Wood Star
21.04.17,10:46
Prešla som z Win 7 na Win 10 pred dvomi dňami. Vo Win 7 som bola zvyknutá otvárať si dokumenty cez priezkumník tým, že som si vybrala všetky v priečinku, ktoré som chcela otvoriť a klikla som na "otvoriť" v ponuke a otvorilo mi všetky naraz. Teraz keď to urobím rovnako tak mi otvorí len jeden z vybraných dokumentov. Neviete mi poradiť ako otvoriť viac dokumentov naraz?
ivka70
21.04.17,08:55
ake dokumenty? nerobi ti to skor nastavenie MS Office a tam otvaranie dokumentov? lebo toto s win10 nesuvisi
misoft
21.04.17,08:56
A tie dokumenty - koncovky (extension) s aké? Podľa potreby patričnú koncovku asociovať s určitým programom.
Takže na určitý súbor dokumentu klik PTM - z pop-up menu vybrať voľbu "Otvoriť v programe" - nižšie vybrať "Predvolený program" - vyhľadať v zozname ponúkaných, alebo vyhľadať (ak sa nenachádza) cestu k nemu a označiť tento program (napr. Word). A od tejto doby sa budú (napr. *.doc) otvárať vždy vo Worde - a malp by fungovať i množtevné otvorenie viacerých súborov.

Tebe to robilo preto, lebo súbor nebol asociovaný a W10 vybrali podľa koncovky (extension) práve ten najvhodnejší a najpotrebnejší program - ale len raz.
Wood Star
21.04.17,09:03
docx. Zistila som, že mi to robí iba pri dokumentoch vytvorených na starom PC, aj keď neviem prečo. Office na starom bol 2013 a teraz mám 2016. Dokumenty čo som vytvorila v posledných dvoch dňoch ide otvoriť aj naraz.
Wood Star
21.04.17,09:04
Toto sa nastavilo samé, keď sa nainštaloval office. Ide o dokumenty docx a je nastavený predvolený program na otváranie word.
ivka70
21.04.17,09:23
To je nastavenim Wordu, on ich otvori vsetky, ale vsetky v jednom okne a ty zjavne chces pre kazdy zvlast okno .... skus si dat vo Worde po otvoreni viac suborov Zobrazit a Usporiadat vsetky .... uvidus, ze su otvorene