Wotan
25.04.17,12:52
Viem, ze sa to tu na porade nevyriesi, ale chcem vediet len vase nazory ci nejake rady.

Pracujem uz dlhsie v BA, rodinu mam 200km vzdialenu. Problem je, ze byvam v podnajme na private, kde platim sumu za cely mesiac, bez ohladu na to ci tam som alebo nie som cely mesiac.

Ja som vsak kazdy tyzden tam len 2 noci, vynimocne 3, takze dokopy do mesiaca asi 8-12 noci maximalne. Zvysne dni totiz pracujem z domu.

Neviem ako to riesit, za tolko malo dni sa mi neoplati platit plnu sumu.

Zvazoval som ubytovnu, co by ma pri tomto pocte dni mesacne vyslo na polovicnu sumu toho co platim momentalne, lenze to by som sa musel stale nahlasovat a odhlasovat po 2 nociach a nie je istota, ze tam bude stale volne a neustale si brat vsetky svoje veci.

Ako by ste riesili tuto situaciu? Okrem takych rad, ze kup si v BA ci v okoli byt atd.
lujza.j
25.04.17,11:09
podnajom je čo...?byt...
Wotan
25.04.17,11:12
skor izba v rodinnom dome :) nemam v podnajme cely byt, ale jednu izbu v obyvanom rodinnom dome. cely byt kebyze mam prenajaty tak platim 3x tolko ako teraz.
lujza.j
25.04.17,11:25
neviem kolko platíš...známa takto ako ty...nie vždy prespala....200e izba....na račku...robila čašníčku...tak aby to nemala večer daleko z roboty....vadilo jej toho viac...išla het...bižšie domu....
Wotan
25.04.17,11:32
trochu menej ako 200, na BA pomery je to OK, ale nie je to Ok vzhladom na pocet noci co som tam. Blizsie domu roboty niet, takze prec nechcem, robim to co ma bavi. Chcem len tolko platit, kolko som tam..Napr. 10EUR za noc dam, neponuka niekto? :D
lujza.j
25.04.17,11:36
neskúšal si sa nejako dohodnúť....prehodnotiť cenu s pani bytnou...
ivka70
25.04.17,11:42
Podla mna by si bol potom ako bezdomovec, cely cas vsetko v aute a vybalovat, len ked si tam. To je este kocovnejsi zivot ako vedies. Ale skor si myslim, ze take nieco za taky lacny peniaz, ako si predstavujes, nenajdes. Jedna izba sa v okrajovych castiach BA da najst uz od 170 eur/mesacne a mozno aj lacnejsie, ak budes malo narocny a vela hladat.
Wotan
25.04.17,11:58
no taku izbu mam, ale uznaj za 8 noci tolko platit? Nehovorim, kebyze som tam cely mesiac tak OK. Na ubytovni by ma to vyslo polovicu, ale prave to je ten problem, ako pises, ze budem ako bezdomovec :)
Wotan
25.04.17,11:59
lujza.j: no potom by si tam mohli nastahovat ineho, kto by platil plnu sumu, by sa im to neoplatilo.
ivka70
25.04.17,12:02
ZA 8 noci 170 eur, to je 20 eur za noc, to hotel nezaplatis a ubytovnu za menej podla mna len v sherovanej izbe ..... nie samostatnej. A to uz je trochu privela, nejaky komfort pracujuci clovek mat musi. Pricom na ubytovni platis aj turisticku dan navyse, ked si kratkodobo, ak sa nemylim.
Wotan
25.04.17,12:05
ubytovne som pozeral, su aj za 10-11 EUR/noc pre 1 osobu samu na izbe so soc. zariadenim. Ale neda sa ist touto cestou, to odhlasovanie, riziko obsadenosti, veci atd... takze asi si nepomozem, mam smolu, ze som sa nenarodil v BA :)
buchač
25.04.17,12:07
Polož si otázku v opačnom garde.

Máš byt, dom - prenajal by si jednu izbu na počet určitých nocí ???
Dokonca by si ju prenajal na pár nocí, ktoré nie sú pravidelné ? Teda by si nevedel prenajať izbu niekomu inému...proste ako v hoteli.
Odpoviem si sám...Neprenajal.

...a to sa nezmieňujem o iných nákladoch ohľadom ubytovania...elektrina, kúrenie, voda.....ako by si to rozpočítal ???
ivka70
25.04.17,12:13
Mam napad, najdi si frajerku s bytom v BA. Ked tam budes, budes sa jej venovat a budes byvat u nej. Ta snad z lasky nebude ziadat uhradu najmu :D
Wotan
25.04.17,12:14
len co by na to povedala manzelka doma :D
ivka70
25.04.17,12:15
Ked ty na vsetkom vidis nejaky problem :D
Wotan
25.04.17,12:15
buchac - ved prave to, ja viem. Preto niet ineho vychodiska
ivka70
25.04.17,12:16
A keby si predsa len kupil byt v BA a prenajimal ho ty, pricom jednu izbu by si si nechal pre vlastne potreby? Najomcovia by sa tersili, ze maju pol mesiaca byt sami pre seba ....a zvysok by odtolerovali.
vicktor
25.04.17,12:17
Musis najst niekoho kto tiez chodi do BA na 2-3 noci, ale ine ako ty. Ci sa podari ... asi tazko. Ale mozno ano.
Trochu to pritiahnem za vlasy - kupis si auto urcene pre 5 osob, ale vozis sa sam, 4 sedadla su prazdne. Preco musis zaplatit plnu cenu?
Aj v tom dome blokujes izbu cely mesiac aj ked je postel prazdna.
Wotan
25.04.17,12:31
nj, tu vidim zase uz len malicky problem, kde zobrat par stotisic na byt v Ba :D :D Kazdopadne dakujem vam za reakcie a nazory, zatial teda nemam ine riesenie, cas ukaze ako bude dalej
ivka70
25.04.17,13:15
Tak zasa nemusis hned kupovat vilu na Slavine. Dobre orientovany dvojizbovy byt by ti stacil na tieto ucely. A ak dobre prenajmes, aj cast hypoteky ti bude splacana.
misoft
25.04.17,13:57
" len co by na to povedala manzelka doma" .... keď jej to na nos nezavesíš - nepovie nič... lebo vedieť nebude....
arizona
25.04.17,21:21
Uvediem ti podobny pripad.Mame babku v penzione pre dochodcov.Ma tam samostatnu izbu s kupelkou a wc.
Casto ju berieme domov,aj na par tyzdnov. Stravu jej za tieto dni odrataju,ale ubytovanie plati v plnej vyske,je jedno, ci je tam,alebo spi niekde inde.

Ved ta izba predsa patri iba jej,ma v nej svoje veci,aj ked odchadza. Penzion jej tu izbu drzi,neprenajme ju predsa niekomu inemu pocas babkynej nepritomnosti.
Zda sa mi to logicke.

Ak potrebujes ubytovanie na obcasne prespanie,najdi si nejaku ubytovnu,alebo lacnejsi hotel.Lebo ked si prenajimas izbu od sukromnika,tak ti predsa nikto nebude drzat izbu dlhodobo s tym, ze ti bude uctovat iba noci,kedy do izby prides na prespanie...
willma
26.04.17,04:42
no som sa fajne pobavila hneď po ránu :D Ďakujem.