Stacey
12.04.17,13:33
Dostala som pokutu za nezabezpečenie podmienok na výkon ŠSD. Na toto konanie som splnomocnila inú osobu, ktorá sa riadne písomne vopred ospravedlnila. Obec ako stavebný úrad ma uznáva vinnou, nakoľko zdravotné ani pracovné dôvody nie sú ospravedlniteľný dôvod na nevykonanie ŠSD. Veď aj zo súdneho pojednávania je možné sa ospravedlniť zo zdravotných dôvodov a čo sa týka práce, možno si nárokovať náhradu ušlej mzdy a zo ŠSD sa ospravedlniť nedá? Kde nájdem presne vymedzené aké dôvody sú akceptovateľné a aké nie?
ŠSD sa nakoniec uskutočnil v inom termíne, prišla ho spraviť pani z vedľajšej obce kam boli presunutý ''náš'' stavebný úrad, napriek tomu všetky písomnosti sú podpísané aj vydané starostom našej obce, iba na obálke je ako odosielateľ vedľajšia obec, v liste už nie. Bolo rozhodnuté, že nejde o stavbu - čo bolo zrejmé od začiatku, priložili sme fotodokumentáciu aj špecifikáciu od výrobcu. Išlo o záhradný altánok, ktorý vadil susedovi. Následne o mesiac prišla pokuta. Teraz sa to už rok naťahuje pokaždé sa odvolám a vždy znova príde pokuta, kde si starosta tvrdí dokola to isté. Už nadriadený odvolací orgán jeho rozhodnutie raz zrušil pre závažné procesné chyby, takže rozhodnutie starosta vydal nanovo a ide sa odznova. Chcem sa na tieto dôvody znovu odvolať, ale potrebujem zistiť, podľa akého zákona sú neakceptovateľné.