zvedavy36
12.04.17,21:35
Prvostupnovy súd (sudna uradnicka) urcil uznesenim znalca na urcenie ceny spolocneho bytu v podiel. spoluvl. ... súd ma ako mensin. spoluvlastnika nevypocul, ani sa nevenoval inym moznostiam (realne rozdel. bytu...) ... zapricinil som si to sam, ale ostávajú mi este nejake moznosti sa branit takemuto "vyvlastneniu"? D.
ivka70
13.04.17,05:13
co myslis inymi moznostami? a co realnym rozdel. bytu -tak sa vysporiadat podielove vlastnictvo neda ....
mozes navrhnut vacsinovemu spoluvlastnikovi, ze za ceny znaleckeho posudku odkupis jeho podiel ....
Mária27
13.04.17,05:33
Súd pri zrušení a vyporiadaní spoluvlastníctva postupuje v zmysle a poradí podľa § 142 občianskeho zákonníka. Nemusí zohľadniť návrhy spoluvlastníkov.
Byt sa buď reálne rozdeliť nedá (najpravdepodobnejšie), alebo si neoponoval návrhu či neprišiel na pojednávanie.
Môžeš sa odvolať.

§ 142
(1) Ak nedôjde k dohode, zruší spoluvlastníctvo a vykoná vyporiadanie na návrh niektorého spoluvlastníka súd. Prihliadne pritom na veľkosť podielov a na účelné využitie veci. Ak nie je rozdelenie veci dobre možné, prikáže súd vec za primeranú náhradu jednému alebo viacerým spoluvlastníkom; prihliadne pritom na to, aby sa vec mohla účelne využiť a na násilné správanie podielového spoluvlastníka voči ostatným spoluvlastníkom. Ak vec žiadny zo spoluvlastníkov nechce, súd nariadi jej predaj a výťažok rozdelí podľa podielov.
(2) Z dôvodov hodných osobitného zreteľa súd nezruší a nevyporiada spoluvlastníctvo prikázaním veci za náhradu alebo predajom veci a rozdelením výťažku.
zvedavy36
13.04.17,06:30
Inymi moznostami myslim prihliadnutie na prvky osobitneho zretela, hlavne socialna situacia, moj zdr. stav a tak...