Ela222
17.07.06,12:46
Potrebujeme zamestnať človeka na zastupovanie počas PN, dovoleniek atď. Nechceme mu spraviť dohodu. Môžeme uzatvoriť s ním zmluvu, aj keď bude v mesiaci pracovať len nejakých 10 dní, niekedy viac niekedy menej? Môže to byť normálne na pracovnú zmluvu na dobu určitú? Nebude vadiť, že to bude tak málo dní. Ide inak o starobného dôchodcu.
Zita4
17.07.06,10:53
Musíš jej určiť týždenný pracovný úväzok v hodinách.
Ela222
17.07.06,11:04
Napríklad ako? Keď bude robiť cca 10 dní mesačne?
Zita4
17.07.06,11:05
Rozpočítaš to na týždne a určí sa v hodinách, koľko má odpracovať.
Martinella
17.07.06,11:08
Áno, môže to byť pracovná zmluva na dobu určitú, v ktorej bude určený dohodnutý pracovný úväzok na počet hodín v týždni. Z tohto prac.pomeru budete platiť odvody. Tie si pozrite aké sa platia v prípade starobného dôchodcu.
lokok
17.07.06,11:15
Ja mam trosku iny problem. Sme prepravna firma a chceme uzavriet zmluvu so SZČO, ale nie pracovnú ani dohodu. Mal by vykonat prepravu tovaru na kamione počas zastupovania. Ale neviem, aku zmluvu mu mam urobit. Vie mi niekto poradit? DAKUJEM
Zita4
17.07.06,11:16
Ja mam trosku iny problem. Sme prepravna firma a chceme uzavriet zmluvu so SZČO, ale nie pracovnú ani dohodu. Mal by vykonat prepravu tovaru na kamione počas zastupovania. Ale neviem, aku zmluvu mu mam urobit. Vie mi niekto poradit? DAKUJEM
Žeby objednať službu a nechať si vyfakturovať práce? :)
lokok
17.07.06,11:23
Prepravu ma vykonať na našom kamione, ale on je živnostník. Kvôli odvodom velmi nechceme pracovnú zmluvu. Ale aku inu zmluvu,, to neviem....
STRELEC
17.07.06,11:31
Prepravu ma vykonať na našom kamione, ale on je živnostník. Kvôli odvodom velmi nechceme pracovnú zmluvu. Ale aku inu zmluvu,, to neviem...."Papierovo" je to silne mimotemy. Vecne ani nie. Navrhoval by som pozrieť viaceré debaty na túto tému na Porade.
dana9
17.07.06,11:32
Prepravu ma vykonať na našom kamione, ale on je živnostník. Kvôli odvodom velmi nechceme pracovnú zmluvu. Ale aku inu zmluvu,, to neviem....

Ahoj, ak by malo ísť o opakované vykonanie prepravy, teda vlastne by robil vodiča, tak podľa môjho názoru, aj keď sa to tak bežne robí, je to bohužiaľ v rozpore so ZP a v prípade kontroly by vám určite hrozila od IP sankcia.

Ide o to, že by išlo o obchádzanie zákona - ZP, keďže to, čo by robil, by v podstate spĺňalo všetky podmienky pracovného pomeru - podriadenosť, odplata, využívanie majetku ZĽ....

ale ak to šéfovi stojí za to riziko...;)

dana:)
dana9
17.07.06,11:33
"Papierovo" je to silne mimotemy. Vecne ani nie. Navrhoval by som pozrieť viaceré debaty na túto tému na Porade.


mimotemy dnes nerobím nič iné, len dávam súhlasy :D

d
lokok
17.07.06,12:34
praveže potrebujeme iba tento tyždeň na zastupenie počas dovolenky. Uzatvarať pracovnu zmluvu na tyzden.... a všety tie papierovačky spojene s tým? Vyhodnejsie by bola nejaka 1 zmluva. Ale aka? On je SZČO a má tiež nákladné vozidlo, ale momentalne sa opravuje.
dana9
17.07.06,12:45
praveže potrebujeme iba tento tyždeň na zastupenie počas dovolenky. Uzatvarať pracovnu zmluvu na tyzden.... a všety tie papierovačky spojene s tým? Vyhodnejsie by bola nejaka 1 zmluva. Ale aka? On je SZČO a má tiež nákladné vozidlo, ale momentalne sa opravuje.

Ak má nákladné vozidlo, tak to mení situáciu. Vtedy už nie je jeho pozícia ako reálnej SZČO spochybniteľná, má vlastné "výrobné, podnikateľské prostriedky".

Myslím, že by sa to dalo riešiť cez poskytnutie prepravných služieb.

dana:)
eviketa
17.07.06,20:29
Treba pozrieť predmet činnosti SZČO v ŽL. ak má napr. vykonávanie prepravy alebo niečo podobné, tak bude fakturovať to, čo pre vašu fy robí. načo vyrábať zmluvy ?
lokok
18.07.06,07:46
Treba pozrieť predmet činnosti SZČO v ŽL. ak má napr. vykonávanie prepravy alebo niečo podobné, tak bude fakturovať to, čo pre vašu fy robí. načo vyrábať zmluvy ?

Ale nevadi, ze on bude jazdit na našom kamióne? On bude musiet vypisať stasku, tam je jeho meno a či to nemože napadnuť kontrola, že na zaklade čoho on pracoval.
A ako by to bolo, keby sme potrebovali nejake elektrikárske práce? Tak isto by to šlo iba cez objednavku alebo cez nejaku zmluvu.
DAKUJEM ZA REAKCIE