katka.23605
17.04.17,21:07
Dobrý deň, potrebujem antivírus na môj tablet... taký, ktorý naozaj odstráni vírus.
Mám totiž výrus Trojan a je v aplikácii MediaService. Potrebujem rýchlu a rozumnú pomoc :( Mám už dve antivírusy ale tie nezaberajú a sú to Eset a CMSecuriti ;(

Edit:
Dnes sa mi objavil ďalší priečinok ktorý je napadnutý vírusom a ten priečinok sa volá Temp ale nejde vymazať pretože sa objaví znova tak ako tá aplikácia MediaService. Už naozaj neviem čo mám robiť :(

Dá sa síce odstrániť pomocou Esetu ale keď vypnem a zapnem Wi-Fi tak je ten vírus späť.
misoft
17.04.17,19:26
katka.23605
17.04.17,19:39
Dobrý večer. :)
Ďakujem za odkaz :)
Pokúsim sa s tým niečo urobiť :)
:) A mohol/a by si mi pomôcť ešte s jedným problémom? Máme počítač ktorý má USB kábel a tám vždy keď vložíme USB tak nám začne ukazovať že je tam vírus trojský kôň ale keď ten USB vyberieme už nič niet ani stopy po nejakom víruse. Takto to postupuje pri každom USB aj pri úplne novom kúpenom USB.
misoft
18.04.17,06:19
Skúsiť iný USB kábel, skúsiť iný USB konektor v PC. Volá sa to vylúčenie. Takto sa zistí, či to robí ten kábel, alebo niektorý konektor.
Pre pokoj v duši - stiahnuť si MalwareBytes https://www.malwarebytes.com/ FREE verziu, nainštalovať, spustiť Full Scan (Plný sken -MBAM má totiž aj slovenčinu, dá sa nastaviť). Pred použitím FREE verzia si asi ešte dodatočne stiahne aktuálnu databázu. Po preskenovaní - čo nájde, hodí do truhly - dá sa to potom nájsť v História (History) - Karanténa (Quarantine) a čo tam bude, vyhodiť. Je možné, že tam niečo je, čo reaguje na aktiváciu USB portu.
katka.23605
18.04.17,07:45
Ešte raz ďakujem :)
misoft
18.04.17,11:11
Pozerám po tvojom doplnení..... ten vírus je usadený v root. T.z. aj po odstránení, všetkých opatreniach - znova sa načíta, lebo je už usadený priamo v Androide. Žiaľ!
Ako z toho von? Pravdepodobne - zachrániť svoje dáta, vykonať nastavenie do výrobných nastavení.... pokiaľ neprevzal root oprávnenia - výrobné nastavenia by ho mali dostať preč. V opačnom prípade by bolo potrebn tzv. rootnuť celý mobil (prevziať na Androidom celkovú správu a odstrániť ho ručne. Ale toto (u niektorých predajcov, výrobcov) zároveň ruší záruku.
Takže potom je na zvážení - ak bude to druhé - skús nájsť servis, ktorý ti tablet rootne a prečistí.
sosak
18.04.17,11:35
katka.23605 Mám už dve antivírusy ale tie nezaberajú a sú to Eset a CMSecuriti
-------------------------------------------------------------------
Mať dva antivírusy nainštalované v zariadení je kontraproduktívne. Obvykle pracujú proti sebe, spomaľujú chod zariadenia.... Nechaj nainštalovaný len NOD od Esetu a ten druhý antivír odinštaluj.
katka.23605
18.04.17,12:27
Ďakujem za odpoveď ale nepomáha to :(
robovi
22.04.17,22:23
Mno mozno reagujem trochu po funuse, ale kazdy trochu slusnejsi tablet ma dodavany aj obsluzny software, ktory je schopny aktualizovat, resp. prepalit android v tablete.Je obvykle zaroven schopny preinstalovat aj verziu androidu, ktory je prave v tablete. Tak si z neho aj z karty sd, ak tam nejaku mas, povytahuj data (fotky, muziku, kontakty a pod). Potom sformatuj kartu a pomocou toho obsluzneho programu aktualizuj na novsiu verziu oper. systemu android, alebo prepal znovu tu istu v tablete. Sanca, ze sa virus prenesie na novu instalaciu androdidu sice je, ale je miziva. Pri tomto postupe nepotrebujes root opravnenia, takze neprides o zaruku.
misoft
23.04.17,07:36
Nerob propagandu! Žiadny antivírus nie je dokonalý.