niko164
19.04.17,15:03
Ahojte, Chcem sa informovať, či je možné zapísať na jeden vklad do katastra nehnuteľností viacero zmlúv naraz. Cez portál kapor sa to dá, že tam nahodím viacero údajov, no keď som doniesol na úrad 4 rôzne zmluvy, tak mi pani povedala že s takým niečím sa ešte nestretla a že mi to nevie spraviť, a teda treba dať každý návrh osobitne. A teda 4 x 51 eur, pritom som skupoval podiely, kde jedna zmluva predstavovala necelých 50 eur. Máte s tým niekto skúsenosť?
branislavp
19.04.17,14:13
Všetky skupované podiely si mohol mať na jednej zmluve, aj návrh na vklad by si mal jeden, ale v zmluve by sa jednalo o prevod viacerých podielov, t.j. napríklad uvediem, že predávajúci v zmluve by boli uvedení v jednej zmluve všetci, od ktorých si podiely skupoval a kupujúci by si bol iba Ty. Ešte som sa nestretla, aby na jednom návrhu bolo spísaných viacero KZ. Moje poznanie. Ale, či sa to dá iným spôsobom zavkladovať , to neviem, radšej sa poraď u odborníkov.
Mária27
19.04.17,14:21
Aj keby si v jednom návrhu mal viac úkonov, platíš za každý jeden osobitne (napr. prevod nehnuteľnosti aj vklad vecného bremena). Pozri zákon - Sadzobník za paragrafmi - Poznámka v položke 11

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1995/145/20170401