majka.majer
13.04.17,13:36
zdravím, poslali sme do firmy zmluvy na posúdenie, máte niekto s touto firmou skúsenosti?
misoft
13.04.17,14:41
Nuž.... berú dobrú odmenu 35%....(len neviem, či z vymoženej ceny, alebo z deklarovanej).
Ja osobne (môj názor) by som tomuto neveril......
bubkoch
13.04.17,14:59
opat jedna trapny a primitivny pokus o reklamu...
kto normalny by najskor nieco urobil a potom sa pytal ci urobil dobre ...
majka.majer
19.04.17,06:34
prepáčte, ale najskôr sme to urobili, pretože to nič nestálo :) nemám skúsenosti či už touto firmou. alebo s takýmito portálmi, no známa mi poradila, nech sa spýtam... ževraj možno niekto niečo bude vedieť
tak pokiaľ skúsenosť nemáte, neviem prečo mudrujete ale asi vám to vylepšilo deň :) nevadí, niekto iný kto aj reálne zažil niečo podobné sa tu ludkovia nenájde? :)
majka.majer
19.04.17,06:36
no práve, deklarujú, že pokiaľ nájdu mimosúdne riešenie, zoberú si 35% zo sumy, ktorú nám ušetria
vidí sa mi to síce ako dosť, no bez nich by sme neušetrili nič, tak sa to zrejme stále oplatí, nie? :)
willma
19.04.17,07:01
stačí si pozriet komentáre pod ich FB profilom - ešte som tam nečítala jedinú pozitívnu reakciu
misoft
19.04.17,08:39
Nuž - to záleží na vás..... Ale treba si uvedomiť jedno - ani oni zadarmo nerobia.... a čo ak nevymôžu ani cent od dlžníka? Z ich vrecka to nepôjde - aj tak zaplatíte - a čo potom ušetríte? Podľa mňa - NIČ.
terezia21
23.04.17,20:44
berú 35% z vymoženej sumy a willma asi nečíta pozorne komentáre, lebo sa tam objavujú častejšie a častejšie pozitívne komentáre. Myslím ,že je to tým ,že doba než vyriešia jednotlivý prípad, trvá dlho, keď to ide súdnou cestou , tak aj 7-8-mesiacov a oni začali asi pred 2 rokmi.Keď nič nevymôžu, tak sa nič neplatí. Treba skúsiť, nič nestratíte, môžte iba získať.Treba si tam zavolať a opýtať sa , čo Vás zaujíma. Hovorím z vlastnej skúsenosti , keď sa to aj z nejakého dôvodu nepodarí , nebudete nič platiť.
Pavuk0330
16.06.17,15:48
Takéto spoločnosti z nás zbytočne vysávajú peniaze,a to len preto že sme leniví urobiť niečo sami. Na SR funguje Komisia na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách, kde stačí zmluvy tiež len poslať a ony už zabezpečia ich posúdenie a odborné právne poradenstvo (nie ako obdobné spoločnosti ako je ND, ktoré len klientov lákajú na vidinu vrátenia peňazí ale nehovoria im o prípadných rizikách a neúspechoch) a v neposlednom rade už veľa advokátov na SR robí spotrebiteľské spory bezodplatne a odplatu si berú len zo súdnych trov, ktoré sú im priznané. Tu sú dve možnosti ako svoj problém môže človek vyriešiť bez toho aby dal 35% z ušetrenej sumy spoločnosti, ktorá zarába takto na ľuďoch. V neposlednom rade v každej dedine či meste je nejaký právnik, ktorý vám za symbolickú cenu tiež rád pomôže s úverovými zmluvami.

Ale k veci (v skratke). Dlhodobo som žil v zahraničí počas tejto doby rodičia zobrali úvery a tiež z vidiny vrátenia peňazí zmluvy poslali do ND. Keď som sa vrátil domov povedali mi o tom samozrejme dostali odo mňa vysvetlenie na ich počínanie (nakoľko špekulantským spoločnostiam čo ponúkajú niečo zadarmo a potom chcú peniaze neverím). Po nejakej dobe sa ozvala telefonistka z ND, že mimosúdne jednanie nedopadlo úspešne, že či rodičia chcú ísť do žaloby. Rodičia si zobrali čas na rozmyslenie. Keď mi o tom povedali hneď som im zatrhol akékoľvek súd a aj ukončenie spolupráce s ND. A prečo? Nikto nedal rodičom žiadne poriadne stanovisko čo je v zmluve o úver vlastne zle. Nebol im poriadne vysvetlený postup vrátenia peňazí. Telefonickú komunikáciu a automatické mailové odpovede neberiem za relevantné. Ak rodičia pôjdu do súdneho sporu, že vraj advokáta platí ND z vyhratých súdnych trov ale čo ak sa spor prehrá, to už im nebolo vysvetlené. Sme na SR tu sa dá prehrať aj jasne vyhratý spor. Niekto tie trovy bude musieť zaplatiť. A súdne spory na SR sa ťahajú roky a myslieť stále na nejaký súd čo mi vybavuje nejaká pochybná spoločnosť, nie neprosím. Verím, že advokáti ND by kvôli 35% z ušetrenej sumy ak by prehrali na okresnom súde hnali spor aj na krajský súd ba aj až na Najvyšší súd. V neposlednom rade ochrana osobných údajov v zmluve bolo o rodičoch všetko (kde bývajú, ich príjem, vek, nehnuteľnosti). A dávať takéto informácie nejakej spoločnosti, o ktorej okrem veľkej reklamy nie je nič známe je nebezpečné.

Viem, že asi nič týmto príspevkom nezmením, ale treba si uvedomiť, že takéto spoločnosti zarábajú len na našej lenivosti. 35% z ušetrenej sumy je dosť. Pri ušetrení 1000€ to robí 350 €. A za čo vlastne za to, že mimosúdne nič nevyriešia, a pôjde sa na súd a tam už bude musieť byť zastúpenie advokátom a vabank či vyhrám alebo prehrám? Ako som písal hore sú aj lacnejšie spôsoby riešenia problémov s úverovými zmluvami a nie ND.
profesional
17.06.17,01:22
Neurobia nič, čo nemôžeš urobiť aj ty sama. Nemajú žiadne osobitné kompetencie, či možnosti. Platíš im za svoju lenivosť.