janiely
18.04.17,15:19
Ahojte, chcem sa poradiť, v blízkom okolí nepoznám žiadneho iného účtovníka. Veľmi by ste mi pomohli aj drobnými skúsenosťami. Ako ste začínali?

Zaujímajú ma tieto veci:
1./ máte poriešené poistenie? (oplatí sa? nie sú problémy s poistným plnením?) - aké máte poistenie, koľko platíte? - nechcem reklamu, zaujíma ma len suma - koľko ročne platíte a či už máte reálne skúsenosti s plnením.

2./ nie je to trošku rizikové v rámci SZČO? tým, že ručí celým majetkom? -v tejto oblasti účtovníctva a daní je to viete-veľmi rizikové-pokuty môžu byť extrémne vysoké.

3./ máte zmluvne poriešenú zodpovednosť? kto do akej miery zodpovedá? Zákon o účtovníctve hovorí, že zodpovedá aj tak podnikateľ, ale to nevylučuje možnosť reklamovať pokutu u mňa (v obchodnom styku).

4./ dostali ste už niektorá pokutu (nemyslím tým klasické 30 - 60 eurové z DÚ, pre omeškanie, neskoré podanie atď., ale za nesprávne účtovanie, či nedodržiavanie zákona o účtovníctve)?

Ja v zásade nebudem mať veľa firiem, len 3, ktoré mi bohate stačia, mám síce 5r.prax, ale istota je guľomet a rada by som si zistila čo najviac informácií čo ma reálne čaká. S jednou firmou zodpovedám len do výšky 5700 eur. Neviem, či to môžem dať aj s inými firmami - čo to potom znamená, že ak by sa aj vyskytla v budúcnosti vyššia pokuta, nemôžu to u mňa reklamovať, kvôli zmluvným podmienkam? Som szčo a potrebujem sa čo najlepšie kryť - aj keď neviem, či aj tak nebudem ťahať za kratší koniec. Alebo sa rozhodnúť len pre jednu firmu a tie dve radšej nevziať. Postačila by mi celkom aj tá.

Ďakujem za akúkoľvek radu - veľmi si to cením.