TomasTu
13.04.17,11:54
V novembri som mal nehodu na dialnici , vodic z praveho pruhu mi vosiel v tesnej vzdialenosti do mojho pruhu - laveho podstatne nizsou rychlostou takze nebola moznost zrazke zabranit. Privolana dialnicna policia vykonala setrenie, vodic sa priznal , bola mu na mieste ulozena blokova pokuta, , spolu s policajtom sme spisali zaznam o nehode. Vinnik bol poisteny v Uniqa. Pre mna sice starosti a zdrzanie , ale auto nebolo nepojazde zasiel som teda domov. Oznamil vsetko telefonicky a cakal na obhliadku. Obhliadajuci prisiel za 2 dni , povedal rozobrat a ze pride znova . V neautorizovanom servise sa rozobralo este v ten den, ale mal cas az asi za 4-5 dni . Kedze sa jedna o auto kde druhovyroba dielov neprichadza moc do uvahy ( honda ) , zistoval som si podla obhliadky co kolko stoji . Poistovna vyzadovala zavaznu kalkulaciu opravy aj ked jedine co som mal zistene boli ceny dielov . Super a ako ju asi tak neautorizovany servis vie poskytnut ked nik nevedel ci diely pridu nalakovane , ci bude treba rovnat prednu cast atd. 2 tyzdne natahovania o nejakej zavaznej kalkulacii kym som nezdvihol do telefonu hlas a nesiel do servisu SEAT kde mi vedeli na zaklade obhliadky v nejakom programe spravit kalkulaciu zaplatil som 30€ a medzitym prisiel mail ze schvaluju opravu ak nepresiahne 6300€ - toto im trvalo 2 tyzdne aby napisali ? Prezil som vianoce nik nerobil takze som bez auta , diely isli niekde z Japonska takze realne som mal auto az na konci marca hotove. poslal som fakturu kopiu blocku suma necelych 6200 aj ked som realne za rozne srobky a stople doplacal nie malu sumu.

A teraz to prislo : Plnenie - setrenim sa zistilo ze nesiete 50 percentnu vinu a teda zaplatili polovicu z faktury , tych 30€ co som zaplatil za ich kalkulaciu a dolozil som tiez uplne ignorovali. Na zaklade akeho setrenia prisli k takemuto zaveru ? Preco 4 mesiace nik z poistovne nepovedal ze nesiem vinu ale len ked treba plnit ? Odkedy je poistovna opravnena riesit vinu zavinenia ak bola pritomna POLICIA a vinnik bol urceny a priznal sa ?
Ako sa mam branit voci tomuto podvodu ? Ako postupovat ?

. Poistovna zrazu nema potrebu odpovedat na maily - mame na to 30 dni tak cakajte. Na podpisanych likvidatorov zrazu nema nik na call centre kontakt, a zeny na Call centre su naucene rapotat to co si viem precitat aj sam.
Martuk
16.04.17,12:50
ak v Správe o nehode a aj policajnej správe bol jasný vinník, aj to podpísal, tak odvolanie, v ktorom spomenieš médiá, súdy (už to má význam, nakoľko ide o vyššiu sumu), takisto podnet do NBS a SKP (Tieto dve s týmto síce nič nemajú, ale ako hrozba možno postačí). Poslať doporučene, prípadne ísť osobne na pobočku, dať si kópiu oraziť, počkať tak týždeň, dva a keď sa nič nebude diať, hurá do telky a právnikovi.
preboha
12.11.17,19:26
všetko sa odvíja od správy polície. ak ste nehodu nezavinili ani čiastočne, viem ako na to
dmc
13.11.17,12:14
to je suuuper ze vies ako na to....Suuuppeer. !!!
Martuk
13.11.17,16:36
chlape, reaguješ na viac ako 6 mesiacov starý príspevok.
dmc
13.11.17,17:35
ja reagujem na vcerajsi prispevok od preboha.
preboha
20.11.17,20:08
pri rýchlosti práce poisťovne to nie je žiadna doba....