Renusa
17.07.06,15:55
Ahojte poraďáci,
prosím o radu : má zamestnanec nárok na stravnú gastro poukážku aj počas dovolenky?
Má dať zamestnanec pri nástupe do zamestnania súhlas so sparcovaním osobných údajov?
Ďakujem
Zoltán Kovács
17.07.06,14:09
Stravné lístky sa vňčšinou dávajú podľa počtu odpracovaných dní.

Áno, zamestnanec pri podpise pracovnej zmluvy by mal dať súhlas na spracovanie osobných údajov v informačnom systéme zamestnávateľa na jeho účely. Ja to riešim tak, že do pracovnej zmluvy sme pridali do bodu Záverečné ustanovania nasledovné:

Zamestnanec svojím podpisom tejto pracovnej zmluvy dáva súhlas na spracovanie jeho osobných údajov v informačnom systéme zamestnávateľa.
DušanČ
17.07.06,14:23
Prideľovanie stravných lístkov by mala riešiť vnútropodniková smernica, pretože existuje veľa viariant. Pracovník v práci, na pracovnej ceste, PN, dovolenka, atď.
Renusa
18.07.06,11:12
Ďakujem za odpoveď,viem,že toto má riešiť smernica.Ale v prípade , že je daný stravný lístok počas čerpania dovolenky, môže si firma dať do nákladov stravné?
Ďakujem.
Lucia7
18.07.06,11:13
V prípade, že toto má upravené smernicou alebo kolektívnou zmluvou, tak áno.
Renusa
18.07.06,11:15
ďakujem za pomoc .
sara-ke
31.07.06,08:00
dobry den, chcela by som radu ohladom poctu vydavanych listkov ak je v mesiaci sviatok tak na ten den sa listok nevydava? aj ked je zame-c odmenovany mesacnou mzdou,? (rozlisuje sa vobec pri vydavani listkov podla toho ci je zam-c odmenovany mesacnou, alebo hodinovou mzdou???) mozete mi povedat kolko listkov mam vydat na mesiac august ak je tam 1 sviatok?

dakujem
Tweety
31.07.06,08:01
dobry den, chcela by som radu ohladom poctu vydavanych listkov ak je v mesiaci sviatok tak na ten den sa listok nevydava? aj ked je zame-c odmenovany mesacnou mzdou,? (rozlisuje sa vobec pri vydavani listkov podla toho ci je zam-c odmenovany mesacnou, alebo hodinovou mzdou???) mozete mi povedat kolko listkov mam vydat na mesiac august ak je tam 1 sviatok?

dakujem Na august 22 straveniek, ak by pracovali aj vo sviatok, tak 23.:eek:Rozlišujú a dni, či má nárok na stravenku, alebo nie. Ak denne odpracuje viac ako 4 hodín má nárok na stravenku.To jest, ak bol PN, na dovolenke, alebo na SC celý deň, nemá nárok na stravenku. To je základné pravidlo,ak to nie je ošetrené v KZ.
Jara
31.07.06,08:05
Hodinoví zamestnanci môžu dostať aj 2 lístky, t.j. napr. keď robia 12-tky, tak môžu mať nárok na 2. Podľa ZP je pri odpracovaní viac ako 4 hodín nárok na 1 str. lístok. Čiže keď je vo sviatok alebo cez dovolenku doma tak mu nepatrí. Jedine že máš urobenú smernicu, kde máš presne vyšpecifikované kto a za akých podmienok lístok dostane aj keď je na dovolenke, alebo je dôchodca ap. Tých kombinácii je viac, ale to musí byť predpis. Ak nieje tak sa riaď ZP.
sara-ke
31.07.06,08:27
dakujem za vysvetlenie :)
toria
15.08.06,11:35
Hodinoví zamestnanci môžu dostať aj 2 lístky, t.j. napr. keď robia 12-tky, tak môžu mať nárok na 2. Podľa ZP je pri odpracovaní viac ako 4 hodín nárok na 1 str. lístok. Čiže keď je vo sviatok alebo cez dovolenku doma tak mu nepatrí. Jedine že máš urobenú smernicu, kde máš presne vyšpecifikované kto a za akých podmienok lístok dostane aj keď je na dovolenke, alebo je dôchodca ap. Tých kombinácii je viac, ale to musí byť predpis. Ak nieje tak sa riaď ZP.

Keď má firma zamestanca, kt. robí 10 hodín každé tri dni, alebo 10 hodín 5 dní v týždni podľa toho aký má týždeň, tak mu dám len jeden lístok na deň?
Alebo nasčítam koľko robil hodín celkovo za mesiac a potom vydelím 8 a výnde mi na koľko lístkov má nárok?

Poraď prvý krát mám firmu zo zamestnacom.


Vďaka
:rolleyes:
Jara
15.08.06,12:03
V zákone sa píše, že môže dať 2 lístky, ale nemusí... Takže je to na Vašej firme. Ak si urobíte interný predpis, kde bude napísané, že pri 10 hodinovej smene má zamestnanec nárok na 2 tak mu dáte 2.:cool:
sophie
15.08.06,15:28
Ja by som sa chcela spýtať, ak máme zamestnanca ktorý robí osobnú dopravu cestujúcich a vlastne celý deň trávi na ceste v okruhu nejakých 50-100 km od sídla spoločnosti, patrí aj jemu stravný lístok? Stravovanie máme zabezpečené u inej právnickej osoby. Alebo sa to má považovať ako pracovná cesta a účtovať stravné cez cestovný príkaz?
sophie
16.08.06,06:34
nikto mi neporadí? :confused:
toria
16.08.06,06:58
nikto mi neporadí? :confused:

Neviem, či Ti správne poradím, ale hádam skúsenejší potvrdia alebo vyvrátia.
My máme podobný problém. Ale keďže na firme nie je viac ako 5 hodín robím mu cesťák, ktorý mu výnde lepšie zaplatený. Takže stravné s mu nezabezpečuje. Vyplácame cesťáky.
:rolleyes:
Milan Benka
16.08.06,07:36
Ja by som sa chcela spýtať, ak máme zamestnanca ktorý robí osobnú dopravu cestujúcich a vlastne celý deň trávi na ceste v okruhu nejakých 50-100 km od sídla spoločnosti, patrí aj jemu stravný lístok? Stravovanie máme zabezpečené u inej právnickej osoby. Alebo sa to má považovať ako pracovná cesta a účtovať stravné cez cestovný príkaz?

Stravné účtovať cez cestovný príkaz. Ťažko by dochádzal na obedy, ak je 100 km od sídla. NAčO BY MU BOL TAKýTO STRAVNý LíSTOK ?
sophie
16.08.06,07:50
vyzerá to asi takto: sídlo je v meste X, tu ráno nasadne do mikrobusu a vezie ľudí podľa požiadaviek do iného mesta pričom po ceste aj zbiera ďalších a zase sa zastaví v meste X a vozí tých ľudí zase na do iného mesta a tak dookola..
sophie
16.08.06,07:51
zabudla som teda dodať, že ja nikdy ráno neviem kam pôjde čiže ani neviem vypísať cestovný príkaz na konkrétne miesto prac.cesty
Milan Benka
16.08.06,07:56
zabudla som teda dodať, že ja nikdy ráno neviem kam pôjde čiže ani neviem vypísať cestovný príkaz na konkrétne miesto prac.cesty

Tak ho musíte dorobiť spätne.
sophie
16.08.06,07:59
to by nebol problém, ale problémom je že denne je aj v 4-5mestách alebo dedinách. máme licenciu na nepravidelnú dopravu a funguje to kvázi ako doteraz robili SAD-ky mestskú a prímestskú dopravu
Milan Benka
16.08.06,08:02
to by nebol problém, ale problémom je že denne je aj v 4-5mestách alebo dedinách. máme licenciu na nepravidelnú dopravu a funguje to kvázi ako doteraz robili SAD-ky mestskú a prímestskú dopravu

V čom je tam problém ?
sophie
16.08.06,08:13
ako mám potom vypísať ten cesťák? z mesta X do y, y , y, y, y, y, X, y, y, y , y, X ???? to tam mám vypísať všetky mestá a dediny, v ktorých bol?
Milan Benka
16.08.06,08:24
Z X do X ( cez z n f k)
Z X do X ( cez q w e r t )

a pod

Ja píšem hlavne miesta s najväčším počtom km.