Rkrk
17.04.17,18:35
Terezia13
17.04.17,16:51
po prvom "pŕchnutí" peria ak už nové zle rastie, bude s najväčšou pravdepodobnosťou nesprávna výživa, dôležitá je aj "paša" na voľnom priestranstve - dvore, humne, sliepke nestačí pre správny chov len zrno a odpad z domácnosti, dôležitá je aj podstielka, kurín, treba skontrolovať, či nie sú napadnuté parazitmi a konzultovala by som to aj s veterinárom, ak je tento problém už v chove dlhšie
Rkrk
17.04.17,17:15
Čo sa týka veterinára u nás asi stým nepochodil lebo už som tam bol aj som to použil na vystriedaní s kurina ale to nepomohlo. Zarážajúce pre mňa je to že prvý rok sa nič nedeje ale po roku je to znova . Ja mám nosnice vždy dva roky. Čo sa týka výbehu tam je troška problém ale dávam im aspoň zelené ,tráva.
Terezia13
17.04.17,17:20
Čo sa týka veterinára u nás asi stým nepochodil lebo už som tam bol aj som to použil na vystriedaní s kurina ale to nepomohlo. Zarážajúce pre mňa je to že prvý rok sa nič nedeje ale po roku je to znova . Ja mám nosnice vždy dva roky. Čo sa týka výbehu tam je troška problém ale dávam im aspoň zelené ,tráva.
majú dostatok priestoru na chovaný počet? niekedy si zo stresu sliepky žerú navzájom perie, niektoré typy sú na to veľmi citlivé, okrem toho už sú povolené farmárske trhy, tam je dobrý výber krmív pre nosnice aj vitamínov, predajcovia vedia aj poradiť