bizonik
20.04.17,12:59
Dobrý deň,v decembri som bol na komisii u posudkoveého lekára v Sociálnej poisťovni a bolo mi tam od lekárky oznámené o priznaní invalidného dôchodku do 70%.
A až vo februári mi prišlo zo Socíalnej poisťovne Oznámenie o preddavkovej výplate dôchodku.Nakoľko nevedia vypočítať výšku dôchodku,nemám Rozhodnutie stále do dnes.
Našiel som si prácu v marci na skrátený pracovný úväzok.Ale nepredložil som žiadne papiere,a pri posielaní asi odvodov to tam účtovníčke pravdepodobne vyskočilo,že mám tam odvody platené.Čiže mám teraz predložit zamestnávateľovi Rozhodnutie o poberaní invalidného dôchodku.Viete mi teda poradiť,čo mám zamestnávateľovi dať?Kedže rozhodnutie žiadne do dnes nemám?A on chce odo mňa rozhodnutie...Mám mu poslať to Oznámenie o preddavkovej výplate dôchodku?Tam v podstate ani nič nie je písané ,len to že mám čakať,že zisťujú údaje.Čiže teraz mám tzv.problém u zamestnávateľa...
Katy a R
20.04.17,12:06
Dolož jej to, čo máš (aby bola v obraze) . Ale aj ona musí čakať na rozhodnutie - a potom opravovať a opravovať ....
bizonik
20.04.17,12:12
"super poteší sa" určite...
Katy a R
20.04.17,12:17
- len ZP bude treba - to nie je až také strašné ;)
mzdarka renca
20.04.17,17:19
ZP mzdárku nepustí, nebudú akceptované MV.
Riešnie: ak evidujú v ZP, že má nárok na zníženú sadzbu na platenie poistného na ZP, tak je jasné, že dostali zo SP info o tom, že je poistenec ID.

Treba z dôvodu vyššie uvedeného už teraz nahrať do SW, že je ID.

Zatiaľ dolož mzdárke všetko čo máš ohľadom ID.

... a čakajte na rozhodnutie zo SP.