností ako riaditeľka za plat upratovačky/
Mickya
12.11.04,09:43
Ja mám celkom fajn šéfa, ale:
keď Zákon o DPH bol v takom štádiu, že nebol ešte schválený (schválili ho 2 dni potom), tak ma vytočil s poznámkou: "Veď ho už máte mať dávno naštudovaný."
alebo:
keď zákon platil 2 dni, povedala som, že jedna pani mi poradí, ostatní mi nevedia poradiť, pretože máme špecifické služby, tak zahlásil:
"A to je jediná, ktorá to na Slovensku ovláda?"
Ale inak nie je zlý, aj zmrzlinu mi kúpi v lete...
Katty
12.11.04,09:55
Neverím, že šikovný účtovník, ktorý na sebe stále maká a rozširuje si obzory a tým pádom má aj čo ponúknuť by bol nútený ísť na úrad práce ...
Pre zamestnávateľa je len dobre ak zamestnanec "drží h.... a krok" navyše za min.mzdu, viac mu ostane... Myslím to vážne, že každý poznáme svoju cenu a to že "tu" nedostaneme viac neznamená že "nikde" nedostaneme viac.
Hlinkovx
12.11.04,10:00
lenže ja s účtom začínam...takže tak..
Paula
12.11.04,10:15
Pridám aj ja svoju skúsenosť. Mám niekoľko rokov našťastie stabilných klientov. Nikdy ma nenapadlo,že okrem účtovania si mám pýtať aj za personálnu agendu.Ak získam niečo nové, skúsim. Nemám zďaleka taký príjem ako sa prezentovalo už v dávnejšej téme o odmene účtovníka.To by som bola už milionár. Lenže na nezaplatenie je, že moji klienti majú záujem o svoju firmu v každom smere (žiaden neporiadok v igelitke a naháňanie chýbajúcich dokladov). Sledujú zákony, netúžia spraviť prešľap, niekedy mi pripadajú ako chodiace encyklopédie. Pravda je, že som v 93-ťom roku pri inzercii dopadla tak, že sa mi ozvali tiežpodnikatelia, ktorí chceli za 500 korún mesačne podpísať,že všetku zodpovednosť beriem na seba. Vtedy som si povedala, že si počkám, až mi ten prvý slušný človek dohodí niekoho zo svojho okolia, koho si on sám váži. Vyplatilo sa počkať, aj keď za nižšiu cenu mám teraz dobrých priateľov - už to nie sú len klienti.:)
valeriam
12.11.04,11:14
Takže takto, Katty, -vieš koľko žien prišlo na ten náš inzerát? Nepoviem presné číslo, ale veľa,veľa, desiatky, a to bol len maličičký v jednom ani nie veľmi čítanom regionálnom dvojtýždenníku. A verím, že tam boli aj "dobré" účtovníčky, aj také, ktoré by mohli byť dobrými, keby... Ale to je už debata na inú tému. Ja som to už tu niekde napísala: "ZLATÁ BRATISLAVA!" -aspoň čo sa zamestnania týka...
Tým v žiadnom prípade nechcem povedať, aby sme si dali na sebe drevo rúbať, to ROZHODNE NIE! Hlavu hore, ale podľa možností nie veľmi tvrdú...
Katty
12.11.04,11:23
dobre dobre nechcem tu robiť žiadne rozbroje

vali mier?
Hlinkovx
12.11.04,11:26
Presne tak..s tou Bratislavou je to pravda... robota sa tam zháňa ľahšie ..ale zase je problém s ubytovaním../ pre nie Bratislavčanov/
však to su iba naše názory..žiadne rozbroje...
valeriam
12.11.04,11:29
Ále jaj! To som bola taká ostrá? To som nechcela, len si vymieňame názory, niekedy ohnivejšie, ale vôbec nie v zlom. Jasne, že mier, skúsim sa trochu ovládať.
Katty
12.11.04,11:41
Dobre teda ak by sme sa vyhli bratislave, tak čo hovoríte na založenie vlastnej firmy, tam by už nebol problém že zamestnávateľ je držgroš a vy nedostávate to čo vám patrí???
Nové firmy a firmičky predsa vznikajú dennodenne aj živnostníkov je dosť, začať s dobrými cenami a kvalitná práca sa predsa šíri sama...
Paula
12.11.04,12:02
Katty, žiaľ firmičky nielen vznikajú, ale aj zanikajú... čím ďalej tým viac živnostníkov je likvidovaných vrámci globalizácie. Mám kamarátov, ktorí mali živnosť a kvôli "obrom" .......skončili na dlažbe, pretože nemohli udržať cenu tovaru (potraviny, nábytok..atd), z ktorej živili rodinu, nájom predajných priestorov, odvody za seba a zamestnancov ....atd. Obávam sa, že maturanti, ktorí išli študovať s tým, že sa budú živiť účtovníctvom nebudú mať ľahké nájsť si prácu.
Katty
12.11.04,12:07
Halooo trošku optimizmu by sa nenašlo???
Hlinkovx
12.11.04,12:25
Keď som vyšla zo školy /je to 10 rokov/ pri každom pohovore to skončilo asi tak:
že prax 20 rokov, mať 20 rokov a robiť za minimálnu mzdu....toto je slovenská realita!!
dôvod na optimizmus, asi ťažko...po škole príde riadne vytriezvenie..
rosemary
12.11.04,12:33
Silvi, máš úplnú pravdu, a ešte si zabudla pripomenúť reči. Ja som zo školy vonku nejaký piatok,vlastne pár stoviek piatkov. Naša reč ruština. Určite mi dáte za pravdu, že veľký handicap. V našom regione sa začína teraz aj zle podnikať. Trh je akosi rozobratý. Kde sú dobré pracovné príležitosti lepšie ohodnotené , no tak tam sú rodinný príslušníci a známi známych. Dnes keď idete na výberové konanie, je to iba stráta času, lebo dopredu vedia, kto to miesto dostane. Je mi z toho niekedy zle. Môj muž pracoval na hraniciach do 30.4., vždy mal reči typu, robotu si nenajde iba kto nechce. A teraz po 6 mesiacoch vytriezvel. A to sme region s pomerne malou nezamestnanosťou.
Katty
12.11.04,12:40
ja som zo školy 7 rokov od začiatku som v účtovníckom fachu a zbieram skúsenosti, dnes už vediem kompletne PÚ a premýšlam, že sa osamostatním, nájdem si klientov a budem účtovať doma.
Zatial sa mi ale zadarilo vydupať si svoje peniažky a tak uvidíme čo bude...
Hlinkovx
12.11.04,12:43
HANKA, bola som v Nemecku rok takže problém s tým nemám..a angličtinu ovládam tak, že to čo potrebujem si napíšem..ale je to počítačová angličtina..
Také reči milujem.. "že robotu nájsť nie je problém"... ja viem ako to chodí aj na úrade práce..mám to už za sebou, bola som tam 6 mesiacov..našťastie som už len čakala na vízum, keď budem môcť vycestovať..
ale kto nebol nezamestnaný..ten to ťažko pochopí...a kto nebýva v regióne ako ja a v podobnom
a o tých výberových konaniach... ani nehovorím... je to presne tak, ako si napísala...cez postel a známosti...a keď človek na to nemá žalúdok..tak smola
teda tak to chodí väčšinou..aby som sa niekoho nedotkla
brm
13.11.04,20:15
:o panstvo, ked tak sledujem diskusiu na tému zlatá bratislava...je mi divne okolo žalúdka...prihadzujem moju skúsenosť: som rodená blaváčka, celý život som s z tejto veľkodiery nevytiahla päty-tu som vyrastla, študovala strednú školu, zo zdravotných dôvodov nedokončila vysokú školu, tu som sa vydala, tu bývam...mám 44 rokov a pre každého potenciálneho zamestnávateľa som bola "debil" čo má len maturitu...čo vie len po rusky...čo vie robiť len mzdy...čo nemá papiere a hlavu na počítače/veď nás učili písať na mechanických písacích strojoch a výpočtová technika bola v obrovských miestnostiach.../atď...to, že mám 25 rokov praxe bola zbytočná a zaťažujúca maličkosť...žiadna zlatá bratislava, ale len kusisko šťastia prípadne protekcie vám zaručí prácu v bratislave...a inžiniersky diplom

takže teraz som na živnosti ako mzdárka a na staré kolená sa na sebe učím jednoduché účtovníctvo a snažím sa udržať si klientelu aj za cenu nízkej fakturácie...sumy 20-30 sk za účtovné položky alebo 250-500 sk za osobu sú tu v blave asi raritou...aspoň medzi malými účtovníkmi/živnostníkmi...a keby som mala vypýtať 500-1000 sk za daňové priznanie tak by mi asi dotyčný vyškriabal oči a nechal mi lajstrá na stole...veď sa nájde lacnejší účtovník...je to tu o hubu...nie zlatá bratislava...

ale keep smilling...my prežijeme aj neutron...
Hlinkovx
13.11.04,22:25
Karkulka..s tým diplomom a protekciou máš pravdu...to sa musí uznať..mám dojem..ako keby táto naša vlasť bola postavená na hlavu...
rosemary
15.11.04,11:57
Nie postavená na hlavu, ale má tu zemeguľa r.......
Hlinkovx
15.11.04,12:05
Nie postavená na hlavu, ale má tu zemeguľa r.......Aj tak sa to dá nazvať...ale je to menej slušné... a nechcem..aby moje príspevky niekto nahlásil...bo ja by som to tam napísala ako full verziu... /čiže v plnom znení/
valeriam
15.11.04,15:44
Nooo, Dada, a to si sa bála, že sa táto téma nerozhýbe:D
sway
15.11.04,16:04
Rosemaryn posledný príspevok nemá chybu!!!!!!!!! s ú h l s í m s ňou!
lacimir
18.11.04,12:05
Čavte. Poviem Vám úprimne, ja som tiež jeden z tých šéfov čo len pozerajú v porade, ale musím Vám dať za pravdu. Veľakrát sú to ekonómovia, ktorý vitiahnu firmu z brindy. Jediné čo je pre Vás jednoduchšie, tak to je to, že najviac práce máte pri uzávierke. A potom počas mesiaca voľno. Ale je to len môj subjektívny názor a nechcem podceňovať prácu seriózbych účtovníkov.
Ináč, jedného ekonóma by som aj potreboval od 01/2005 pre kompletné účtovníctvo /mzdové aj finnančné/, je to v lokalite Lučenec. Majte sa pekne.
Dada
18.11.04,12:11
Čavte. Poviem Vám úprimne, ja som tiež jeden z tých šéfov čo len pozerajú v porade, ale musím Vám dať za pravdu. Veľakrát sú to ekonómovia, ktorý vitiahnu firmu z brindy. Jediné čo je pre Vás jednoduchšie, tak to je to, že najviac práce máte pri uzávierke. A potom počas mesiaca voľno. Ale je to len môj subjektívny názor a nechcem podceňovať prácu seriózbych účtovníkov.
Ináč, jedného ekonóma by som aj potreboval od 01/2005 pre kompletné účtovníctvo /mzdové aj finnančné/, je to v lokalite Lučenec. Majte sa pekne.
Že počas mesiaca máme voľno? To akože, keď robíme mesačné uzávierky, tak vtedy účtujeme všetky operácie, čo boli počas uplynulého mesiaca? Dobre som tomu pochopila? No ty brďooooo..... Tak ty si iný šéf :-)))))))) Drahí účtovníci - súputníci, načo my chodíme do práce celý mesiac? :-)))))
lacimir
18.11.04,12:19
Ešte raz. Nechcem podceňovať Vašu prácu a verím, že toho máte určite dosť. Len to hodnotím podľa mojej kolegine, ktorá urobí do 10 dňa uzávierku a potom do 30 sa len nudí. A trochu podpichnúť Vás nezaškodí :p . Pekný deň.
Dada
18.11.04,12:26
Ešte raz. Nechcem podceňovať Vašu prácu a verím, že toho máte určite dosť. Len to hodnotím podľa mojej kolegine, ktorá urobí do 10 dňa uzávierku a potom do 30 sa len nudí. A trochu podpichnúť Vás nezaškodí :p . Pekný deň.
Buď máš kolegyňu, ktorá je tak šikovná, že to všetko hravo stíha, alebo máš strašne málo dokladov, alebo je lenivá robiť celý mesiac a radšej to urobí za "pár" dní, alebo sa super rada nudí. :-)))) Týmto sa jej samozrejme nechcem dotknúť. A poznáš niečo také ako "Práce chvatná, málo platná?" :-))))) Závidím jej, že sa stíha aj nudiť, pri tom množstve zmien v zákonoch, čo treba odsledovať. Klobúk dolu.
Katarína STR
18.11.04,12:45
Aj sa pridávam :

Môj šéf už je starší pán, s ktorým si samozrejme vykám a vyká aj on mne a na odmeny nie je lakomý.

Ale stále si myslím, že mám málo práce. A to mu spracovávam jeho 3 firmy s.r.o.
Povie,, načo potrebujete číslovačku ? veď nemáte toľko dokladov. To očíslujete aj ručne.

A hneď začne počítať, koľko dokladov mám za rok, vydelí 12 mesiacmi a potom 20 dňami a hneď vypočíta, koľko dokladov očislujem denne. No a na taký počet dokladov nepotrebujete číslovačku. Lenže tak to je so všetkým, keď niečo potrebujem, hneď všetko delí mesiacmi a potom dňami. Lenže on si nespočíta, že má 3 firmy a že keď z každého druhu práce /faktúry,pokladňa, banka.../ spočítam doklady, tak sú to tisíce.

Ale nakoniec mi to aj tak kúpi.

A keď ma niekedy vidí, že stále niečo píšem a potom fotím, len sa pýta, a to čo robíte Katarína ? No výkazy do poisťovne, na DU a štatistiku, odpoviem. A to treba ?

No asi bude problém v tom, že nemá predstavu, čo všetko je potrebné robiť v PU.
Nemá predstavu, že treba robiť aj interné doklady, kurzové rozdiely a iné potrebné veci..
A preto si myslí, že toho mám málo .

A čo sa týka daňového priznania ? Ešte 30.marca mi dá doklady a myslí si, že za jeden deň všetko stihnem a keď som bola v práci do pol noci a potom ho volala na podpisanie priznania, len povedal : Katarína druhýkrát sa musíte viacej snažiť. Skoro ma porazilo.

Takže niekedy toho mám dosť. Nezarobím zle, ale... Vo firme som sama baba a to nepočujem nič iné, len Katarína spravte toto, Katarína zavolajte tamto a stále dookola... A to ma strašne vyrušuje od práce.

A keď ostanem na OČR s malým, tak mi každý deň vyvoláva, kedy prídem a kedy sa aspoň na hodinu zastavím. Už mi to lezie na nervy.
Ale inak tu je celkom kľud. A moja práca ma baví.

Ale v januári si chcem založiť s.r.o. . Už mám pár ľudí, ktorým robím daňové. Zatiaľ to všetko robím a aj budem robiť popri zamestnaní a keď sa mi bude dariť, odídem z práce a budem už len podnikať.
Držte palce páá.
anita
18.11.04,12:58
Katarínka, prajem Ti, aby sa Ti to podarilo a aby sa Ti to splnilo. A po pár rôčkoch si na stránkach Porady pokecáme s Tvojou zamestnankyňou o tom, aká si TY šéfka. Už sa teším... :) :p ;) :rolleyes: :D
Katarína STR
19.11.04,05:02
Ďakujem pekne. Dúfam, že sa mi to podarí. Lebo mám len jedného chlapčeka a má 3 roky a chceli by sme mať druhé. No hneď nie, ale keby som povedala, teraz šéfovi, že som tehotná /čo nie som ešte/ tak by ho asi vystrelo.
A keď budem ja pánom svojho času, tak budem môcť ísť na materskú kedy chcem a nemusím brať ohľad na šéfa, či sa mu to páči, alebo nie.

No aká budem šéfka ? No som kľudný človek, nerada sa hádam, a zarobiť určite svojím zamestnancom dám dobre / ak ich budem mať/. Ale je pravda, že mám rada čistú prácu. Napríklad doklady nesmú byť dokrčené, popísané ako to robia moji kolegovia. Keď mi ich odovzdávajú ide ma poraziť. Nemám rada škrtance, radšej to celé prepíšem. A keď mi niečo nesedí o korunu, radšej to budem kontrolovať celý deň, ako by som to mala nejako schovať v účtovníctve. Aj keď mojej mame pomáham v jej práci, lebo toho má dosť, niekedy ju za niečo buzerujem. Keď má niečo hore nohami, keď to má len tak pohodené na stole. Ja mám rada poriadok na stole, všetko pekne pozakladané do obalov a šanónov. Aby sa v tom človek vedel vyznať.

Musím to tak prehľadne mať, lebo keď som na PN, alebo na OČR, aby mi stále moji kolegovia nevolali, že nemôžu niečo nájsť. Teraz sa v tom aj oni pekne vyznajú.

Takže ak bude moja zamestnankyňa neporiadná, nepochodí u mňa.
Takže určite bude na mňa nadávať. Chichi

Už sa teším aj ja.
luebchenko
19.11.04,06:54
Katka a také služby ako "upratovanie, zakladanie a úprava dokladov" neplánuješ poskytovať ?- hlásila by som sa ako prvý zákazník - taký týždeň u mňa v kancelárii by si sa určite nenudilahttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif - keď už ťa to baví! Ja mám tiež rada prehľadne a úhľadne uložené doklady - len "nejsou lidi" čo by tomu organizovanému bordelu dal štábnu kultúru.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Katty
19.11.04,06:59
Kati držím Ti palce s tou s.r.o.-čkou, máš správny pohľad na vec, to sa mi páči. Som niečo ako ty a tiež mám nad sebou takého "staršieho pána", ktorý vôbec nerozumie účtovníctvu a počíta to cez faktúry. To je potom fakt ťažko vysvetlovať čo človek celé dni robí a že dokonca nestíha a maká aj po práci...
Tak ešte raz veľa šťastia v práci, v podnikaní aj v súkromí!!!
andreaS
19.11.04,07:46
fuuuha, to dalo zabrat cele si to precitat....

vacsine musim dat za pravdu. Ja som chodila na OA a vtedy mi z teorie nebolo jasne co je dph... tak ma rodicia do toho zasvetili aj v praxi... vtedy sa mi to zdalo jednoduche.. len si spocitam dan na vstupe, vystupe, odpocitam, zapisem do tlaciva, uhradim /alebo pridu/ korunky a je to.... Potom prisla maturita a co dalej? s mojim vzdelanim nastal problem najst pracu. skusila som aj vysoku ale teoria ma nebavila, tak ma rodicia ubezpecili ze naj bude zalozit si zivnost. tak sa aj stalo. a tu som sa vyviedla so svojho skolskeho omylu - ze to co som robila doteraz neni len to, ale je okolo toho vela inych veci. TAk som sa zacala samovzdelavat. Zo zaciatku som robila len jednoduche ucto a v marci prislo kopec drobnych ze treba urobit danove... vtedy som naozaj nemala co robit cely rok, len v marci som frcala hadam non-stop. Dnes robim aj podvojne ucto. V skole som patrila k najlepsim ziakom, ale dnes ked robim ucto v praxi sa ako najlepsia necitim. Skoda ze ta teoria v skole vyzera tak jednoducho a prax sa maximalne lisi.

Za celu dobu robim uctovnictvo rodicom a drobnym len danove. No ostali mi len rodicia a mala som za tuto dobu aj takych co odo mna odisli len preto, ze niekto im to urobi 1x do roka za ovela menej. Lenze tito si neuvedomuju, ze pocas roka sa vela veci meni a ze im pocas roka robim ucto ako donesu papiere a okamzite vedia co treba. Ja ked robim ucto tak nielen urobim papiere, ale upozornim na zmeny a zaroven ako usetrit. Skusala som aj pracovat inde, ale bohuzial. Vo vacsine pripadov im nestacilo moje vzdelanie, chut ucit sa, vediet sa rychlo ucit, xy certifikatov zo skoly atd.... Vzdy chceli daku 25ku s 20rocnou praxou...

Moj sef je mamin manzel, vie byt drsny, ale zaroven si tuto pracu vazi. tak ked mu doporucim skolenie, literaturu, tak nevaha. Ale na druhu stranu aj vela ocakava. Sedim v kancli sama, takze vykonavam od upratovacky, cez sekretarku, asistentku a uctovnicku vsetko sama. Niekedy mi to pripada tak, akoby som mala byt aj pravnik. lebo chce vacsinou prave rady, ale bohuzial stroj este nie som aby som ovladala komplet vsetky zakony...

Preto pre nedostatok praxe by som rada robila v nejakej firme asistentku uctovnika,alebo niekde kde vidim ako pracuje uctovnik, "okukat" jeho system a upravit si ho podla seba.. proste jednoducho zaucit sa u niekoho.

takze tolko moja skusenost.....
Katarína STR
19.11.04,09:00
LUEBCHENKO :
no zase upratovanie ma až tak nebaví, ale neboj, keď som teraz bola 2 týždene s malým na OČR, tak som tu mala poriadny bordel a veru sa mi nechcelo ani do toho púšťať. Ale inak sa snažím všetko stihnúť upratať dokonca pracovnej doby, lebo valím pre malého do jaslí, tak nemôžem robiť po pracovnej dobe.

ALe už sa teším na tie víkendy, keď budem v práci do pol noci robiť daňové. Lebo ako vždy šef mi dá doklady na poslednú chvíľu.


Katty : ďakujem pekne. dúfam, že sa osamostatním a že sa mi bude dariť.
Ja tiež makám ako ... Najhoršie je, že keď má še svoje 3 firmy, stále sa len prehadzujú prachy z jednej firmy do druhej. A stanú sa aj také veci, že faktúra je z jednej firmy a šéf nadiktuje IČO z firmy druhej. ALebo zaplatí niečo z inej firmy. .... a pod. Takže už som si zvykla, ale pred 5 rokmi keď som sem prišla, priznám, že som z toho mala chaos.
Dnes už som v pohode.

Ale naozaj chcem mať druhé bábo a bola by výhoda už nepracovať ako zamestnanec, ale byť šéfka sama sebe a pánom svojho času.
Len potrebujem asi trochu času, kým sa mi to rozbehne. A zatiaľ budem pracovať a aj mať s.r.o.

Holky, ak ste šikovné zamestnám vás.
Lebo chcem mať aj zamestnancov. ALe to asi nebude o mesiac. Hmm

Ďakujem všetkým, že mi držíte palce. Paa
brm
19.11.04,21:03
kati držím ti palce...a chcela by som vidieť tvojho šéfa, akomu oznamuješ že dávaš výpoveď lebo ideš makať na svoje triko...a zároveň mu daj aj ponukový list...potom zistí, čo v tebe stratil...
bepo
20.11.04,05:31
Karkulka-vo väčšine prípadov by to malo lacnejšie,kvôli tomu vznikol outsourcing
Katarína STR
22.11.04,06:16
karkulka :
no to som aj ja zvedavá, ale ono to asi nebude hneď. Teda možno ...
Možno sa mi bude dariť až o rok, možno o 2 roky a dovtedy budem musieť makať ako zamestnanec. Ale človek nikdy nevie, možno sa mi bude dariť už o 5 mesiacov a potom pááááá šef môj a hľadaj si iného ..., kto ti bude robiť 3 firmy za jeden plat. A skoč sem a skoč tam...

Nechcem predbiehať, už mám pár ľudí, čo im robím účtovníctvo a daňové priznanie.
Ale nemusí mi to vyjsť.
Ale keď mi tu všetci držíte palce, určite mi to vyjde.

Ďakujem.

Ahojte
Mirčo1
29.11.04,08:07
Vzhľadom ku skutočnosti, že som len veľmi krátko registrovaným účastníkom a členom PORADY, až v týchto dňoh si postupne prechádzam všetky rubriky. Je to naozaj zaujímavé čítanie. Na rozdiel od väčšiny z Vás pracujem v rozpočtovej organizácii - ústredný orgán štátnej správy ( veľmi honosný termín ). Táto téma ma pomerne zaujala, nakoľko som "šéfom", pričom však vôbec nezabúdam na to, že niekedy dávno som bol aj "radový ekonóm". Prácu mojich kolegýň (kolegov som nikdy nemal a slovo podriadený veľmi nerád používam) si nesmierne vážim a pri každej príležitosti sa snažím ju oceniť. Som si vedomý toho, že práve tieto moje kolegyne vyrábajú dobré výsledky a robia aj na mňa. Na druhej strane, môžu byť sebelepšie výsledky, no ak ich "šéf" nedokáže správne a náležite predať a zúročiť, ich práca ide nanivoč a tí najvyšší šéfovia majú názor, ktorý ste prezentovali v 99% svojich príspevkov. Práca ekonómov, účtovníkov, rozpočtárov a podobne je tak ako každá práca, ktorú chceme robiť dobre, veľmi náročná a nie je to len rutina. Náš nestabilný ekonomický systém a legislatíva nám dávajú zabrať. Je však asi na škodu, že túto dikusiu čítajú len a len ekonómovia a tak si môžeme len sami pofúkať svoje boliestky. Želám všetkým veľa úspechov a viac radosti zo svojej práce.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Inak na stránkach PORADY som za tykanie, hoci mám už tiež svojich 46 ale duchom som stále mladý.
Katarína STR
29.11.04,08:44
Fajn, tak teda AHOJ. Keď už si tykáme.
Som rada, že tu napísal aj niekto kto je trošku vyššie ako len zamestnanec.
Ale na druhej strane ty to chápeš, lebo si bol zamestnancom, ale ako to urobiť, aby to chápali aj tí, ktorí neboli nikdy zamestnancami a nechápu čo všetko musí ekonóm-účtovník sledovať a urobiť v účtovníctve. Že to nie je len zaúčtovať faktúru, dať ju uhradiť a hotovo. Moja práca na dnes skončila. Tá pani, čo robila predomnou v tejto firme to robila tak, že každý list, výkaz do poisťovne, proste každú jednu vec dávala šéfovi podpísať, aby videl, čo všetko musí spraviť. Ja napríklad výkazy do poisťovne nedávam šéfovi podpísať, a asi robim chybu, lebo som si ich nedávno fotila a šef len to načo robíte Katarína, to treba? a každý mesiac ? a načo ?
A to nemal ani potuchy čo všetko ešte musím urobiť, štatistiky, konsolidované súvahy a výsledovky, a o konci roka ani nehovorím.
No ale to je fuk.
Vždy bude šéf a zamestnanec.
Možno ak budem ja raz šéfka, tiež budem potvora../náročná/

AHOJ
lenkak
29.11.04,10:04
Ja som na tom takisto. Zatiaľ som zamestnancom a robím 2 sro, a to chcú mi ešte pridať združenie FO - jednoduché účtovníctvo. Bude to zaujímavé, dúfam, že sa mi nebude pliesť jednoduché s podvojným účtovníctvom aj keď pre rodičov robím JU ale to je len jeden peňažný denník bez DPH: 1 mesiac = robota na jeden deň. Takže som zvedavá čo bude ďalej a to už ani nehovorím že sa ma šéf raz za čas spýta na MD. Už som si zvykla a furt mu odpoviem, že ešte si musím zarobiť aby niečo také mohlo byť. Ináč je v pohode, len niekedy má maniere, ale prácu si vie vážiť. Asi toľko. Lenka
M3G
29.11.04,20:05
Toto som si všimol až teraz..

Je ťažké byť 5. kolesom vo voze, ale ešte ťažšie je byť 3 kolesom vo voze, najmä vtedy, ak to 4 koleso chýba.
Len to som chcel povedať, že nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie...
Daska
04.12.04,14:33
Ja podnikam ako ekonomka uz 6. rok, zatial nemam zamestnancov, ale mam taku skusenost, ze vacsina podnikatelov si uctovnikov nevazi, mala som jednu klientku, ktorej sa zdalo vela zaplatit 500,- na mesiac a ze si radsej bude robit sama, po roku vedenia si uctovnictva (okrem ineho dala si to skontrolovat inej uctovnicke, ktorej zaplatila), zaplatila pokutu na DU, a teraz jej hrozi dalsia zo SP. Vedenie uctovnictva ju za minuly rok vyslo 2x tak draho. Ale zatial sa nepoucila.
Niektori podnikatelia mi tiez davaju doklady na poslednu chvilu, ale na to som si uz zvykla a pekne si za to priplatia.
No na druhu stranu mam aj takych klientov, co mi povedali, ze by to nerobili ani za milion, ze je to zasluzna robota.
Tolko asi k zasluznej praci ekonomov.
apsgroup
08.11.05,16:27
Prešiel takmer rok od posledného príspevku v tejto téme, ale ja mám dojem že sa nič nezmenilo. Zrovna mám dnes takýto dojem z práce, tak som otvorila túto tému.
Neviem, či aj účtovník -SZČO má taký dojem,alebo len zamestnanec?
Tweety
08.11.05,17:49
Prešiel takmer rok od posledného príspevku v tejto téme, ale ja mám dojem že sa nič nezmenilo. Zrovna mám dnes takýto dojem z práce, tak som otvorila túto tému.
Neviem, či aj účtovník -SZČO má taký dojem,alebo len zamestnanec?
Možno je to aj tým, že nevieme o svojej práci iba rozprávať.
:rolleyes: :rolleyes: :cool:
durisovad
08.11.05,20:38
Ja by som povedala, ze nie IBA ROZPRAVAT, ale aj rozpravat. Ja som mala vzdy stastie na uznanlivych sefov, ktori sa o moju pracu zaujimali a tak som im o nej rozpravala. Sami uznali, ze to nie je ziadna ulievaren, ale zodpovedna, casovo narocna zalezitost. Moja prestiz stupla vzdy po danovej kontrole, ked sa nenaslo nic, alebo len velmi malicko nedostatkov. Aj financne som bola vzdy ocenena (oproti ostatnym referentom) velmi slusne. Ale uctovnik alebo aj ekonom sa musi neustale ucit, ved vsetci vieme, aka je v tych nasich zakonoch "lebeda" sa vyznat.
Prajem vsetkym uctovnikom a ekonomom, aby mali dobrych sefov, v pripade zivnostnikov uznanlivych klientov.
Tweety
09.11.05,07:07
Ja by som povedala, ze nie IBA ROZPRAVAT, ale aj rozpravat. Ja som mala vzdy stastie na uznanlivych sefov, ktori sa o moju pracu zaujimali a tak som im o nej rozpravala. Sami uznali, ze to nie je ziadna ulievaren, ale zodpovedna, casovo narocna zalezitost. Moja prestiz stupla vzdy po danovej kontrole, ked sa nenaslo nic, alebo len velmi malicko nedostatkov. Aj financne som bola vzdy ocenena (oproti ostatnym referentom) velmi slusne. Ale uctovnik alebo aj ekonom sa musi neustale ucit, ved vsetci vieme, aka je v tych nasich zakonoch "lebeda" sa vyznat.
Prajem vsetkym uctovnikom a ekonomom, aby mali dobrych sefov, v pripade zivnostnikov uznanlivych klientov.Ja som to iba rozprávať, myslela tak, že poznám takých ľudí, ktorí, okrem toho, že o svojej práci rozprávajú, nič nerobia a takto sa im úspešne darí, pretože vždy naďabia na im podobných šéfov, ktorí nezistia, že okrem rozprávania nič nerobia. Títo úspešní rozprávači si vždy vedia získať nejakú dobrú dušu, ktorá to za nich odmaká a tak je všetko v poriadku a smotanu zlíže ten , čo nič neurobil. Trpké, ale niekedy je to tak.:rolleyes: :cool:
janulinka
09.11.05,07:19
Pridávam sa k Vašim názorom. Bohužiaľ je to tak,práca ekonóma je veľmi podceňovaná, výroky ako - stereotypná práca, to nič nie je, a pod. Nikto sa snami neporadí o tom na čo môžu byť a či vôbec môžu byť použité finančné prostriedky, o mzdových pomeroch ani nehovorím.
Nadena
11.11.05,06:42
Rada by som sa podelila so svojou novou skúsenosťou. Firma, ktorej robím účto na živnosť mi v stredu večer zavolala, že vo štvrtok máme kontrolu na DPH. Zamrazilo ma, ale čo už. Vo štvrtok prebehla kontrola - výsledok priaznivý, pre mňa vynikajúci. Všetko OK. Také bolo strohé oznámenie z firmy. Neviem prečo, ale nedalo mi to, tak som do firmy zavolala pre zmenu ja a šéfom som sa poďakovala za spoluprácu. Naivne som čakala, že niečo kladné budem počuť aj od nich, ale nastalo len trápne ticho. Tak som ich trošku nakopla, že medzi spokojnými podnikateľmi sa sem tam sluší aj poďakovať. Odozva - že to hádam nie je ani možné a hurónsky smiech. Tak aj takéto sú skúsenosti s praxe. Ale nevadí. Vlastné ego som uspokojila tým, že DPH dopadla dobre a samú seba som pochválila, že som šikulka.
Keď Vás nepochváli nikto, urobte to sám /sama/.
STRELEC
11.11.05,06:59
Rada by som sa podelila so svojou novou skúsenosťou. Firma, ktorej robím účto na živnosť mi v stredu večer zavolala, že vo štvrtok máme kontrolu na DPH. Zamrazilo ma, ale čo už. Vo štvrtok prebehla kontrola - výsledok priaznivý, pre mňa vynikajúci. Všetko OK. Také bolo strohé oznámenie z firmy. Neviem prečo, ale nedalo mi to, tak som do firmy zavolala pre zmenu ja a šéfom som sa poďakovala za spoluprácu. Naivne som čakala, že niečo kladné budem počuť aj od nich, ale nastalo len trápne ticho. Tak som ich trošku nakopla, že medzi spokojnými podnikateľmi sa sem tam sluší aj poďakovať. Odozva - že to hádam nie je ani možné a hurónsky smiech. Tak aj takéto sú skúsenosti s praxe. Ale nevadí. Vlastné ego som uspokojila tým, že DPH dopadla dobre a samú seba som pochválila, že som šikulka.
Keď Vás nepochváli nikto, urobte to sám /sama/.Veľmi ma roščuľuje, ako snáď veľa z nás, do istej miery podceňovanie ekonomického a administratívneho servisu. Nad tým sa už ani nepozastavím, ale v Tvojom prípade je to ozaj zaujímavý klient. Kontrolu Ti "tak skoro!!!!" oznámil. A čo sa týka snáď poďakovania alebo aspoň slovného ocenenia - to sa predsa robí len medzi slušnými ľuďmi. Možno s tým Tvoj klient nemá ani žiadny súvis. Keby len trošku uvažoval, tak by si určite uvedomil, že zo dňa na deň dať veci na kontrolu je až nezviklo dobré. Si šikulka!!!!
Nadena
11.11.05,07:04
Ďakujem za pochvalu. Veľmi dobre to padne.
A k tej slušnosti - nie je čo dodať, práve preto som ich nakopla. Asi budem musieť kopať častejšie. :D :D :D
Nadena
11.11.05,07:08
Veľmi ma roščuľuje, ako snáď veľa z nás, do istej miery podceňovanie ekonomického a administratívneho servisu. Nad tým sa už ani nepozastavím, ale v Tvojom prípade je to ozaj zaujímavý klient. Kontrolu Ti "tak skoro!!!!" oznámil. A čo sa týka snáď poďakovania alebo aspoň slovného ocenenia - to sa predsa robí len medzi slušnými ľuďmi. Možno s tým Tvoj klient nemá ani žiadny súvis. Keby len trošku uvažoval, tak by si určite uvedomil, že zo dňa na deň dať veci na kontrolu je až nezviklo dobré. Si šikulka!!!!
V podstate doklady som už ani nevidela, len v termíne zaúčtovania. Takže som tŕpla, či tam niečo nevyskočí. A nevyskočilo.
STRELEC
11.11.05,07:08
Ďakujem za pochvalu. Veľmi dobre to padne.
A k tej slušnosti - nie je čo dodať, práve preto som ich nakopla. Asi budem musieť kopať častejšie. :D :D :DOzaj nie je za čo ďakovať. Nie je to "pochvala zo slušnosti". Proste konštatovanie mojej nestrannej maličkosti. Ahoj.
Nadena
11.11.05,07:13
Ozaj nie je za čo ďakovať. Nie je to "pochvala zo slušnosti". Proste konštatovanie mojej nestrannej maličkosti. Ahoj.

Nevadí, ale aj tak ďakujem. Hneď mi je lepšie na duši. Papa ;)
Kačena I.
11.11.05,07:13
Kopať môžeš, ale či to bude mať žiadaný efekt, ťažko povedať. Ja spolupracujem tiež s takými podnikateľmi a už aj zbohatlíkmi. A bohužiaľ, čím viac peňazí, tým menej slušnosti a nebodaj vďaky, veď je to tvoja práca a povinnosť.
Nadena
11.11.05,07:22
Kopať môžeš, ale či to bude mať žiadaný efekt, ťažko povedať. Ja spolupracujem tiež s takými podnikateľmi a už aj zbohatlíkmi. A bohužiaľ, čím viac peňazí, tým menej slušnosti a nebodaj vďaky, veď je to tvoja práca a povinnosť.
Kačenka, je to asi všade rovnaké /česť výnimkám/. A preto sa treba riadiť heslom: Keď ma nás nepochvália, pochválime sa sami. A po dnešných odozvách len dodávam. POCHVÁLME SA NAVZÁJOM! :D:D:D:D:D
účtovník 007
11.11.05,09:10
Prečítala som si celú tému a musím súhlasiť, že za rok sa nič nezmenilo a ešte sa 100 rokov nič nezmení. Predsa nie je vidieť, keď pracujeme hlavou. Vidieť je len práca rúk.:mad: Aj keď účto sa robí aj rukami!!! Niééé?:rolleyes: Takto to chápu naši šéfovia. Netvoríš hodnoty - nie si potrebný. To, že ty tie hodnoty chrániš, už zabudli povedať. ;) Ale dnes som si prečítala horoskop a div sa svete:"Môj čas vraj ešte príde!":eek: Tak čakáááááááám, kedy bude potrebné aj to piate kolo na voze.
MirkaV
11.11.05,10:30
:-) to bolo fakt trefné a pekné ;) ;) pekný víkendík
dadia1
11.11.05,10:38
na a ja som si myslela, ze len ja som taký jeden nepotrebný ekonom, ktorý sedí za počítačom a hra sa s číslami.
A teraz pozeram, ze je nas teda ovela viac.
tiez neviem ako docielit, aby si ma šef trochu važil. ved kolkokrat som mu ušetrila kopec penazi . ale vdaka ani odmena ziadna.

skratka som človek, ktorý sedi na zadku a hladi do počitača. a robota sa zrejme urobi sama.
taky vladne u nas nazor. a ja som z toho smutnááááááááááááááááááááá
STRELEC
11.11.05,11:37
........ skratka som človek, ktorý sedi na zadku a hladi do počitača. a robota sa zrejme urobi sama.
taky vladne u nas nazor. a ja som z toho smutnáááááááááááááááááááááA ja naštvaný. Prejavuje sa to aj na odmene za prácu (jedno či v podobe fakturácie alebo mzdy).
Včerajší zážitoček: nádejný národný umelec (novoživnostník, po škole, foto, maľovanie, design a tak) sa po cenovom návrhu začal veľmi rozčuľovať. Cena bola pritom veľmi mierna, až podpriemerná. Nemal som dôvod samozrejme čokoľvek cenovo podliezať. Jednoducho zohľadňoval som mu aj vek a aj to že začína. Začal mi vyprávať, že on na to má odhad (??!!!), a že či chcem 500.-Sk /hod. Tak som vysvetľoval, že odhad možno má (??!!), ale toho času (keď už nič iné) to chce viac. Skončilo to tak, že som mu odporúčal, nech dá urobiť účt. a priznanie murárovi. Ten to urobí možno aj za 120.-Sk/hod.
Jana Acsová
11.11.05,12:04
Skončilo to tak, že som mu odporúčal, nech dá urobiť účt. a priznanie murárovi. Ten to urobí možno aj za 120.-Sk/hod.Super nápad. A nech mu doklady rovno zamuruje, načo účto, zvládne pokutečky ... Adiéééé.

P.S.: prípadne ak berie 120 Sk/m2 tak by mohol dokladmi niečo zvonku obložiť a daňová kontrola môže pracovať na čerstvom vzduchu v exteriéri. Ale umelec bude musieť doklady pravidelne sanovať, aby sa neznehodnotili ...

Óóóch profesia naša, tys držiteľkou rána kedysi bulahttp://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif.
Tweety
11.11.05,12:08
Óóóch profesia naša, tys držiteľkou rána kedysi bulahttp://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif.[/QUOTE]
Dala som Ti súhlas s príspevkom, súhlasím so všetkým okrem toho. Nebolo to niečo iné? Teraz neviem prísť na to, čo to bolo. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Jana Acsová
11.11.05,12:10
Óóóch profesia naša, tys držiteľkou rána kedysi bulahttp://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif.Dala som Ti súhlas s príspevkom, súhlasím so všetkým okrem toho. Nebolo to niečo iné? Teraz neviem prísť na to, čo to bolo. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:Majka, nakoľko sme po Porade. Zradím.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Aj iné to bulo.http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
Tweety
11.11.05,12:12
Majka, nakoľko sme po Porade. Zradím.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Aj iné to bulo.http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
Už viem: O mládež naša atď.... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Dada
11.11.05,12:39
Tešíma, že moja téma sa po roku opäť rozbehla. Ale priznám sa, tešilo by ma viacej, keby tých tretích a piatych kolies vôbec nebolo.
Tweety
11.11.05,13:12
Tešíma, že moja téma sa po roku opäť rozbehla. Ale priznám sa, tešilo by ma viacej, keby tých tretích a piatych kolies vôbec nebolo.
AJ tretie koleso je potrebné, bez neho by ten voz nikde nezašiel.
Takže sme potrební a basta! ;) :o :o :o :cool:
jselest
21.09.06,13:30
fakt sranda je byť ekonom v niektorých rozpočtovkách
alušik
22.09.06,04:29
fakt sranda je byť ekonom v niektorých rozpočtovkách
A nielen v rozpočtovkách...:D ;)
Marianna01
22.09.06,13:36
K tomu mám ešte jeden citát: "Ja Vás vlastne ani nepotrebujem. Ste len nutné zlo, lebo to chce štát. Veď vy ani vlastne nerobíte nič samostatne, všetko Vám určuje zákon." Tiež jeden z názorov na ekonómov - učtovníkov.

To je silná káva!!!!
Toto som ešte nepočula, a to som sa toho napočúvala už dosť!
Zas na druhej strane sa mi ešte nestalo, že by sa mi niekto po zdarnej daňovej kontrole poďakoval... nie to ešte finančne ohodnotil! To by som sa asi vznášala nad zemou...:cool::cool::cool:
Chvojkova
22.09.06,15:34
Po dlhej dobe čítam tieto príspevky a mrzí ma že niesom sama taká vytočená.
Musím sa aj ja vyplakať a možno ma dáte na správnu mieru. Mám živnosť 10 rokov a makám ako fredka. Začala som robiť účtovníctva pre dvoch podnikateľov . robila som tak ako zamestnanec všetko od administratívy cez účtovníctvo právne poradenstvo a sekretárku. Majú dve s.r.o. jednu akciovku jednu v.o.s. a dve živnosti. Po čase som sa vypracovala po sobotách a nedeliach do štádia , že mám svoju kanceláriu dvoch zamestnancov a okrem toho šalších 15 klientov. Od týchto podnikateľov keďže som tam bola 8 hodín denne som dostávala 18000. Kontrolovala som počet zápisov v ich formách a došla som k číslu 52000 zápisov ročne. Ma la som pocit že ma zneužívajú tak sme sa dohodli že zamestnajú pomocnú účtovníčku a ja bude robiť kontrolnu činnosť , učiť ju a robiť mzdy a všetky DPH, uzávierky štatistikya všetky náročnejšie veci. Teraz po dvoch mesiacoch mi oznámili , že by mi malo stačiť 4000 korú lebo predsa tam nesedím 8 hodín denne. Som pomýlená , ked si myslím , že to už preháňajú? Poradte