luluhaha
17.07.06,12:23
Prosím o radu, pri cestovných náhradách sa má pozrieť údaj spotreby v technickom preukaze, zamestnanec mi dal ofotený tech.pr. - vraj nový ale našla som v ňom len jednu spotrebu paliva. Kde si mám nájsť ostatné údaje? Je to Škoda Fabia.
Ďakujem
Vladimír Ozimý
17.07.06,10:28
no ak nie su uvedene v technickom asi inde spotrebu nenajdete...(neviem nie som v tomto zbehly) a mate problem pouzivat tuto spotrebu urcenu v technickom?
luluhaha
17.07.06,10:30
Vo všetkých príspevkoch v porade sa píše že sa má vyrátať priemerná spotreba podľa technického preukazu, tak neviem...
Yvvetta
17.07.06,10:36
Treba pozrieť aká spotreba sa uvádza v TP takého istého vozidla, ktoré má uvedenú spotrebu.
My sme zobrali spotrebu z technichých parametrov - hodnôt, ktoré nám dali pri kúpe vozidla.
luluhaha
17.07.06,10:37
Zamestnanec mi práve dal Technické údaje o spotrebe paliva, len neviem podľa ktorej normy sa mám riadiť:
EU2DDK alebo
EU3DDK alebo
EU ?
Prosííím o radu, sama s tým nepohnem
Yvvetta
17.07.06,10:38
Podľa tej, pri ktorej máš uvedenú spotrebu
luluhaha
17.07.06,10:40
Je to taká tabuľka - pri všetkých je uvedená spotreba a ja si mám vybrať...
luluhaha
17.07.06,12:00
Prosím ešte o radu, kde presne na stránke www.slovnaft.sk mám nájsť tie ceny benzínu..
STRELEC
17.07.06,12:04
Prosím o radu, pri cestovných náhradách sa má pozrieť údaj spotreby v technickom preukaze, zamestnanec mi dal ofotený tech.pr. - vraj nový ale našla som v ňom len jednu spotrebu paliva. Kde si mám nájsť ostatné údaje? Je to Škoda Fabia.
ĎakujemJe to dobrý prípad - je uvedená spotreba. O niečo horší by bol prípad TP bez uvedenia spotreby. Potom je potrebné ju nejako ináč preukazovať.
Proste - použije sa priemerná spotreba uvádzaná v TP taká, aká je.
Vladimír Ozimý
18.07.06,06:59
slovnaft ceny už neuvádza
comodo
02.01.08,15:30
Skusim ozivit este tuto temu.
Ked bol tzv. velky technicky preukaz motoroveho vozidla ( knizka formatu A5) , pocital som pre feliciu priemernu spotrebu paliva 7,0 l/100 km ( priemer troch udajov mesto- nemesto-ehk..…)
Teraz boli velke technicaky nahradene Osvedcenim o evidencii vozidla , kde je iba jeden udaj a tam je pre feliciu 9.3 l/100 km , co sa mi zda chybny udaj. Prosim o info ak niekto uctujete cestaky pre feliciu aku spotrebu pouzivate.
Julča
10.01.08,10:04
Je to dobrý prípad - je uvedená spotreba. O niečo horší by bol prípad TP bez uvedenia spotreby. Potom je potrebné ju nejako ináč preukazovať.
Proste - použije sa priemerná spotreba uvádzaná v TP taká, aká je.

Ja mám bohužiaľ taký prípad. SZČO kúpil v decembri 2007 Citroen C8 zo Švajčiarska a v osvedčení o evidencii nemám žiadnu uvedenú spotrebu pohonných hmôt. Neviem teraz určiť spotrebu. Nemá niekto technický preukaz s uvedením spotreby pre Citroen C8, objem valcov 1997cm3 ?
Julča
22.01.08,06:21
Nikto neúčtuje Citroen C8, nafťák? Objem valcov 1997cm?
lenicka19
28.01.08,09:21
Prosím vás, nieviete nikto, kde by som mohla nájsť primernú spotrebu automobilu Renault 19, 1,4, 43kW, benzín. V technickom žiaľ nie je vôbec uvedená. Ďakujem!!!!
sta
28.01.08,09:59
Nikto neúčtuje Citroen C8, nafťák? Objem valcov 1997cm?

Kuk sem:

http://www.citroen.sk/File.aspx?remark=c8_tech
Kolejová
28.01.08,10:34
Potrebujem určiť spotrebu pre automobil OPEL ASTRA G/CARAVAN, keďže v TP nebola určená.

Poradte prosím.
sta
28.01.08,10:41
Potrebujem určiť spotrebu pre automobil OPEL ASTRA G/CARAVAN, keďže v TP nebola určená.

Poradte prosím.

skús pozrieť sem, treba si kliknúť na konkrétny model:

http://opel.katalog-automobilov.sk/
Milka
25.08.08,06:27
Súrne potrebujem určiť spotrebu pre automobil MAZDA 323F zdvihový objem valcov 1998 cm2, 66 kw-nafta - nemám žiadnu spotrebu v technickom preukaze a meranie v Žiline je pre mňa nákladné.. Ak máte niekto tento typ, prosím o fotokópiu údajov, k účelu obhajoby pri daň.kontrole..Vopred ďakujem..
evina123
26.01.09,09:33
Prosím o radu, pri cestovných náhradách sa má pozrieť údaj spotreby v technickom preukaze, zamestnanec mi dal ofotený tech.pr. - vraj nový ale našla som v ňom len jednu spotrebu paliva. Kde si mám nájsť ostatné údaje? Je to Škoda Fabia.
Ďakujem
chcem Vás ešte raz požiadať o stanovisko k pôvodnej téme: veľké techničáky boli nahradené osvedčeniami o evidencii, v ktorých /niekedy/ je uvedená len jedna spotreba, ktorá sa rovná /porovnaním s pôvodným tech.preukazom/ kombinovanej spotrebe. Má sa teda brať pri vyúčtovaní jázd len táto spotreba pri všetkých typoch jázd, alebo sa môže používať spotreba v meste, mimo, komb. s pôvodného techničáka? ďakujem
globalpartner
26.01.09,19:38
chcem Vás ešte raz požiadať o stanovisko k pôvodnej téme: veľké techničáky boli nahradené osvedčeniami o evidencii, v ktorých /niekedy/ je uvedená len jedna spotreba, ktorá sa rovná /porovnaním s pôvodným tech.preukazom/ kombinovanej spotrebe. Má sa teda brať pri vyúčtovaní jázd len táto spotreba pri všetkých typoch jázd, alebo sa môže používať spotreba v meste, mimo, komb. s pôvodného techničáka? ďakujem

Áno má sa ,
Tkzv. trojkombinácia spotreby bola podľa normy CSN , teraz sa väčšinou uvádza norma EHK s jednou sadzbou na všetky režimy jazdy alebo sa neuvádza vôbec.
Jazda v meste sa dá upraviť vlastným vnútorným predpisom +%na túto normu , ale to je už o inom.
gaba07
08.03.09,10:30
prosim vas nevie niekto spotrebu na Citroen Jumper 2,8 HDI? v technickom sa neuvadza a ani na stranke vyrobcu som to nenasla...
adriana126
22.03.09,16:14
Neviete mi niekto povedať spotrebu na Nissan Almera 1,4 4D, v technickom preukaze nie je uvedená, ďakujem
alusa783
22.10.12,09:12
aj ja mam problém najsť techničak kde je spotreba nech guglim ako chcem nič som nenašla... nevie mi neikto poslat kopiu technického podobrného auta z ktorého by som mohla vychádzat?

opel vectra B
1996
1686 zdvihový objem
neviem či k tomu ešte niečo treba...