bianka117
24.04.17,09:21
Prosím Vás ako to je s opatrovaním, keby som bola zamestnaná cez obecný urad a opatrovala by som matku a brata? Platili by oni dvaja za to opatrovanie? Viem ze príjem za opatrovanie cez obecný urad dvoch osôb je cez 400 euro.Dakujem
ivka70
24.04.17,07:29
Po zaplatení úhrady za opatrovateľskú službu musí totiž jej prijímateľovi zostať minimálne 1,4 násobok sumy životného minima, teda minimálne 277,33 eura. Obec či mesto poskytujú opatrovateľskú službu za dotované ceny, pretože sú financované z rozpočtu a ceny si určujú všeobecne záväzným nariadením, na ktorom sa dohodnú.
https://peniaze.pravda.sk/dochodok/clanok/364177-so-ziadostou-o-opatrovanie-na-obecny-urad/
bianka117
24.04.17,07:35
dakujem
ivka70
24.04.17,08:03
ale zasa kdesi inde som citala, ze potrebnu sumu, ktoru opatrovany nema, doplaca jeho rodina ... a otazka je, ci vobec mozes opatrovat blizku osobu takto ... to uz musis zisti priamo na obecnom urade.
misoft
24.04.17,09:01
Tiež neviem...ale pokiaľ je v domove seniorov, dôchodcov - tak pokiaľ mu dôchodok nestačí (po odpočítaní zákonom stanovenej sumy) - tak príbuzní doplácajú....
arizona
24.04.17,10:57
Katy a R
24.04.17,11:11
Ak máš záujem sa zamestnať na obecnom úrade ako opatrovateľka - tak treba mať na to aj kvalifikáciu. všetko najlepšie dohodneš na OU - či by ťa vôbec zobrali? (väčšinou majú dosť svojich opatrovateliek) a tiež o kurzoch ti dajú lepšie (ale aj sama si vieš spraviť kurz, napr aj UPSVaR niekedy môže preplatiť pre UoZ).
Opatrovateľka je platená OU podľa toho, koľko hodín odpracuje. väčšinou má na starosti viacerých.
No a záleží od posudku - že koľko hodín "priklepnú" tvojim rodinným príslušníkom - záleží od postihnutia, kľudne to môže byť aj napr dve, tri hodiny denne. no a čo sa platby týka - zohľadňuje sa príjem dôchodcov - nie sú to horibilné sumy. (ivka už pripla link)