Bella2222
13.04.17,17:25
Dobrý deň,
chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti s vracaním provízií za fin. sprostredkovanie. Pracovala som ako fin.agent od augusta 2014 približne pol roka. Za tento čas mi boli vyplatené provízie v hodnote 800. V apríli 2017 odomňa spoločnosť,ktorej boli pohľadávky postúpené žiada zaplatenie dlhu. Je možné vyjsť z tohto sporu bez nutnosti dlh zaplatiť? Pri podpisovaní zmluvy som nevedela o tom, že sa budú musieť provízie vracať spať. Ďakujem
veronikasad
13.04.17,15:53
Zmluvy ktoré si uzatvorila boli zrušené ?
veronikasad
13.04.17,15:57
V zmluve nemáš dohodnuté za akých podmienok môže fin.spoločnosť požadovať vrátenie provízie ?
Ice dive
13.04.17,20:02
predpokladám, že si mala zmluvu na základe obchodného zákonníka a nie na základe zákonníka práce, t.j. nejednal sa o vzťah zamestnávateľ - zamestnanec ale o vzťah obchodný partner - obchodný partner... t.j. v zmluve náš napísané, že ti prináleží provízia za zaplatené poistné, a pokiaľ poisťovňa vráti nespotrebované poistné klientovi, ty máš povinnosť vrátiť alikvótnu časť provízie... predpokladám, že tebou dojednané zmluvy boli zrušené... a keďže sa jedná o vymáhanie dlhu... pravdepodobne ťa už niekoľko krát vyzývali na úhradu dlžnej časti... myslím, že tento dlh budeš musieť zaplatiť, avšak asi by som sa pozrel na to, či náhodou z daného kmeňa nie sú aj plusové provízie.. t.j. ak si po polroku ukončila činnosť prestali ti vyplácať následné provízie, nakoľko si nemala platnú zmluvu, avšak provízie zostali v poisťovni... a pokiaľ vznikol nejaký dlh, požadoval by som prednostne započítať ho voči nevyplateným províziám... (čo možno už aj spravili.. ale za spýtanie nič nedáš...)