Martinbiro
17.07.06,14:08
Dobry den

neviem ci tato moja otazka smeruje spravne ale skusim. vydali sme knihu je to francuzstina a je v dvoch verziach slovenskej a ceske a teraz by ma zaujimalo ako mozem ja ako zivnostnik distribuovat kniihu do ciech sam bez distributora , zaujima ma co na to po pravnej stranke potrebujem lebo cesi na knihy maju 5% dph ako napriklad spravne fakturovat aby bolo vsetko v poriadku. Jednoducho povedane aby som si mohol sam predavat na ceskom trhu
Zoltán Kovács
17.07.06,13:54
Dobry den

neviem ci tato moja otazka smeruje spravne ale skusim. vydali sme knihu je to francuzstina a je v dvoch verziach slovenskej a ceske a teraz by ma zaujimalo ako mozem ja ako zivnostnik distribuovat kniihu do ciech sam bez distributora , zaujima ma co na to po pravnej stranke potrebujem lebo cesi na knihy maju 5% dph ako napriklad spravne fakturovat aby bolo vsetko v poriadku. Jednoducho povedane aby som si mohol sam predavat na ceskom trhu

Chceš to osobne predávať, alebo predať tie knihy českým veľkodistibutorom kníh?
Martinbiro
18.07.06,07:02
chcem napriklad skola v cechach si objedna knihy ja ich poslem na dobierku a ako to je s danovym dokladom ktory musim prilozit ?
co potrebujem splnit aby som to tam mohol takto distribuovat?
ci musim mat napriklad zalozeny ucet v cechach alebo staci mat na slovensku podnikatelsky
Zoltán Kovács
18.07.06,08:11
chcem napriklad skola v cechach si objedna knihy ja ich poslem na dobierku a ako to je s danovym dokladom ktory musim prilozit ?
co potrebujem splnit aby som to tam mohol takto distribuovat?
ci musim mat napriklad zalozeny ucet v cechach alebo staci mat na slovensku podnikatelsky

Nemusíš mať založený účet, peniaze ti prídu aj na slovenský. Doklady sú tie isté ako keby si to zasielal vrámci SR.
Martinbiro
18.07.06,11:04
a ako je to ked oni maju inu dph 5 % na knihy napriklad ja niesom platcom dph
Lucia7
18.07.06,11:12
Vyfakturuješ im knihy v cene, v akej ich predávaš aj v SR bez ohľadu na výšku DPH u nás alebo v ČR. Keďže nie si plátca DPH, faktúru vystavuješ bez DPH-čky.
Martinbiro
18.07.06,11:18
dakujem

cize bez akychkolvek problemov mozem poslat danovy doklad zo sumou za ktoru predavame knihu samozrejme dph neuvadzam.
a kde sa da o tom nieco najst nejaku vyhlasku alebo nieco aby som si mohol nastudovat vsetky veci okolo toho spojene


Dakujem pekneee
Lucia7
18.07.06,11:22
ja Ti viem poradit len zakon o DPH, ale kedze nie si plátca, tak sa Ťa veľmi netýka. Len treba dávať pozor, aby si nepresiahol hranicu obratu, ktorá je 1 500 000 SKK za 12 po sebe idúcich kalendárnych mesiacov. V takom prípade, Ti vzniká povinnosť registrovať sa za plátcu DPH.

Bohužiaľ ostatné predpisy, ktoré potrebuješ poznať, nepoznám, tak možno niekto ešte niečo napíše.
ALBO
19.07.06,06:36
dakujem

cize bez akychkolvek problemov mozem poslat danovy doklad zo sumou za ktoru predavame knihu samozrejme dph neuvadzam.
a kde sa da o tom nieco najst nejaku vyhlasku alebo nieco aby som si mohol nastudovat vsetky veci okolo toho spojene


Dakujem pekneee

Ak ste neplatitel tak predavate bez DPH.
Ak by ste dosiahli obrat zo zas. predaja (zásielkovy predaj je voči neplatitelom DPH) čechmi stanoveným limitom ( 1.140.000čk) tak sa tam musite registrovať a potom budete fakturovať s českou DPH.
V našom zakone to najdete v § 6 (to plati pre cudzincov) a v českom § 18 a 108/1/h.
Martinbiro
19.07.06,07:10
Dakujem za info