Ericek2701
22.04.17,21:37
Máte niekto skusenosti s nepriamou zlavou a naslednou upravou DPH? Dostali sme avízo obratoveho bonusu, kde nas upozornuju,ze firma si upravila dph na vystupe, tym padom, my si ju musime upravit na vstupe. Ide o fin. bonus, peniaze uz prisli k nam na ucet.
Firma A doda tovar firme B a ta nasledne doda tovar firme C, cize nam,,,bonus nam poskytla firma A, fakturu mame od firmy B, cize nema nam kto vystavit dobropis, ale dph musim upravit,,,ide mi o to, ako to dostat do C2 v KVDPH, kedze dobropis fyzicky nemam a ani ho zo zakona v tomto pripade nemusim mat(tzv. nepriama zlava),,,do faktur to nemozem dat, davala som to do ostatnych pohladavok, ale to mi hadze do C1. Vopred dakujem, dufam,ze sa aspon niekto najde, kto mi.pomoze.
KEJKA
23.04.17,09:51
k akejkoľvek oprave-úprave DPH potrebuješ doklad = faktúru, dobropis.
vďaka za link, ak je to Tvoj prípad, tak je tam presne aj postup riešenia, citujem:
Opravu odpočítanej dane platiteľ dane uvedie v časti C.2. kontrolného výkazu za rovnaké zdaňovacie obdobie, v ktorom je povinný túto opravu uviesť v daňovom priznaní, teda za apríl 2014 alebo II.Q.2014 v závislosti od toho, aké má zdaňovacie obdobie. Keďže platiteľ dane nemá k dispozícii opravnú faktúru vyhotovenú nemeckým výrobcom SW, ktorý mu poskytol nepriamu zľavu na nákup SW, v zmysle bodu 6.2. dodatku č. 1 k poučeniu na vyplnenie kontrolného výkazu uvedie v kolónke "poradové číslo opravnej faktúry" údaj "0".

Podľa mňa to do C2 dostaneš ručne, ved KV sa editovať dá aj v eDane aj na portáli FS ( ak ti to tvoj soft nevie umiestniť správne sám).
Prípadne by si mohla vystaviť interný dobropis a jeho zaúčtovaním to už soft hádam vyrieši správne.
Ericek2701
23.04.17,15:48
To som si myslela aj ja, ale k tejto "nepriamej zlave" NIE...pripajam link z finančnej správy.

https://podpora.financnasprava.sk/743640-Nepriame-zľavy
Ericek2701
23.04.17,15:56
Aj na www.epi.sk je presne o tomto písané, len bohužiaľ tam nemám prístup.
Ericek2701
23.04.17,16:21
No je to presne tento,,,chybalo tam "https"..
Ericek2701
23.04.17,16:23
Opravene, dakujem,,,ale stale neviem, ako sa s tym popasovat
Tweety
23.04.17,16:24
Áno tento, zmažem príspevok.
Ericek2701
23.04.17,17:17
Ďakujem veľmi pekne KEJKA,,,zajtra vyskúšam ten ID