zavis1
23.04.17,21:09
zdravim chcel by som sa informovat ohladom chranenej dielni.chcel by som otvorit pc hernu a chcem sa opytat ci je mozne vytvorit to ako chranenu dielnu. pripadne ake prispevky od statu mozem ziskat.som z kosic.ja mam pracu a chcel by so to len popri praci.nejake to euro navyse k vyplate by potesilo.
kopretinka
23.04.17,20:04
:eek: sa zobuď
misoft
23.04.17,20:27
Už ťa budili, tak si toto prečítaj.....
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/podpora-zamestnavania-obcanov-so-zdravotnym-postihnutim/55-chranena-dielna-a-chranene-pracovisko.html?page_id=13312
Okrem toho - nebolo by to chránená dielňa, ale chránené pracovisko (to na okraj) - a na jej/jeho zriadenie si prečítaj toto: https://podnikam.webnoviny.sk/ako-zriadit-chranenu-dielnu/ a humor ťa prejde......
Takže možno nebude nejaké to euro k výplate, ale nejaké eurá Z výplaty.....
A to nespomínam ešte podmienky poskytovateľa internetu.... a pri PC herni to nie sú čiastky v pár € - to sú STOVKY € za mesiac!!!!

Doplnenie: a to som do toho nepočítal ešte vybavenie: počítače (ale nie nejak šunky, ale herné počítače po cca 800-1200€ minimálne 5 ks, k tomu nainštalovať hry a k tomu licencie (kradnuté byti na on-line hry nešli, alebo by to hneď herné servery zistili a blokli by ti IP adresu a to by musela byť privátna IP adresa), spotreba elektriny.....
veronikasad
23.04.17,20:36
Čo si predstavuješ pod chránenou dielňou? Si občan so zdravotným postihnutím ? Alebo takýchto občanov tam chceš zamestnávať?

Pokiaľ si zamestnancom príspevok na podnikanie občanov so zdravotným postihnutím nedostaneš.
alaya1
24.04.17,06:00
kopretinka
24.04.17,06:44
prosím ťa,kto už v dnešnej dobe by zriaďoval pc herňu......tak pred 25rrokmi možno...
vicktor
24.04.17,07:54
Ze chranena herna - to uz aj peticia proti hazardu bude bezmocna. :)
misoft
24.04.17,08:54
No - ešte pár z nich existuje, lenže to už málo kto na hry využíva. Často tam zalezú, ak chcú poslať e-mail - ovšem nie zo svojho poštového klienta...anonymne....
Dnes je taká vysoká penetrácia výpočtovou technikou, že prakticky zmysel stratili.
zavis1
25.04.17,04:08
som zamestnancom ale mam aj zivnost
zavis1
25.04.17,04:22
som zamestnany ale mam aj zivnost.vyjadril som sa asi zle ale chcel by som otvorit hernu s virtualnou realitou + popripade nejaky mini bar htc vire a ps4 vr + nejake klasicke hry na ps4 + volant.samozrejme ze viem ze potrebujem na zaciatok investovat cca 6 - 7 tis.€ islo mi len o to aby tam bol niekto ked budem v praci alebo nebudem moct ist otvorit.
nejak nerozumiem tomu poskytovatelovi internetu stovky eur mesacne?
veronikasad
25.04.17,05:19
Príspevky z Úradu práce na samostatnú zárobkovú činnosť sú poskytované uchádzačom o zamestnanie evidovaným na úrade práce najmenej tri mesiace, čo nie je tvoj prípad. Ak by si aj túto podmienku spĺňal, nepredpokladám, že na tento druh podnikania by ti nejaký finančný príspevok schvalili
misoft
25.04.17,08:14
...lebo si neupresnil čo a s čím.... - mimochodom - pri VR a PS4 - tie tiež často musia byť na sieti.
A taká sada VR - nie maličkosť....
A ešte niečo - o dva-tri roky bude VR možno bežne dostupná, takže (možno) i tvoja herňa "padne"....
Dnes už skoro nikto PC herne nezakladá - skôr sú to nejaké kluby a existujúce len dožívajú....