kpdal
11.04.17,20:09
Kupili sme novostavbu a mame na nu este rok zaruku. Zacala nam vlhnut stena a i ked je zrejme pricina odstranena, mam problem. Ako vlhla stena, voda znicila, resp z vnutornej strany, ktorej nevidiet, su splesnivene listy. Voda sa od miesta problemu dostala daleko a tak predpokladam, ze i pod parketami a zarubnou budu plesne, i ked to zvonku nevidiet. Mam narok na ich prezretie a vymenu, ak tam bude plesen alebo mam narok len na opravu toho vlhnutia. Ak mi odmietne developer pozriet pod podlahu a pod zarubnu, mozem si pozriet sama a ak tam bude plesen ziadat vymenu? Developer mi tvrdi, ze tie naplesnete listy nie su preoblem, staci len dat savo a mozu sa pouzit, co sa mi nepaci. Dakujem za pomoc
romana147
11.04.17,19:54
Zaplatila si dosť ?
Zaplatila si za neplesnivú novostavbu ?
romana147
12.04.17,05:25
Mínuskáčikovi :
Keď si na tie otázky odpovie áno / nie, nájde aj odpoveď na svoje otázky.
Návod :
má záruku
má závady
dostala rady ako si ich sama odstrániť
developeri majú radi takýchto (poslúchajúcich : demontuj si lišty / ošetri si ich / namontuj si ich ))
kpdal
12.04.17,05:49
a je to nejako osetrene v ktorom zakone? sice mam relativne dobre vedomosti pri reklamaciach v beznych obchodoch, ale co sa stavieb tyka, tak tm. nulove. Viem len, ze v tomto pripade ani SOI nepomoze:(
romana147
12.04.17,05:58
1, Prvú si pozri KPZ
Pokiaľ staviteľ staval pre niekoho, tak obyčajne ten niekto nevyplatí celú sumu, ale necháva "zádržné"
kým sa nedoriešia "kolaudačné vady"
2, keby to nešlo takto, tak potom asi OZ