Jojino1
25.04.17,07:52
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či a ako je možné ísť na druhú materskú dovolenku.
Popis:
Manželka je momentálne už takmer 2,5 roka na materskej dovolenke, momentálne poberá rodičovský. Do práce by mala nastúpiť v decembri.
Pred nástupom pracovala a mala zmluvu na dobu neurčitú, kam by sa mala po ukončení vrátiť.

Ja pracujem na dobu neurčitú a mám popri zamestnaní od 1.7.2016 živnosť.
Živnosť by som chcel k 31.6.2017 ukončiť, kôli tomu aby som sa vyhol sociálke., keďže za minulý rok som mal tržbu cca 6500 eur.
Živnosť by som potom asi prehodil na manželku. Na živnosť pracujem pre známeho, takže je možné s tým nejakým spôsobom varírovať.

No a moja otázka:
Chcel by som sa dohodnúť s mojím zamestnávateľom, aby moje pracovné miesto obsadil mojou manželkou a ja budem papierovo na materskej a poberal by som rodičovský príspevok.

Je možné nejakou zmluvou aby môj zamestnávateľ zamestnal moju manželku bez toho aby sa to dozvedel jej zamestnávateľ a mohla sa v decembri legitímne vrátiť do svojho zamestnania?

Čo zo živnosťou?

Ide o to, že ak by bola papierovo zamesnaná u mňa v práci, by sme si trochu pomohli aspoň na ten pol rok pokiaľ by som ja poberal materskú. Ale na druhej strane chcem aby s malou zostala doma do 3 rokov, lebo nezarába toľko aby sa oplatilo komplikovať si život tým že by malá šla skôr do škôlky a nie j ena to ešte pripravená.

Ďakujem za odpoveď.