mimi50
23.04.17,09:13
potrebujem cerpadlo do 5m studne na napojenie 1/2" hadice a malo by ist v kuse aspon 5-6 hodin,vie niekto poradit nejaky typ cerpadla?vytlak by malo mat 3m nad studnou,studna ma vydatnost cca 7m3,Voda bude regulovana ventilom na 5 l za minutu.Vyuzite na chladenie.
bodliak
23.04.17,07:18
Požadovaný výtlak, vyčerpaný objem vody, výdatnosť studne, atď ... Málo info.
pavol54
23.04.17,18:26
Najobyčajnejšia ponorka do 50eur má výkon okolo 100l za minútu na také malé množstvo ti postačuje obyčajná vodárnička ktorá zo svojej nádrže dokáže dodať také malé množstvo vody. čerpadlo ktoré dodá asi kýbel vody za minútu snáď ani neexistuje
mimi50
24.04.17,04:59
skusal som ponorne cerpadlo od kamosa no prietok ziadny asi koli tej tenkej hadici,nerad by som kupil cerpadlo ktore potom nepotlaci do pol colovej hadice ani to malo a vela krat som sa stretol aj s takym popisom ze po hodine a pol 20 min pauza a tak moze ist cerpadlo zase.
ZahradnikAmater
15.06.17,20:42
Jedna vec je priemer hadice, druhá jej dĺžka. Na záhrade používam lacné čerpadlo ponorku z Lidlu, z poldruha metra mi päťmetrovú colovú hadicu prúd vody ide z ruky vyraziť. No na dĺžke 30 metrov mi z polcolovej hadice o asi jeden meter vyššie tá voda ledva tečie. Zato spotreba elektriny je furt rovnaká. Tiež to vidím na nejakú vodárničku so zásobníkom, ale experimentovaniu sa určite nevyhnete.
vicktor
16.06.17,07:50
Podla mna postaci jednoducha ponorka, cudujem sa ze mas zlu skusenot. Ja som kupil najlacnesiu za 20 eur v Baumaxe, pouzivam ju na vycerpanie vody z bazena. Teraz na jar netusim preco ten hladinovy plavajuci vypinac nazafungoval (mozno viem preco - cerpadlo lezalo na boku, hodil som ho na dno az potme :(). Rano kvililo naprazdno a neublizilo mu to.
Bude vo vode, o prehriatie by som sa nebal, ale prestavky na skodu nebudu.
Kedze pojde dlhodobo, tak nekup to najlacnejsie.
draik
16.06.17,11:01
Je veľký rozdiel vytiahnuť vodu z bazéna, druhá vec ťahať ju z 5 m studne a do výšky 3 m nad zem a dopravovať na väčšiu vzdialenosť a ešte k tomu v polcolke, kde tlakové straty rastú exponenciálne.
vicktor
16.06.17,11:24
Nebude vytahovat, ale vytlacat.
Nevieme ci 5m studna znamena ze cerpadlo bude na dne v hlbke 5m alebo je to vyska hladiny.
vicktor
16.06.17,11:26
Studna sluzi aj na pitnu vodu?
Ak nie, potom vydatnost ci je to za hodinu alebo den ta nemusi trapit, vodu vratis naspat.
canbo
16.06.17,13:59
Ak chcete čerpať vodu a zároveň regulovať prietok odčerpanej vody , tak najjednoduchšie je mať takzvanú domácu vodárničku "darling" s tlakovou nádobou. Takýmto spôsobom dostanete zo studne tlakovú vodu , ktorú je potom možné používať na zavlažovanie cez regulačný ventil.
Ak sa jedna o prívodu hadicu je potrebné ju nedimenzovať podľa daného čerpadla, predpokladám ,že 1/2 " je málo. ,
draik
16.06.17,20:05
Či 3 alebo 5m, to veľkú rolu nehrá, omnoho dôležitejšia je dĺžka hadice. Inak tie hračkárske čerpadielka sú vhodné tak akurát do suda alebo bazéna, na normálnu prácu nevhodné, aj keď zadávateľ nepotrebuje nič extra silné. Spočítať tlakové straty nie je nič zložité. Bodliak sa pýtal správne. Btw. keďže vodu bude používať na chladenie, tak ju nebude vracať priamo do studne.